Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megyek az utcán és rám...

Ha megyek az utcán és rám támad valaki akkor mért én leszek a hibás ha a kutyám megvéd és megharapja a kezét vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 23:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Mert közterületre szájkosár nélkül nem viheted a kutyádat!!
2011. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
19%

Ez egyáltalán nem ilyen egyszerű.

Csak egy példát mondok:

Ha egy rendőrre rátámad valaki, ő nem használhat "nagyobb" fegyvert, mint a támadó. Tehát ha tegyük fel, egy 50 kilós rendőrnőt megtámad ököllel egy 100 kilós állat, nincs joga lelőni.

A kutyával ugyan ez a helyzet. Ha az életedet menti meg, mert mondjuk fegyverrel rádtámadnak, akkor jogos az önvédelem. De ha megvernek, akkor nem használhatod a kutyát.

Ráadául a bizonyítása annak, hogy ki és mit tett, szintén nehézkes. Ki tudja, hogy nem te támadtad-e meg a kutyáddal?

Nem egyszerű dolgok ezek, a törvénykezésben is sok a hiba, de valamilyen szinten megérthető, hogy senki nem lőhet le valakit azért, mert mondjuk felpofozza, és senki nem engedhet kutyát senkire, csak mert csúnyán néz rá.

A legjobb, ha nem kerülsz ilyen helyzetbe.

2011. ápr. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

És a kutya honnan tudja a törvényeket? Ő védi a gazdáját, neki így a helyes. És szerintem is, ha már van valakinek egy nagyobb kutyája aki megtudja a gazdáját védeni akkor védje is meg, főleg az olyan nyomorékoktól ,akik megtámadják a többi embert csak úgy. Akkor a kutya meg csak úgy támadja meg azt harapdálja szét. :) Legalább egy h.ülyével kevesebb. Önvédelem. De még azt bírom , ha én próbálom meg magam megvédeni mert megtámadnak akkor én vagyok a rossz, mert mi az, hogy megvédem magam..Nem , akkor hagyjam magam megölni vagy szétverni?:D Ki érti, hol itt igazság?!

Kérdező: Amúgy megtámadott téged valaki?És a támadó meg feljelentett, vagy mi?

2011. ápr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

Ha megharapja a kezét, akkor te leszel a hibás.

Ha "vagy ilyesmi" akkor nem.

2011. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
De, ha valaki rámtámad és a kutyám megvéd miért én leszek a hibás?
2011. ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
A BTK szerint: Jogos önvédelemnél, ha a védekező eszköz nem alkalmas az élet kioltására, akkor használható! Na már most, ez egy kissé hülye megfogalmazás, mert kb. minden dolog alkalmas az élet kioltására, legalábbis mindenre rá lehet fogni. Szóval érdekes...
2011. ápr. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Elsőnek:megtaníthatom a kutyámnak hogy szájkosárral támadjon akkor eltöri a csávó kezét vagy valami tehát szájkosár rajta van.Amúgy nem támadott meg senki és elég nagy állat vagyok hogy az elintézzem ezeket a csicska pénzt vagy életet forma piszkavasakat de ha olyan a helyzet jól jön egy kis segítség és ha van egy ilyen erőteljesebb fajtám mért ne védhetne meg akár szájkosárban is?
2011. ápr. 15. 23:30
 8/26 anonim ***** válasza:

A törvényről annyit, hogy rendőrség nem csinál semmit, amíg nem folyik vér...

A kutya ölni tud a gazdájáért, az emberi társadalomban az életéért fizet ezzel, mert bármi baj esetén elaltatják.

Én konkrétan olyan környéken lakom, hogy még véletlenül sem teszek szájkosarat a kutyámra... Gázspraym van, de nem biztos, hogy sokra mennék vele....

Egyszer szóltak a rendőrök, hogy szájkosár és blablabla, de közöltem vele, hogy neki is van önvédelmi fegyvere, nekem is, csak nem pisztoly formájában...Érdekes módon felfogta, és békén hagytak.

22/L

2011. ápr. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Szájkosárban megvédhet. Tanítsd nagyot ütni.
2011. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Hát igen és mi van a női nemmel?
2011. ápr. 15. 23:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!