Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megyek az utcán és rám...

Ha megyek az utcán és rám támad valaki akkor mért én leszek a hibás ha a kutyám megvéd és megharapja a kezét vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 23:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam ilyen szituba. 150 cm. magas vagyok és csaj. A kutyám 51 kiló ( tegnap mértem :-D ).

Egyik nyáron belém kötött egy fickó amikor sétából mentünk haza. NEM volt rajta szájkosár, de póráz igen. Többször is elmondtam neki, hogy ne jöjjön közelebb mert a kutya megharapja ( üvöltözött a fickó stb. kutyám is üvöltött ).

Aztán egyszer csak beért engem, és meg akart ütni ( többen látták az egészet, tehát tanum is volt ), és amikor már emelte a kezét, kutyám elkapta a könyökét, majd olyan hírtelen átfogott a ,,kukacára " , hogy nem bírtam elrántani. Az volt a szerencséje, hogy boxer alsó volt rajta, így nem sérült a himbije. :-D

Leszaggatta róla mind két gatyát, ekkor lecsendesedett, és odébb állt a vérző karjával.

Kihívtuk a mentőket rendőrséget. Rendőröknek be lett mutatva a kutya papírjai ( oltási, engedelmességi vizsga ) meg az én papírjaim, kihallgatták a tanukat.

Semmilyen büntetést nem kaptam, a kutyám nem kobozták el, SŐT! A rendőrök örömködtek, mert a fickót már rég óta körözték emberölés miatt....

2011. ápr. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Ez jó story.
2011. ápr. 19. 14:36
 23/26 anonim ***** válasza:

a ritka kivétel az előttem szóló !

ügyes :)

2011. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

14:24 vagyok.

Köszönöm. :-)


Én úgy tanultam a vagyonőri vizsgán, hogy a kutya ( amelyik öv.-re van képezve ) olyan mint egy töltött fegyver, ezért nagyon kell rá vigyázni, mert bármikor elsülhet. Nagyon nem mindegy hogy mikor támad az ellenfélre, és hogyan. Minden szitu más, ezért gyorsan fel kell mérni a helyzetet. Az én esetemben nem riadt meg a fickó a tomboló pórázon lévő kutyától, de van akit azért visszatart. És csak akkor harapott amikor a levegőben volt a keze, addig csak ugatott.

Végül is azért is jó egy képzett kutya akár kedvencnek is, mert bármikor történhet ehhez hasonló eset.

2011. ápr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim válasza:

Egy story a képzett kutyákról:

biztonsági őr ismerős hatalmas rotijával "őrködött". A kutya kint járt szabadon a bekerített telephelyen a srác melegedett az őrbódéban. Kb egy órát volt a kutya egyedül, amikor a srác elment körbejárni a terepet, de kutya sehol. Srác nem egy ideges alkat, gondolta majd előkerül. Két-három órával késöbb kutya még sehol. Késő volt már srác elment aludni. Reggel 5 kutya még mindig sehol, srác átment a szomszéd telepre szólni az ismerős őrnek: "Gyere már segíts megkeresni a kutyát órák óta nincs sehol!" Amikor megtalálták a kutyát a kutya egy fickó hasán ült és a nyaka a fogai között volt. Rendőrt hívtak és leszedték a fickóról a kutyát. A srác is meglepődött, hogy a fickó nyakán még egy karcolás vagy fognyom se volt, pedig a kutya majd 12 órán keresztül tartotta a fickó nyakát a foga között.

Na ilyen egy rendesen megtanított munkakutya!

2011. nov. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Hát ez érdekes, először azt írja az egyik válaszoló 50 akárhány %-os, hogy semmilyen körülmények között nem támadha a kutya, aztán mégis egy igazi éles sztorira, amikor megvédi a gazdiját a kutya, akit egy körözött személy megtámadott, az már mindjárt más?! Gratula nagyokos! Ha éles helyzet van, igenis védjen meg a kutyám, és kész! Eddig is erről beszéltünk, ha nem tűnt volna fel, ülj le, egyes!
2015. dec. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!