Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweiler megugatja azokat,...

A rottweiler megugatja azokat, akik elmennek az kert előtt?

Figyelt kérdés
Sok rotit láttam,akik megengedik azt, hogy az idegenek megsimogassák a kerítésen át.De viszont olyanokat is, akik kidöntik a kerítést ha valaki közeledik a kapuhoz.Most a rottweiler megugatja az embereket vagy csak megfigyeli őket??
2011. ápr. 16. 13:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ez nevelés kérdése, vagy fajtafüggő...amilyen kutyákkal én dolgozom, azokhoz senki sem nyulhat be,rajtam kívül de egy idegen kutyához szerintem ép eszű ember nem nyúl be, egy kutya meg persze ha ugat ha idegen megy a porta közelében. Jelzi hogy észrevette..de egy komoly örző védő rotihoz a gazdáján kívül csak úgy nem igen nyúlhat senki
2011. ápr. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Hát látom írták egy páran itt h a labrador is jo meg mittom én:)):..nem is érdekel

szerintem meg a kistermetű kutyák a legjobbak nagyok közül meg egyértelmű h berni pásztor:D

2011. ápr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:21


Két berni pásztorom van, a 3.kutyánk a párom kuvasza.

Ember legyen a talpán, aki be merne jönni a kuvasztól úgy, hogy mi nem vagyunk jelen! Ha mi beengedünk valakit, akkor már barátságos. Séta közben nem támad sem emberre, sem állatra, megsimogatható. Ez a nevelés!

Viszont, ha meg akarná valaki kerítésen keresztül simogatni, vagy be szándékozna hozzánk a jelenlétünk nélkül jönni, akkor bizonyosan a testi épségét veszélyeztetné. Ez pedig ösztönös, benne van a génjeiben. A házőrzésről nemigen lehetne lenevelni. Kordában tartani igen, de kinevelni belőle nem lehetne.


A bernik pedig valóban nagyon kedvesek mindenkihez, nekik ez van a génjeikben.

Ugatni azért ők is ugatnak a kuvasz háta mögött, ha házat őriznek.


Sok évvel ezelőtt volt rottweilerem. Őt is megsimogathatták kerítésen kívül, barátságos volt. Nagyon ritkán ugatott, ám annak mindig nyomós oka volt.

A fiam 3 éves volt amikor a nagymamával az udvarunkon játszottak. A kutya a hátsó udvarra volt zárva. A nagymama nem velünk élt, a kutya számára ismerős volt, de nem közvetlen családtag. Mindig barátságosan fogadta. Ám az említett napon a fiam szaladgálás közben elesett, elkezdett hangosan sírni. A roti azt hitte, hogy a nagymama bántotta a kicsit és vad ugatásba kezdett, ha lehetősége lett volna rá, akkor megtámadta volna a nagyit és komoly baj történt volna. Szerencsére biztonságos kerítés választotta el tőle.

Ez is ösztönös volt. Nem tudhatjuk, hogy az ilyen fajtákból melyik élethelyzet, milyen inger hozza elő az örökölt, fajtafüggő tulajdonságokat.

2011. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:49


Igazad van, nagyon jó kutyák a berni pásztorok, ha valaki igazán kedves családi kutyát szeretne.

Ám, ha házőrzőre vágyik valaki, annak nem jó választás egy berni.

Minden kutyafajta csodálatos, csak nem minden ember válassza a neki megfelelőt, hozzá legjobban passzoló fajtát. Ebből adódhatnak nagyon komoly gondok is.

2011. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nekem is bernim van, csak amióta betörtek nem bízom annyira a védőösztönében.Ennek ellenére is szeretem és imádom.

Ezért gondoltam arra, hogy megpróbálkozok egy rottweilerrel.

2011. ápr. 16. 21:43
 16/22 anonim ***** válasza:

A bernis vagyok!:)

Mivel ismerem mindkét fajtát, tapasztalatból írom, hogy a következetesen nevelt rottweiler tökéletes választás. Imádja a családját, szocializálva jól kijön más kutyákkal és remek házőrző. Anno a rotival együtt egy spánielem volt. Elválaszthatatlanok voltak, sosem vesztek össze, egy tányérból ettek.

A fiammal mindig gyengéden viselkedett, tudta, hogy még kicsi és óvni kell.

Kerítésnél nem őrjöngött, barátságos volt, de különös érzéke volt ahhoz, hogy felismerje a rossz szándékú embereket, akikkel szemben félelmetes keménységet tanúsított.

Sok minden mással együtt még az tetszett nagyon benne, amit már előbb is leírtam, hogy valóban csak akkor ugatott amikor tényleg muszáj volt, de akkor már valóban baj volt.

Sokszor egy hétig sem hallottuk a hangját.

A mostani kuvaszunk is jó házőrző, a családja a mindene, nagyon szeretjük, csak egy nagy bajom van vele, hogy sokat ugat.

A berniket pedig ismered. Hatalmas jámbor cicák!:)

2011. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Enyém nevelés nélkül is ugat! Nem kell ide kutyaiskola aki bejönne azt széttépné tanítás nélkül!
2011. ápr. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A kutyaiskola azért hasznos az őrző-védő fajtáknál (is), hogy a kellő időben vissza tudd hívni, parancsra abba kell hagynia a támadást. Azt elhiszem, hogy széttépné a betolakodót, de bármikor le is tudod állítani? Egy ilyen kutya fegyver, akit tudni kell irányítani!
2011. ápr. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mért aki magánterületre annak úgykell!Nekem Német dogom van amúgy és az utolsó előttinek igaza van!
2011. ápr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Pl.:

Bemegy a magánterületedre egy hívatlan személy, abból a célból, hogy kiraboljon. A kutyád rátámad, harapja. Te meghallod a hangzavart és kimész az udvarra, ha a kutyádat nem tudod megállítani, meg is ölheti az embert, pedig már a földön fekszik és megadta magát.

Ugye azért nem gyilkológépet szeretnétek?

Egyébként bármi előhozhatja belőle a támadást. Egy hang, egy esemény, stb. Nem csak idegenekre támadhat, hanem akár a beengedett szomszédra, ismerősre. Akkor mit csináltok, ha nincs arra megtanítva, hogy parancsra leálljon?

Egyébként nagyon jó kutyák, nekem is volt egy gyönyörű kan sok évvel ezelőtt. Az ilyen fajták csak felelős gazdik kezébe valók!

2011. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!