Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon így lehet baja?

Vajon így lehet baja?

Figyelt kérdés
4 napja vettem a mudimnak egy Kiltix nyakörvet, 5000Ft-ért, hogy védett legyen. Azt írta a tájékoztatója, hogy 24 óra után véd. Viszont ma kivettem 2 kullancsot belőle. Az egyik a szőrében volt, de a másik szívott is vért. De a Kiltix leírása szerint, ha belemegy is a kullancs a kutyába, nem szív vért. Most akkor mi van? Már ez sem elég jó? Aggódom a kutyámért, pedig próbálok neki mindent megadni. Még csak 16 hónapos...
2011. ápr. 16. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyakörveket én nem szeretem, cseppek sokkal jobbak, pl Frontline...én mindig azt használom, és nincs sosem kullancsa, meg bolhája sem
2011. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem vidd el orvoshoz, addig úgysem nyugszol meg, legalábbis én akkor nyugszom meg, ha ő azt mondja hogy nincs semmi baj!


Egy mudi gazdi!:)

2011. ápr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Este későn jutott eszembe, hogy még a csepp is hatással van rajta, hisz nem telt el az 1 hónap.

Azért a nyakörv csepp kombinációnak elégnek kellene lennie, nem? AZ a csepp van rajta, ami bolha kullancs ellen 1 hónapig véd, nem tudom a nevét. Rá 2 hétre vettem a nyakörvet. Azért elég szörnyű, hogy ezek sem hatnak. Jobban bíztam bennük.

Az a probléma, hogy én kisvárosban lakok, itt csak a mezőn lehet futtatni a kutyát. Vagyis már ott sem...

szerencsére a kutyinak semmi baja eddig, örömmel fogadta reggel a kaját :)).

2011. ápr. 17. 07:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos van olyan terület, ahol semmi sem elég. Plusz kutyánként is változó... Az én kutyámon előző nyáron 2 hónapig nem volt se nyakörv, se csepp, mégsem ment rá semmi. Most kiltix van rajta, és láttam rajta kullancsot, de az csak mászkált rajta aztán eltűnt.

Szerintem a helyi állítorvost kellene megkérdezni, hogy arrafelé mi szokott használni.

2011. ápr. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kutyánként változik h mi válik be nála. nálunk a kiltix nem vált be, a scalibor igen, de az nem véd bolha ellen.

cseppre váltottunk. az exspot eddig okés. mind a 2 dögömön az van. még rá sem másztak. rövid szőrűek, láttam vna. a frontline-nal az a helyzet h sajnos már immunisak rá a kullancsok, meg a többi élősködő. jó volt, mindenki azzal kente a kutyákat. de persze van akinek még ok. advantix csepp, vagy pratik amit még próbálhatsz. én egyszer a tacsinak vettem egy rossmannosat, asszem egy ampulla volt v 700ft, de bevált. amugy nem is olcsó. a cseppek drágábbak összeségében de van h csak az válik be:S

2011. ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!