Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket érdemes kérdezni?...

Miket érdemes kérdezni? (Tenyésztő)

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék egy bull terrier kiskutyát. Már ki is néztem az egyik kennelt, és fel is vettem a kapcsolatot a tenyésztővel. Mivel ez az első kutyám, ami kennelből lesz, így egy kicsit gondban vagyok, hogy miket is érdemes ilyenkor kérdezni a tenyésztőtől.

Nagyon szeretném ha segítenétek, akinek esetleg van tapasztalata ezzel kapcsolatosan. Azt írja a honlapon, hogy a kutyái vese és szív szűrővizsgálata negatív, illetve az mit jelent, hogy a standardhoz közeli a kutyái?!


2011. ápr. 17. 19:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A standart az az adott kutyafajta jellemzői.

Kérdezz a kiskutya szüleinek egészségéről,mit kell neki adni, hányszor stb..

2011. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Közöld a szándékodat, hogy jövőre kiskutyát szeretnél. Kérdezd meg, milyen párosítást tervez addigra, mikor lesz a következő alom, milyen időközönként pároztat kutyákat. Milyen szűrésekkel rendelkeznek még a kutyák, és esetleg mesélhetsz magadról, hogy milyen körülmények között lenne a kiskutya tartva majd. A standardhoz közeli gondolom azt jelenti, hogy a kutyái külleme közel áll a standardban leírtakhoz, tehát nincsenek nagymértékű küllemhibáik.

Melyik kennelről van szó, adnál egy honlapcímet? :)

2011. ápr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ja azt kihagytam, hogy bátran kérdezhetsz tartási információkat is (mennyit kell nekik enni adni, milyen tápot javasol majd, ilyesmik) és ha már tudod hogy kik lesznek a jövendőbeli kiskutyid szülei kérdezhetsz róluk is: milyen természetűek, eredményeikről, mennyit versenyeznek, hány almuk volt eddig, szűréseik.
2011. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! [link]

Ezt a kennelt azért választottam, mert a kedvenc színváltozatomat tenyésztik.

2011. ápr. 17. 20:22
 5/12 A kérdező kommentje:
Na meg persze, hogy szűrve vannak a kutyák.
2011. ápr. 17. 20:23
 6/12 Ninna ♥ ***** válasza:

Az említett kennelt nem ismerem, így véleményt nem is tudok mondani róla, de képről a kutyusai nagyon szépnek tűnnek. Mindenképpen közöld a tenyésztővel, hogy jövőre szeretnél tőle kiskutyát venni. Kérdezgess arról, hogy tervei szerint kivel fog fedeztetni, és milyen almot vár.. milyen céljai lennének a fedeztetéssel. Ez azért fontos, mert a legtöbb tenyésztő úgy választ fedezőkant a szukájához, hogy az kiegészítse őt, ha pl. van valami apró hibája (ami nem örökletes, természetesen, pl. olyanra gondolok, hogy nem ugrik elég magasat) és akkor azt javítja majd ki a másik kutya. Rövidebben szólva a fajtaállomány javítása lenne a normális dolog, amiért érdemes tenyészteni.

Akkor kérdezgethetsz arról is, hogy mi a véleménye a fajtáról (nyilván ez az álma, imádja őket), mit ajánl, pár tanácsot a neveléssel, táplálással, ápolással kapcsolatban. A kutyáinak a szűréseiről, kiállítási, munkavonalú eredményeiről, a kutyái felmenőiről is kérdezgethetsz sokat, az is elárulja azért, hogy milyen tenyésztő. Nagyon sok dologban kérheted már most a segítségét, pl. adjon tanácsot, hova hordd el a kutyust kutyaiskolába, milyen dolgokat tarts be a nevelése során, stb. Rengeteg dolgot lehet egy tenyésztőtől kérdezni :)

2011. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Sokat segítettetek, mindenképp megfogom kérdezni amit írtatok.
2011. ápr. 17. 20:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen anyagi helyzetbe vagy,de az árukra is rákérdeznék.Egy év alatt sokat lehet gyűjteni.
2011. ápr. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azaz igazság arra még nem merek rákérdezni, én olyan 100-150re gondoltam, többet nem szeretnék adni, mivel nem fogom kiállításokra vinni, illetve tenyészteni sem akarom, csak szimplán családtagnak szeretném.
2011. ápr. 17. 21:04
 10/12 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy most lesz majd először kiskutyád. Szerintem alap dolgokat is kérdezz meg tőle( persze, ha még nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal).

Etetésről: naponta hányszor, milyen mennyiséget, tud-e tápot ajánlani. Oltásokról, hogy milyen oltásokat kapott már meg, milyenek vannak még vissza, mikor esedékes a kovetkező oltás, esetleg tud-e ajánlani állatorvost. Stb...


Szerintem vigyél magaddal jegyzetfüzetet, az a legegyszerűbb és minden fontosat fel tudsz írni magadnak.


Egy normális tenyésztő szerintem megmutatja a kiskutyák szüleit is,(már ha az övé mindkettő szülő)megmutatja, hogy nincsenek hibáik a kutyusoknak...

2011. ápr. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!