Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik magyar kutyafajta a...

Melyik magyar kutyafajta a kedvenced? És miért?

Figyelt kérdés
2009. márc. 3. 19:48
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
29%
nem magyar, de szerintem a legszebb 3kutya az alaszkai malamut, husky, németjuhász. számomra ezek kutyák, többi a műkutyák:)
2009. márc. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
60%

Előttem szóló hülyeséget mondtál, hogy a felsoroltjaidon kívül a többi műkutya, másnak talán a tieid a műkutyák.

Nekem is pulim van. A legneveletlenebb, legrosszabbb, legszófogadatlanabb puli jutott nekem, szétrágja a cuccaimat, lépten nyomon megharap, rángatja a pórázt, órákig kell könyörögnöm, hogy egyen, felmászik a hintaágyamra és nem enged oda de soha soha nem cserélném el semmiér, nem is tudom mi lesz velem ha már nem lesz... Ha a kutyák nem jutnak a mennybe, akkor én nem is akarok odamenni...

2009. márc. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
86%
Mudi. Értelmes, gyerekszerető, igazi egyéniség. Sokkal jobb munkakutya, mint a puli és kezelhetőbb a terrierekkel rokon puminál. Szőrápolásra alig van szükség. Gyönyörűek, nekem egy 2 éves fakó kanom van s már nagyon sokan megdicsérték az utcán.
2009. márc. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
82%

Mudi. valaki ítra, hogy a cifra mudit szereri, igen én is imádom és a fehéret meg fakót és barnát :) Egyszer majd veszek egyet, hogy agilityzzek vele, de most a border colliera várok. vele is agizék, és a jelenlegi golden keverékemmel is agilityzünk!

Állítólag van még a sinka is, lehet hogy hülyeség, de úgy hallottam, az is egy magyar fajta. valaki tud valaamit róla?

2009. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
44%
Igen, a sinka a puliból és a német juhászból lett kitenyésztve, ha jól tudom. Kizárólag pásztorok használják, nem elismert fajta.
2009. márc. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
91%

MUDI! :) Mert ilyen az első saját kutyám (előtte volt komondor, kuvasz stb, de azok csak a családé voltak)! És nem igaz amit a buta könyvek írnak róla, hogy nem szép de legalább okos! Nem értem, hogyha a német juhász szép akkor a mudi miért nem, hiszen hasonlítanak!?

A mudi gyönyörű, okos, ENGEDELMES, MEGVÉD, EGYGAZDÁS, természetes, ritka és különleges, egészséges, nem kényes, igénytelen, változatos stb. Nem véletlenül lett Magyarország legsokoldalúbb pásztorkutyája egy mudi (ha jól emlékszem)! Emellett több helyen is említik, hogy sokkal gyorsabban tanul sok sztárolt kutyánál (nem bántásból, tényleg ezt mondják, és tanusíthatom is), csak nem ismerik az emberek! De aki megismeri, az nagyot csodálkozik mindig! :)


OFF nem értem az egyes válaszolókat, hogy magyar fajtákról van szó, és beírják a tacskót, meg egyebeket. De akkor legalább tennék hozzá, hogy tudom hogy nem magyar fajta de stb...

2009. márc. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Emellett mint említették nagyobb százalékban fordulnak elő a mudik között olyanok akiknek van terelőösztönük (főleg a pulinál ez kevesebb). A mai pásztorok között is nagyon elterjedt a "hegyes fülű pásztorkutya". :) Sőt olvastam már cikket ami pedzegeti, hogy már nem olyan biztos a mudi fajta fiatalsága. És egész logikus érveik vannak. :)
2009. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

Amugy 9 magyar fajta van: puli,pumi,mudi,komondor,erdélyi kopó, simasz.vizsla,drótsz. vizsla,kuvasz,magyar agár.

Köszi az összes választ. ÉN A PULIKAT SZERETEM:D

2009. márc. 4. 06:31
 29/38 anonim ***** válasza:
53%
Kuvasz! 2 van és imádom őket. Okosak, könnyen tanulnak (aztán hogy meg is teszik-e amit kérünk az már más dolog), szépek, és kitűnő örző-védők. Amúgy a 2 kutya teljesen más személyiség, de mindketten imádnivalóak. :)
2009. márc. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim válasza:
21%
Miden kutyát utálok, mert kiszámíthatatlanok.
2009. márc. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!