Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha 2-3 év körüli rottweilert...

Ha 2-3 év körüli rottweilert veszek, mikorra fogad el gazdájának, hozzámszokik úgy, hogy parancs nélkül is ösztönösen megvédjen?

Figyelt kérdés
Mindenkép házőrző és személyvédő kutyát szeretnék. Ezért ha az új kutya hagyja magát mindjárt megsimogatni nekem,azaz számára idegennek ,akkor az már egy jámbor "családikedvenc"? Tapasztalatlan vagyok és nem tudom, hogy tudnék számomra megfelelőt választani, hogy mit figyeljek az új kutyánál, ha azt akarom hogy " vad" legyen de megszokjon engem és engedelmeskedjen.
2011. ápr. 18. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel kezdő vagy ne rotit vegyél, hanem németjucit. És ha már azt akkor is inkább fiatalabbat(6-7-8-10 hetes). Ez után kezdődhet a móka. Fogadjon el vezetőnek, járjatok kutyasuliba.

És ösztönösen fog védeni :)

2011. ápr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Miért kell, hogy vad legyen, és mitől kellene megvédenie?
2011. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igazából én kuvaszokkal dolgozom, mint őrző védő kutyák. Kiskoruktól kezdve nevelem őket, de ha én jelen vagyok akkor megsimogatható akármelyik, vagy ha én beengedek valakit akkor csak távolról figyelik. Ezekben a fajtákban a területvédés és a gazdájának a védelme nagyon erős. Ételt kizárólag tőlem fogadnak el, és ha nem vagyok ott senki sem nyúlhat hozzájuk. A te esetedben ezt nehéz megmondani, mert a Rotik is nagyon jó őrkutyák, de ott sem maradhat el a képzés. Mert a képzetlen kutyák többsége, leszerelhető étellel vagy hasonló. Téged ha te gondozod, gazdájának jó esetben elfogad, persze nem lesz olyan erős a kötődés mintha te nevelted volna, de ha elfogad, akkor megvéd. Egy jó kutya az életét adja a gazdájáért. Az hogy engedelmeskedjen neked, ahhoz sokat kell vele foglalkoznod. Javaslom neked a kutya iskolát és az őrző védő kiképzést. üdv.
2011. ápr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Vadnak azért szeretném ,mert ebbe a kutyába a természete és gyönyörű külseje miatt szerettem bele, és hát egy normális roti amit nem rontanak el, nem egy öleb. Kezdő vok ,de azt jól tudom mire való és ezért tetszik ez a fajta. Lány vok és sokat járok erdőbe gombázni, horgászni kieső helyekre,egyedül túrázni stb. Egyedül is megtom magam védeni ,de ha csapatban akarnának lefogni nem sokat érnék.

Meg eleve is a roti az igenis legyen vad és jó házőrző. A németjuhászokat sajnos nem annyira szeretem, aranyos, de nekem nem kéne ,volt nekünk, nem remekeltek nagyon,és hát a külsejük se valami megnyerő számomra.

2011. ápr. 18. 21:59
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak azzal nem vagyok tisztába hogy ilyen idősen, meg tud-e szeretni ,mint gazdáját.......mert ha csak engedelmeskedik az nem elég szerintem, azt szeretném ha úgy kötődne hozzám mintha pici korától neveltem volna és hogy ez lehetséges-e?
2011. ápr. 18. 22:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Mivel felnőtt kutya, ha volt már előtted gazdája, vagy aki eddig gondját viselte az nagyon fontos a számára...téged is megszokhat, megszerethet de nem fog úgy hozzád nőni mintha te nevelted volna...Ha eléggé tudod kezelni, akkor tisztelni fog és megvéd ha arra kerül sor, ezt nem kell egy kutyának tanítani ez normális esetben jön magától.
2011. ápr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha az előző gazdája nem nagyon törődött vele,akkor nagyon is hamar elfogad.Ha meg ráérzel a kutyára és iskolába is elviszed,hogy tanulj meg határozott vezér,de gazdi is lenni,szerintem jó barátok lesztek.Mindenképp menjetek szakemberhez,mert egy roti biza nagyon akaratos és domináns tud lenni.Főleg ha kan.Egyetértek veled abban is,hogy rottweilert akarsz,a fajtára jellemző tulajdonságokkal.Vagyis,nem egy fenevadat,aki mindenkit széttép,de nem is egy labrador lelkű,rotinak kinéző kutyát,mert mostanság ez a divat.
2011. ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt a sok baromságot amit emberek itt összehordanak.... "ha volt már gazdája nem fog úgy szeretni...blablabla"

Komolyan, ékes bizonyítéka h az emberek mennyire nem értenek a kutyákhoz, h ilyeneket kijelentgetnek.


A kutyák nem kiskacsák, h csak azt fogadják el és szeressék életük végéig akivel felnőttek. Ez egy baromság.

A kutya - legyen az bármilyen fajta - végtelenül alkalmazkodó jószág - ez a tulajdonsága tette képessé arra h az emberrel ilyen szoros kapcsolatot alakítson ki az évezredek folyamán.

Eze kívül a kutyák a jelenben élnek. Vannak emlékeik, de nem olyanok mint a mieink. Ha egy kutya más gazdához kerül, nem fog hideg téli estéken azon gondolkodni, h milyen is volt a régi gazdi, felidézni az arcát, a hangját stb. A kutyáknak inkább benyomásaik vannak a múltról: szagokhoz, szituációkhoz, hangokhoz társítanak érzéseket. Ill. szokásaik, megszokásaik vannak ezzel kapcsolatban.


Ha magadhoz veszel egy felnőtt kutyát, akinek azért már kiforrott személyisége és elképzelése van a világról és arról h ő abban kb hol foglal helyet. De sokban nem tér el a nevelése egy kölyök kutyáétól - maximum annyiban, h egy kölyök még érzékenyebb lehet.


A legfontosabb, h a kezdetektől határozott legyél vele, következetes és állítsál fel minél több szabályt, amit be is tartatsz. Pl. előtted nem mehet ki a kapun, bizonyos helységekbe nem léphet be az engedélyed nélkül, kaját csak a táljából kaphat, járda szélén mindig le kell ülni, amikor hazaérkezel csak akkor simogatod meg amikor te hívod oda magadhoz, nem amikor ő törleszkedik... stb.


A szabályok a kutyáknak biztonságérzetet adnak, és a te pozíciódat erősítik. Egy jó vezér szigorú, de igazságos és a dicséretet sem spórolja le ha valamit jól csinált. Ha ezek megvannak, akkor a kutya - bármennyi idős - elfogad falkavezérednek. Ám ha ezt nem érzi...ott kezdődnek a problémák - és az a kutya vérmérsékletétől és dominanciájától függ h milyen problémák.


Nekem két olyan kutyám is van akik felnőtt korukban kerültek hozzám. Az egyik családtól, a másik menhelyről (úgy h előtte egyszer már örökbeadták, de visszavitték). Egyikkel sem volt soha kötődési problémám....és ha látnád őket, és ahogy rám néznek, nem hinném h felmerülne benned h nem kölyök koruk óta nevelem őket.


Sok sikert!

2011. ápr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat!! Mostmár biztos, hogy felnőttet veszek és megpróbálom elnyerni teljesen a bizalmát és sokat foglalkozni vele. Amúgy is sokat edzenék vele biztos összeszoknánk :D Kutyasuliba sajnos nem tudnám ,már vinni mert hát elég drága maga a kutya is meg az oltások. De bízom benne, hogy én is elérek nála valamit az őrző-védő tanítás terén.
2011. ápr. 19. 18:04
 10/10 anonim válasza:

Most... tudom ez nem ide tartozik csak eszembe juttot .

Volt egy osztály (robi) társam neki volt 3 Amstaffja és hát.. elég rosszul nevelte ... és elmentek este sétálni ( robi és a 3 amstaff ) és 5 16-17 éves gyerek robiba kötöt és a kutyák ÖSZTÖNÖSEN meg véték robit és megharapgálták a fiúkat, ezért büntetést is kapot robi apja DE INNEN IS LÁTSZIK, HOGY A KUTYA HIÁBA NEVELIK ROSZUL MEGVÉDI GAZDÁJÁT ... :))))))))

2011. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!