Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek volt már allergiás a...

Akinek volt már allergiás a kutyája, segítene?

Figyelt kérdés

Allergiás a kutyám. Nagyon sokat vakarózik és bedurran a szeme, meg a füle. Állatorvosnál már voltunk (többször), adott szteroid injekciót, meg szteroidos kenőcsöt, de azt mondta csínnyáyn bánjunk vele, mert nagy mennyiségben árthat. Azt is mondta, hogy lehet a kutya vérét elküldeni allergia tesztre, de az 10-15-ezer forint. Attól félek, hogy kifizetjük a pénzt és majd kijön egy százoldalas list, hhogy mikre lehet allergiás, de konkrét gyógymódot nem tudnak majd adni, csak olyasmit, hogy próbáljuk meg mi megfigyelni, hogy mire lehet allergiás és szűntessük meg az allergia forrását.

A kérdésem: aki már küldte a kutyája vérét vizsgálatra, az kapott normális választ és gyógymódot?


2011. ápr. 19. 08:41
 1/8 Molly086 válasza:
Az egyik barátnőm kutyája is allergiás, neki úgy kezdődött hogy kisebesedett a kutya bőre, váladékozott, stb.Elvitte erre a tesztre. Ott kiderült hogy por és talán poratka allergia, kapott cseppeket, és injekciót is, amit neki kell beadni a kutyába meghatározott időközönként. Elég macerás dolog, ráadásul a fekhelyét is állandóan takarítani kell, nehogy újra kijöjjön neki. De a lényeg, hogy elmúlt a sebesedés, de a gyógyszereket adni kell neki szinte folyamatosan.
2011. ápr. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Keress allergiában jártas orvost.
2011. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mikor a mi kutyánk elkezdett vakarózni, kaptunk a dokitól egy hétre elegendő szteroid tablettát. Azt mondta, hogyha ez használ, akkor ez allergia, viszont ne ezzel a gyógyszerrel szüntessük meg, mivel nagyon erős, és hosszútávon árt a kutyának.

Vakarózás elmúlt a gyógyszer hatására, úgyhogy elkezdtük kivenni azokat a dolgokat az életéből amire allergiás lehet. Csirkehús, gabona, aztán végül kiderült, hogy kontakt allergiája van. A porra.

Ezt a tényezőt megszüntettük, így most tünetmentes.


Sztem sokkal előrébb lesztek az allergia teszttel, mert ha fel is sorolnak 15 dolgot, már tudjátok hogy mik a lehetőségek. Egyszerűbb mint vakon tapogatózni.

2011. ápr. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:27


kérdésem hozzéd: jól értem? A porra allergiás a kutyád? ez nálam kicsig gáz lenne, mert kinti kutya. Ott elég nehéz megszüntetni a port :(

2011. ápr. 19. 09:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Csináltasd meg a tesztet, nagyon pontos eredményt ad.

lehet elkezdeni próbálkozni is, de az idő és nem biztos hogy rájössz egyáltalán.

nem csak ételallergiásleget a kutya. nekem a felmosóra volt allergiás amivel felmostam a követ. csak a teszten derült ki.

2011. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

09:27 vagyok.

Nálunk ez tél elején derült ki. Eleve kinti kutyák, viszont mikor ez kiderült, beköltöztettük őket a házba. Télen egyébként is bejöttek volna.

Ugye bent a por maximálisan kiküszöbölhető.

Most jó idő van, kint laknak. Minden nap kétszer kitakarítom a helyüket, így nagyjából kordában tartható a por.

Nyáron meg megint egyszerű dolgom lesz, mert olyankor a fűben alszanak éjszaka, úgyhogy nem lesz gond.


De mondom, a teszt a biztos. Szerintem mindenképp csináltassátok meg.

2011. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

OK.

Köszi mindenki

2011. ápr. 19. 11:23
 8/8 Ninna ♥ ***** válasza:
Ha nektek 10-15 ezer forintért megcsinálnák az allergia tesztet, ne is habozz, vágj bele rögtön! Nagyon pontos eredményt ad. Én 3 rendelőben is néztem annak idején, és mindenhol 40 ezerért csinálnák meg, szteroid injekciókkal (ami megszünteti elvileg az allergiáját) bizonyos időközönként. Pontos eredményt ad, amiből megtudod, hogy mire érzékeny, mire allergiás a kutyusod. Százoldalas lista nem fog jönni, de egy 4-5 oldalas biztos, de szerintem abból kb. egy oldalon felsorolja az összes összetevőt, dolgot, amire allergiás a kutyusod, így mindjárt tudsz szűkíteni. Nem biztos, hogy por vagy pollen allergiája van a kutyádnak, lehet, hogy pl. csirke, marha, gabona, ezeket is nagyon fontos megnézni. Én azt mondom, hogy most vegyél neki hipoallergén tápot (ami csakis halfehérjét tartalmaz, és gabonamentes, ilyen pl. az Acana Pacifica, vagy Orijen 6hal) és azt etesd vele kizárólag, valamint küldd be a vérét a laborba a tesztre, és várjatok.
2011. ápr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!