Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek a kutyája ételre...

Akinek a kutyája ételre allergiás, válaszolna nekem?

Figyelt kérdés

Milyen tüneteknél kezdtetek gyanakodni?


Engem az kezdett zavarni, hogy sokat nyalogatja magát (például a hasát, a lábait, nem csak a tappancsát, hanem végig), és a lágyék tájékát nyalja, harapdálja, és pont ezeket olvastam róla (többek között).

De hasmenése nincs, és hányni sem hányik.

(Az biztos, hogy nem férges.)

Most volt tápváltás kb. egy hónapja, de új kutya is akkor került ide, aki "alapból" sokat nyalogatja magát, mert van két csúnya seb a lábán. Nem tudom eldönteni, hogy csak átvette ezt a szokást, vagy a táp miatt van... A hús fajtája ugyanaz (csirke és hal), mint eddig is.


2011. jan. 12. 15:46
1 2
 1/19 Brencsy válasza:
Az én kutyusomnak Pigenodofinlitis kenőcsöt ajánlott az orvos amivel a karma olyan lesz mint ahogy egy normális állatnak kell lennie!Nem kell pénzt költeni kutyakozmikra.......
2011. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de ezt nem értettem :)
2011. jan. 12. 15:50
 3/19 A kérdező kommentje:
Mi volt a baja a kutyádnak?
2011. jan. 12. 15:51
 4/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Az enyémnek a szaftos ételtől megy a hasa. De a tejes cuccokat sem bírja. Volt olyan kutyám is amelyik a vasszeget is megehette volna akkor sem lett volna semmi baja. Vannak olyan kutyák akik a csirke húsra allergiásak és attól vakaróznak.
2011. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban lábak, tappancsok, lábujjközök nyalogatása, pirosodása, alapból gyakoribb vakarózás. De ha elkezd pirosodni azonnal dokihoz kellene vinni. Addigis én tápot váltanék, a legtöbb kutyánál a csirke allergizál!!! Tápnál szerintem allergiás kutyáknak valót (ezek főleg hal alapúak) kellene venni neki.

De sajnos a vakarózás/nyalogatás nem csak tápallergia lehet. Lehet semmi allergia is, mondjuk házi porra.. :S Ilyen esetekben is allergiás kutyáknak való táp és sok sok pénz a speciális samponra, gyógyszerekre, orvosra..

Sok sikert, reméld hogy nem allergia. (Sajnos a vizsgálat is, ami kideríti mire allergiás, 10-20ezer között van)

2011. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is allergiás a kutyusom. Nálunk a csirkével van gond...először is mindent kiiktattunk ami csirkét tartalmaz majd tápot váltottunk halasra. Attól ment a hasa majd a bárányos táp lett az igazi. El kell telni min 1 hónapnak tápváltás után hogy ne jöjjenek elő az allergia tünetei. Érdemes mindenét kimosni sokat porszívózni (ha lakásba van) mivel poratkára is allergiásak lehetnek még a kutyusok.
2011. jan. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Megnéztem google-on és nem találtam olyan kenőcsöt, amilyet írtál... Mi az egyáltalán?
2011. jan. 12. 15:54
 8/19 A kérdező kommentje:
Ja, ez még első hozzászólónak ment.
2011. jan. 12. 15:54
 9/19 anonim ***** válasza:
Bolha, szőrtüszőatka kizárva?
2011. jan. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy ki, mert Advocate-et cseppentek rá rendszeresen :/


Olyan előfordulhat, hogy idősebb korában lesz allergiás? Mert eddig semmi baja sem volt a csirkétől.

Illetve a por nagy mindenhol, szóval nem tudom.

2011. jan. 12. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!