Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad ilyet csinálni?

Szabad ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Minap történt velem, hogy az egyik helyi bevásárló központból kifelé jövet, ki volt kötözve egy kutya (rottweiler, vagy legalábbis rottweiler keverék) mindenféle szájkosár nélkül a biciklitartóhoz, gondolom amíg a gazdája vásárol.

Gondoltam megsimogatom, és kishíjján megharapta a kezemet. Először arra gondoltam, hogy csak megijedt a fekete ruházatomtól (nem először fordult volna elő), viszont mikor hátranéztem, egy utánam kijövő, olyan öt éves forma kisgyerek járt ugyanígy.

Szabad egy kutyát így felügyelet vagy/és szájkosár nélkül kikötni egy ilyen forgalmas helyre? Jó, oké ne ingereljük az állatot, de mi van ha valaki a biciklijét akarta volna kikötni, vagy elvinni? Van erre valami törvény?


2011. ápr. 19. 11:13
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
80%
Az h valaki meg akar simogatni egy kutyát vagy mellé kikötni egy biciklit az két olyan dolog amit még egy kutya is meg tud különböztetni egymástól. Az elsővel határozottan a személyes terébe lép be az illető. Nagyon kevés az olyan kutya - és nem valószínű h egy városban szocializálódott, embert, biciklit, kocsit látott már, pórázon sétáló kutya lesz az -, aki OK NÉLKÜL támadna. Ezt csak az emberek szeretik így képzelni. Oktatni kéne h hogyan kell viselkedni a kutyákkal és h felismerjék a kutyák testbeszédét: mikor támad, mikor örül, mikor feszült stb. Mert ez h minden kutyáról csak a rosszat feltételezzük, számomra már túlment az elkeserítő kategórián...
2011. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%

Eleve ilyenkor a kutya feladat teljesítésben van. Az én kutyámat amúgy bárki bármikor megsimogathatja, de ha mondjuk épp munka van, és koncentrál, akkor ő is figyelmezteti a közeledőt, legyen az kutya, vagy ember, hogy hagyja békén, csak ő vakkantással.


Amikor valahol kikötöm és ott hagyom, akkor az ott egy ül, marad feladat, amit el is várok, hogy teljesítsen. A múltkor a párom épp arra jött, ahol a kutya várt a patika előtt, odament hozzá, leemelte a pórázt, de a kutyám erre se kapcsolt be, pedig együtt élnek. Ott ült, és meredten figyelt, ahogy én azt elvárom.


És gy ilyen helyzetben ha zavarják, tök jogos, hogy odakap. A múltkor ugyanilyen szituban figyeltem meg egy vizslát, nagyon nehezen álltam meg, hogy ne simogassam meg, de aztán belegondoltam, hogy mekkora parasztság lenne kizükkenteni a kutyát a feladatból.

2011. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Kedves 11:34-es. Úgy érzem picit túlreagálod a dolgot, én nem feltételeztem a kutyáról semmi rosszat (eleve meg se próbáltam volna simogatni ha így lenne). Én a gazdáit érzem felelőtlennek.

Amúgy a kutya ellenem csak védekezett, ezt meg is értem, mivel elég nagy darab vagyok. Viszont a gyereket határozottan támadóan lépett fel, még mikor ott hagyták is ugatott és morgott utána, ráncigálta a biciklitartót is. Akárhogy is nézzük ez már nem természetes.

2011. ápr. 19. 11:43
 14/28 anonim ***** válasza:
83%
Hogy van az, hogym minden kommentben egyre brutálisabb és terjedelmesebb lesz a sztori, amiben a kutya az elején még csak nem engedte, hogy megsimogassák, a végén meg már örjöng egy gyerekre?
2011. ápr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem kellene így leugatni a kérdezőt. Ha valaki társadalomban él, és ott kutyát tart, amivel egy kissebbség tagja, akkor neki kellene alkalmazkodni a társadalomhoz és nem fordítva. A kutyatartásban alap, hogy nem hagyom a kutyámat egy forgalmas helyen, egyedül, szájkosár nélkül. Márcsak azért sem hogy magamnak is megspóroljam az orvosi költségeket, és a macerát ha netántán valakit megharap. Mert akármennyire jólnevelt, azért csak kutya.

Nem lehet mindenkit kötelezni hogy tanulja meg a kutyák testbeszédét. A gazda dolga hogy szemmel tartsa a kutyát. Ő a falkavezér. Ha ezt nem tudja folyamatosan megtenni, ne vigye magával a kutyát.

2011. ápr. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

1. nem helyes, hogy nem volt rajta kosár


2.Ha tudja, hogy nem barátkozó a kutyája, egy félreeső helyre kell kikötnie.

Felelőtlen gazda!

2011. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
11:48-as. Úgy, hogy én már csak az ugatásra figyeltem fel, mivel a dolog eleje a hátam mögött történt. Lehet, hogy a gyerek kővel hajigálta a kutyát, nem tudom. De inkább feltételezem azt, hogy a kutya domináns viselkedése jött elő a gyerek felé, mint hogy egy öt éves ki akarjon csinálni egy ebet.
2011. ápr. 19. 11:55
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off:


A szájkosár viseléséhez egy kis pszichológiai adalék, kísérlet:

Először a parkban szájkosár nélkül pórázon sétáltattak egy németjuhászt. Nyugodtan ment, ahogy kell, és volt is olyan aki meg szerette volna simogatni.

Másodszor ugyanezt a kutyát, ugyanott szájkosárral sétáltatták. A kutya ugyanolyan nyugodt volt, ám az emberek már kevésbé. Többen kitértek előle, vagy áthatóan más útvonalat választottak.


Hogy is van ez akkor a szájkosárral?

2011. ápr. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
73%

11:49:

Tehát az normális, hogy a szájkosárban lévő, bolt előtt kikötött kutyámat mindki megsimogatja, aki kijön a boltból, azért mert ők annak a társadalomnak a tagjai, akikkel egy fajba tartozom?

Nem tartom annak. A kutyám nem támadó típus (sőt!!!), de utálja hogy idegenek nyúlkálnak felé - valószínű te sem örülnél neki, ha pl. a kedves arcod miatt léptem-nyomon hozzádérnének idegenek -, de elhúzódik az idegen kezek elől. Volt akire már külön rá kellett szólnom, hogy hagyja már békén a kutyát.

Én ezt nem tartom normálisnak!

2011. ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%

Kedves kérdező!


Meg kellene tanulni, hogy más kutyáját nem simogatjuk engedély nélkül. Persze, te ártatlan vagy. Csakhogy sohasem a kutya a hibás....

2011. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!