Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad ilyet csinálni?

Szabad ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Minap történt velem, hogy az egyik helyi bevásárló központból kifelé jövet, ki volt kötözve egy kutya (rottweiler, vagy legalábbis rottweiler keverék) mindenféle szájkosár nélkül a biciklitartóhoz, gondolom amíg a gazdája vásárol.

Gondoltam megsimogatom, és kishíjján megharapta a kezemet. Először arra gondoltam, hogy csak megijedt a fekete ruházatomtól (nem először fordult volna elő), viszont mikor hátranéztem, egy utánam kijövő, olyan öt éves forma kisgyerek járt ugyanígy.

Szabad egy kutyát így felügyelet vagy/és szájkosár nélkül kikötni egy ilyen forgalmas helyre? Jó, oké ne ingereljük az állatot, de mi van ha valaki a biciklijét akarta volna kikötni, vagy elvinni? Van erre valami törvény?


2011. ápr. 19. 11:13
1 2 3
 21/28 anonim válasza:
52%
A gyerekeket meg meg kéne arra tanítani hogy a kutya is egy érző élőlény, neki is tud fájni minden. Pl elég sokszor előfordul hogy dobálják a kutyákat vagy egy bottal piszkálják szúrkálják, és erre természetes hogy ideges lesz a kutya meg oda is kap, és ilyenkor SAJNOS a szegény kutya bánja mindig mikor rá támad egy gyerekre. Ennek mindig van előzménye, és oka!!
2011. ápr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
80%

"Nem lehet mindenkit kötelezni hogy tanulja meg a kutyák testbeszédét. "


Mivel a kutyák velünk élnek, van amikor az ember óhatatlanul is interakcióba lép egy kutyával - még ha az nem közvetlenül fizikai is - és ezekből nem egyszer adódik probléma, ill. sok szülő sincs tisztában ezekkel, így inkább hülyeségeket mond a gyereknek a kutyákkal és a kutyák viselkedésével kapcsolatban, amely sokszor a későbbi félelmek alapja, így lehet h a cserebogár élete helyett "kicsit" hasznosabb dolgokat kéne tanítani a gyerekeknek környezetismeret órán....pl. a hogyan viselkedjünk kutyákkal és hogyan értsük meg a kutyákat leckét.

2011. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Itt te vagy hibás és a kutya gazdája. Amit már sokan leírtak, nem szabad idegen kutyákat csak úgy megsimogatni,pláne ha nincs is ott a gazdája.

A kutya gazdája pedig felelőtlen! Biciklitárolóhoz kikötne egy kutyát?!

Bár, én alapból soha nem kötöm ki sehova a kutyámat, nem tudnám ott hagyni a bolt előtt míg én bent vásárolgatok...

2011. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Mi tanultuk a suliban a kutyák testbeszédét :)

És nem, az sem normális ha mindenki megsimogatja, de az sem ha kikötve otthagyod a bolt előtt. Mint írtam, ha nem tudsz rá figyelni, ne vidd magaddal.

És mielőtt megkapnám hogy nem tudom miről beszélek, jelzem hogy van kutyám :)

2011. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
49%
Miért kell piszkálni egy idegen kutyát?? Ráadásul rottweilert, megőrültél?? Képzeld már el, hogy állsz a buszmegállóban és vársz valakire, erre egy vadidegen hülye jön és a fejedhez nyúlkál. Na, tetszene? Soha, de soha nem nyúlkálunk más kutyájához, még gazda engedélyével sem mindig, mert vannak olyanok ,akik a saját kutyájuk reakcióival nincsenek tisztában. Meg a kisgyerek anyukáját is megnézném, hogy csak így lófrál a gyerek. A gazda is felelős, meg naiv egy picit, hogy számít az emberek józan eszére, de az sajnos nincsen.
2011. ápr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Én szoktam kint hagyni...de nem kikötve. Így megvan az esélye, h kikerülje a konfliktust. Kikötve a kutya ki van szolgáltatva.
2011. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

ma 11:57

Mert az emberek fejében az van, a kutyán azért van kosár, mert harap.

Azért ez nekem jól is jön, mert az én kutyám nem bizalmaskodó. Közömbös mindennel és mindenkivel, de ne nyúljanak hozzá. A nemtetszését morgással jelzi .Így egyáltalán nem bánom, hogy a simogatási kényszerüket más kutyán élik ki.

2011. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Nem te vagy a legfőbb hibás emiatt.Persze a kutyások tudják hogy idegen kutyához nem megyünk ismerkedni csak úgy , de azért valljuk be az emberek többsége nem kutyás , max kutyatartó vagy az sem.Ők erről mit sem tudnak , és simán odamennek idegen kutyához sokszor nagy hévvel mndván hogy milyen aranyos és megsimogatják.A gazdák feladata tenni arról , hogy a kutyája ne bánthasson másokat , ha a legkisebb esély is megvan rá hogy valakinek odakapjon a kutya , akkor igen is szájkosár kell rá ha kikötik valahová(főleg hogy nincs ott a vézér mellette!!!).

Nem a kutyásokhoz kell alkalmazkodni , hanem fordítva van a dolog mivel kisebbségben vagyunk.(És még így is örülhetünk hogy nincsenek különösebb korlátozások és adók a kutyákkal szemben mint egyik-másik országban)

2011. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!