Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akitát vagy közép ázsiai...

Akitát vagy közép ázsiai juhászt vegyek?

Figyelt kérdés
mindkettő nagyon tetszik,és annyi különbséget találtam köztük hogy a juhász erősebb.érveket is írjatok légyszi!
2011. ápr. 20. 09:28
 1/10 anonim válasza:
79%
Szerintem akitat :) nagyon huseges asszem Japanban volt egy amelyiknek a gazdaja minden nap jott a vonatallomasra o meg ott varta es miutan meghalt a gazdaja azutan o meg halalaig mindig odajart ki es varta a gazdajat :) szobrot is allitottak a tiszteletere :)
2011. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

Az egy dolog, hogy tetszik! Az akitához nagyon sok tapasztalatra, megingathatatlan határozottságra van szükség.

Ha még ezelőtt nem volt kutyád, vagy nincs sok tapasztalatod benne, akitát felejtsd el és a KÁJ helyett keress másikat.

2011. ápr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok fele hogy nem ajánlott kezdő kutyásnak,de én nem is vagyok az.most is van kutyám mellé szeretnék hozni egyet nyáron csak nem tudom melyiket
2011. ápr. 20. 09:47
 4/10 xnorkax ***** válasza:
100%

Nekem az akita szimpatikusabb. De csakis a japán. ^^ Az amerikainak szerintem olyan mű feje van... Remélem ezzel nem sértettem meg senkit. :DD

Egyébként az akitát sem kell félteni, ő is nagyon erős és kemény kutya. Régebben sokszor használták rendőrkutyának, de elég makacs természete van, szóval nem a legkönnyebben kezelhető kutya.

2011. ápr. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát szerintem másik kutya mellé egyiket sem.
2011. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét fajta igazi kutya.Nekem mind a kettő tetszik.Tudom,hogy most lehurrognak,de nekem nem tetszenek az olyan kutyák,amelyiket napkrémezni kell,császárral tud csak megkölyközni,vagy amelyik 25 C fokban már ájul ki,olyan rövid az orra,s az sem,amelyik,ha -5,-1O fokban 1O percet egy helyben kell álljon,reszket,fázik.Mégegyszer kihangsúlyozom,hogy ez az ÉN személyes véleményem.S hogy válaszoljak is a kérdésre,én inkább KÁJ párti vagyok,de az Akita is egy szuper kutya.Egy németjuhászos gazdi...
2011. ápr. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

"annyi különbséget találtam köztük hogy a juhász erősebb"


akkor tanulj róluk még egy keveset... -.-,

2011. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hadd döntsem már én el hogy hány kutyát tartsak

jellembelileg nincs különbség köztük,egygazdás,hűséges harci és vadászkutyák mindketten.ennyit erről,aki tudott normálisan válaszolni annak köszönöm

2011. ápr. 20. 14:06
 9/10 anonim ***** válasza:
66%

az ázsiai vadászkutya?


harcikutya igen - egy bizonyos vonala, amit egyébként Mo-n oly sokan tartanak, és eredetileg pásztorkutya, nyájőrző, ilyet is találni az országban, csak kevesebb van belőle.


az egygazdás dolog sem igaz (ez valami új trend itt a gyk-n?), mivel az ázsia - normál esetben - a család minden tagjának szót fogad, mindannyiukat védelmezi. pásztorkutyaként máshogy viselkedik a saját területén, mint a semlegesen, tartható falkában... meg még van egy rakat olyan tulajdonsága, ami merőben különbözik az akitáétól.


szóval igen, tanulj még a fajtákról, SOKAT, mielőtt kutyavásárlásra adnád a fejed...

2011. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

nem kimondottan vadász,de az ösztönei megvannak hozzá,mert:Sokáig a turáni tigris és leopárd is ellenfele volt a közép-ázsiainak, napjainkban „csak” a medve, a hiúz és párduc. A hiénák és sakálok mellett természetesen elsődleges ellenség a farkas.

és egygazdás mert: [link] (jelleménél 2. bekezdés)

elhiheted hogy nem hasra ütöttem és kinyögtem két kutyafajtát,rengeteget gondolkodtam rajta,és ez a két fajta maradt,de ezek közül nem tudok dönteni

2011. ápr. 20. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!