Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kap-e törzskönyvet egy kiskutya?

Kap-e törzskönyvet egy kiskutya?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm vett egy parson russel terrier kiskutyát egy tenyésztőtöl 80 ezerért,az árban útlevél,chip és a törzskönyv is benne volt.Viszont amikor elhozták a kiskutyát akkor nem volt törzskönyve ,állitólag akkor jelentette be a tenyésztő az igényt a kiskutyára.Azóta azt hiszem 3 hónap telt el,beszéltek a tenyésztővel telefonon aki igérte nekik a törzskönyvet (azt mondta azért is csúszik mert dec.végén januárban nem dolgoztak a MEOE-nál).

Kiváncsi vagyok nektek mi a véleményetek?Vajon tényleg kap törzskönyvet,vagy át vannak verve?

Ha nem akarja a tenyésztő küldeni a tk-vet,mit lehet tenni,elég bizonyíték hogy a chipet a tenyésztő tetette be(tehát h onnét való a kutya)


2009. márc. 4. 20:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A 3 hónapot nagyon soknak tartom. Több novemberi, decemberi alomról tudok, mindegyiknél megvolt a törzskönyv és chipp mire elvitték a kiskutyákat.

Volt egyáltalán szerződés?

Megnéztétek, hogy a chip milyen névre, fajtára lett regisztrálva?

2009. márc. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

húú köszi a válaszokat!

Most beszéltem a gazdival,mint kiderült ő rakatta be a chipet...tehát nem is a tenyésztő....

pfff bemásoltam neki amiket mondtatok,hát köszöni a segitséget,de még bizik a tenyésztőben,szerinte biztos meg kapja,főleg h ennyit fizettek neki.

Hát úgy láttam nem akarja felhivni a MEOE-t,de hát nem tom mért nem lehet a segitséget elfogadni?

Na mindegy...ő tudja....

De remélem más számára hasznos lesz ez a kérdés a válszokkal.

Egy biztos,hogy amikor én törzskönyves kutyát fogok venni,akkor nem verhetnek át :D ( na meg nem olyan kennelből vennék )

2009. márc. 5. 14:20
 13/16 A kérdező kommentje:
ja és szerződést nem is irtak....
2009. márc. 5. 14:21
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

én 09.19


Ha ő rakatta be a chippet, akkor nem lesz törzskönyv.

A tenyésztő mondta volna neki, hogy ne rakasson be chippet, mert a törzskönyvvel adják a MEOE-s chippet. Annak kéne a kutyában lenni.

Azért, ha nem lesz meg az a törzskönyv (amiben biztos vagyok), akkor néhány fórumon jó lenne, ha elszórnád a kedves "tenyésztő" nevét, ne csessze már át más emberek fejét is.

2009. márc. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

hát kiváncsi leszek:)

Amúgy meg van hogy honnét hozták és kitől,hát akkor várok,aztán ha nem kapnak tk-vet akkor szét szórom fórumon :)

Meg hát furcsának is tartom hogy 40 ezerért adta tk-nélkül a kiskutyákat,a tk-vesért meg 80 ezret kért (és még chip sincs benne :O )

2009. márc. 5. 20:08
 16/16 anonim ***** válasza:

Bocsi, akkor szerintem nem lesz törzskönyv. A törzskönyv kiváltása 4500 (NÉGYEZERÖTSZÁZ!!!) forint, nem pedig 40000. Ez jó fogás a szaporítóknak, mert ugye azzal számolnak, hogy a negyvenezer különbözetért senki nem kér törzskönyvet. Azért az ismerősöd helyében alaposan utánajárnék a MEOE-nál, és ha tényleg nem jön az a törzskönyv, ami szerintem sajnos 100%, akkor "elbeszélgetnék" azzal a szaporítóval. Igaz, nincs szerződés, de gondolom ő sem örülne, ha az APEH kopogtatna az ajtaján, hogy honnan van neki nem bevallott dugipénze... Ez csak végső eset arra, hogy visszakapja azt a 40ezret, amit kidobott az ablakon...

Máskor jobban figyeljen és ezt ajánlom mindenkinek aki kutyát akar venni!

Csak akkor hozzátok el a kutyát, ha már adják vele a törzskönyvet, mert igazi TENYÉSZTŐNÉL ez nem egy választható nyűg, hanem alap hogy a kutyával jár, hiszen ez a garancia a fajtatisztaságára és ez az "anyakönyvi kivonata"

2009. márc. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!