Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el azt, hogy a...

Hogyan érjem el azt, hogy a kutyám elfogadja az új kölyköt?

Figyelt kérdés

Van egy németjuhász-vizsla keverék kutyám. Viszont nem akármilyen... meglát közelebbről egy kutyát pl utcán, már egyből verekedne és olyan szinten átmegy agresszióba. Viszont akiket sokat látott azokat már nem bántja ha messzebb vannak. 6éves lesz most a szuka kutya. És holnap fog jönni egy kis csivava 7hetes kiskutya.. Hogyan szoktassam őket össze ? Nem akarom hogy a kutyám neki menjen a kicsinek,(a kicsi is lány) meg ugasson egész élete végééig.

Kérlek normális válaszokat!! FONTOS LENNE NAGYON! :(


2011. ápr. 23. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Kicsit későn kezdesz el gondolkodni. A kutyádat már régen suliba kellett volna vinned,hogy megtanulja (és te is) a normális kommunikációt.

Hogy gondolod,most odaviszel egy 7 hetes kutyát egy agresszívhez? mit gondolsz mi fog történni? Ha nem támadja,csak rálép, már annyi a kicsinek.

Iszonyatosan felelőtlen viselkedés.

2011. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mikor nem voltunk itthon, megverték őt. Azóta olyan. De semmi baja nincs, igazából egy autó is elütötte őt, de szerencsére gyorsan cselekedtünk. Szerintem erős lelki probléma. Nagyon szelíd és szeretetre méltó kutya. Anyukám sajnos nem viszi ilyen kutya iskolába, hiába próbálom gyözködni. Viszont itt arra lennék kiváncsi ,milyen ötleteket tudtok adni. Mert én hiszek abban, és tudom hogy 1 hét után már megszokná őt. csak mien ötletekkel próbáljam őket "közelebb" hozni.. Ugyanis van még 1 kutya itthon kertben, azzal is jól kijön..
2011. ápr. 23. 10:10
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
Zárd be a helyére a németjuhászt és úgy mutasd neki a kiskutyát. vagy pedig ablakon keresztül mutasd neki, mi is így csináltuk.( 2- 3 napig így ) majd vigye ki apukád a kezében a picikét és úgy mutassa meg neki ( hogy ez nem macska meg ilyesmi.. ) és szépen fokozatosan közelebről stb. és aztán ha nagyobb lesz akkor játszhatnak együtt de mindenképpen legyen vele valaki ott:) remélem segítettem , ha igen akkor zöld kéz :D:D
2011. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

ment a zöld kéz köszönöm :D


igen én is valahogy így gondoltam. Majd leviszi szüleim a kutyát míg én barátommal viszem le a kicsit és majd úgy próbáljuk szoktatni.

2011. ápr. 23. 10:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Sok sikert, nekünk sikerült :)
2011. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A kicsit tedd bele egy biztonságos rácsos valamibe.Engedd hogy a nagy megszagolja megszokja.De ne férjen hozzá.Lehet furin hangzik,de egy csivi kölyök belefér egy erősebb kalitkába.Kérj egyet valakitől.Beleteszed és kiviszed az udvarra.Játszol a naggyal de közben legyen ott a kicsi a kalitba.
2011. ápr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez a "tedd a kicsit ketrecbe" szerintem nem túl jó ötlet, mert így még jobban támadni akarja majd.

Idegen terepen mutassátok meg neki. Egy erős ember fogja a nagyot, te meg vidd a kicsit fokozatosan közel hozzá.

Aztán az is jó, ha ugyanezen a helyen más fogja a kicsit, te meg a naggyal foglalkozol. Ha nem agresszív a kicsivel (kedves, szaglássza, vagy csak a füvet szaglássza, esetleg nem néz rá), akkor tömd jutalomfalatokkal. Ez mehet pár percig, aztán menjetek haza és ezt játsszátok el párszor otthon is.

2011. ápr. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kalitkás vagyok.Igen engedd csak oda a kicsihez,pórázon,idegen helyen,ahol mint tudod kifejezetten agresszív az idegen kutyákkal.Nem baj ha egy roppantás a csivi kölyöknek elég,majd veszel másikat.Mondanám a szájkosarat,de egy csivava kiskutya annyira kicsi,elég fejbe vágnia...Alapból egy felnőtt kutya nem bántja a kölyköt,de én nem kockáztatnék.
2011. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kaltika-ellenes vagyok.

Nem gondolod, hogy ha idegen helyen agresszív, akkor otthon még agresszívabb lesz?? Védi a területét. Ezért szokták az összeszoktatást semleges területen csinálni.

Szerinted egy házörző kutyához csak úgy besétálhat a kertbe egy idegen kutya?

A legtöbb kutya ugat, morog a kerítés mögött, de a parkban meg boldogan eljátszik a többivel.

Egyébként meg amint írtam, erős ember fogja meg a nagyobb kutyát. És nyilván nem hülye a kérdező, és ha látja, hogy 5-10 perc után is szét akarja tépni a kicsit a nagy, akkor nem dugja oda az orra alá...

2011. ápr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kalitkás.Egy részről én mindig így csinálom,nálam bevált.Az új kutyát beteszem rácsos kennelbe,a többiek meg körbe szaglásszák,megismerik.Nálunk ez kb fél nap,aztán mehet az új a régivel játszani.Más részről,soha nem volt még agresszív kutyám.Azt mondanám leginkább,hogy amíg nincs megnevelve a nagy addig ne jöjjön új kutya,mert csak még kevesebb idő,kedv lesz a régi nevelésére.Sőt,félő,hogy a nem megfelelő viselkedése miatt még menhelyen köt ki.Mert a csivi aranyosabb,cukibb,és nem eszi meg a kutya társait.
2011. ápr. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!