Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek kinövi ezt az...

Szerintetek kinövi ezt az erős harapást? (lent. )

Figyelt kérdés
Van egy 10hetes kiskutyám, és nagyon nagyokat harap...fáj, néha nyoma is marad. Meg rendesen támad is.. :( szerintetek ilyen lesz nagy korára is?
2011. ápr. 23. 21:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló jól írta.

Szinte biztos, hogy nyolc hetes kora előtt lett elhozva az anyjától. Addig megtanulja, hogy a harapásban meddig mehet el, hogy másnak fájdalmat ne okozzon.

Ha előbb lett elhozva, neked kell értésére adni.

Ha harap, nyugodtan visíts fel és hagyd ott.

A kiskutya nem akar szándékosan fájdalmat, bajt okozni, csak még tudatlan.

De ne hagyd, jelezd neki, hogy ez nem kívánatos viselkedés.

2011. máj. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsém van ebből a szempontból.A foxi szukám örökbe fogadta a kiskutyát amit hoztam mellé.Ugyan nem 8,hanem 10 hetesen hoztam,de még így is ráfér a kutyanevelés.Öröm nézni őket,ahogy játék közben tanítja a kicsit:D
2011. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 nory0722 ***** válasza:
Csak nem tudja,hogy hogy kell rendesen játszani! Még kölyök,és mint azt előttem is írták,testvéreivel így játszana. Szólj rá,hogy ne csinálja,és le fog szokni róla. Mi a beagle-met úgy szoktattuk le,hogy mikor túl nagyot harapott,mindig kiabáltunk(de nem mérgesen,csak mint mikor a testvére is nyüszít,hogy 'elég,ez már fáj'). Úgy meglepődött,hogy egy idő után rájött,hogy nem az a baj,hogy harap,hanem az,hogy nagyot. Most 3,5 éves,sose támadna meg,csak akkor harap,mikor én azt mondom(ne érts félre,nem uszítom másra,csak mikor suliban örző-védőzünk kicsit,különben otthon inkább szétnyalja az idegeneket,minthogy megharapjon bárkit is). A gyerekekkel ugyan úgy barátságos,sőt... ha gyerekeket lát,lassan odasétál a kerítéshez és csóválva kéri őket,hogy 'álljanak meg egy szóra':) Bántani ne bátsd,azzal semmit nem érsz el. Az orrára rákoppinthatsz,de ne cibáld meg,vagy üss rá,mert akkor csak azt tanulja meg,hogy kitől kell félni,nem azt,hogy 'ki a főnök'. Nem főnökségből fog leülni,ha azt mondod,hanem félelemből. Tapasztaltam én is,én saját hibámból tanultam! Meg lehet tanítani máshogy is,hogy ki a főnök! A kutyadoki műsorában is bevált módszer,mi is ezt alkalmazzuk suliban(lenyomjuk a nyakánál,de nem erőteljesen,csak a fejünk a feje fölött van,a kezünk épphogy hozzáér a nyakához). Egymás közt is így rendezik el a nézeteltéréseket(2kutyám van,ők is így csinálják)
2011. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
21:59es Nem a Cerberos Kutyaiskolába jártok véletlenül?:)
2011. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
jaj elírtam, 21:56os*
2011. máj. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

tessék beszerezni egy pár szakkönyvet-amit még kutyaválasztás előtt kellett volna még nem késő pótolni!

felelős kutyatartó felkészül arra, hogy melyek a kutya igényei, mikor lehet elválasztani az anyjától és nem vásárol szaporított ebet...

tessék foglalkozni a kutyával, tudatosan nevelni, tanítgatni akárcsak az anyja tenné...két hét szabadság és felelősségvállalás, információgyűjtés-ez a minimum amit egy kiskutya megérdemelne!

ha harap pedig egy éles határozott hanggal vagy morgással párosított érintéssel, lökéssel lehet jelezni neki, hogy ez nem jó és utána ignorálni kell addig amíg meg nem nyugszik-ha nyugodt akkor újra játék és így tovább következtesen, türelmesen

2011. máj. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 nory0722 ***** válasza:
Nem,Kőlaposra járunk:) De ezek szerint sok helyen alkalmazzák:)
2011. máj. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!