Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak vele?

Most mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A kutyám orra felett pár mm-re volt egy kullancs. Még picike volt alig észrevehető. Megpróbáltam kiszedni csipesszel, de csak a teste szakadt le, és amennyire látom a feje benne maradt. Hiába próbálom kiszedni egyszerűen nem tudom. :( Már vérzett is neki mert ahogy próbáltam kiszedni, a bőrét is kicsíptem. :(
2011. ápr. 24. 18:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is betadin és kilöki a szervezete. Ha fertőzött kullancs volt, akkor is csak 50% az esély, hogy ha egyben kiszedted volna, akkor nem fecskendez bele mérget.

Szóval még megpróbálhatod kipiszkálni, de legjobb ha teszel rá betadine-t és figyeled őt. Ha bágyadt, étvágytalan, lázas ez pár napon belül esedékes, ha fertőzött kullancs volt - akkor doki.

2011. ápr. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem nem lesz baja, nagyon szeretem a kis sza*ost!! :))
2011. ápr. 24. 19:56
 13/16 anonim ***** válasza:
Pát forint minden patikában a kullancskiszedő kanál.
2011. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Utána járok. Köszi a tippet.
2011. ápr. 24. 20:25
 15/16 anonim ***** válasza:
kb 1000 akárhányszár ftért már tök jó kullancsikszedőket lehet kapni bármelyik kisállatkereskedésben.
2011. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
a csipeszel az a gond, hogy pont azt éred el vele mint amit szeretnél. megnyomod a potrohát amitől beleköpi a nyálát a kullancs.
2011. ápr. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!