Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó örzö-védő képzés?

Figyelt kérdés
Mondjuk akik versenyeznek azoknál , szóval nem személyvédelemről van szó hanem sportről vagy hobbyról.
2011. ápr. 24. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a jó örzö-védő képzés zsákmányszerzésen alapszik! De inkább a segéd a fontos, ha az érti a dolgát, akkor jó a képzés! :) Fontos a fokozatosság és a megfelelő motiváció! De tényleg, ha a segéd jó, akkor tudja ezeket, és akkor jó a képzés!
2011. ápr. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem teljesen értek egyet az elsővel.Ha valaki pl akar versenyezni oda nem elég a zsákmányösztön, az viszont igaz hogy a segéden múlik szinte minden.Én még talán azt említném meg , hogy amelyik fajta nem alkalmas öv-ra azzal ne is akarjon az ember ilyesmit csinálni(pl .beagle , golden stb)
2011. ápr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem teljesen értek egyet az előzővel. :) Versenyszerűen tényleg nem lehet jónéhány fajtával öv-zni, de amúgy a kutya és a gazdi számára jó szórakozás, növeli a kutya kézbentarthatóságát miközben kiélheti az ösztönenergiáit. Ezért a legtöbb fajtánál hasznos az ÖV. Még a beagle-nél is.
2011. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Amit a 2. írt a Beagleről: én úgy hallotam hogy beaglet szigorúa tilos őrző-védőzni mert agresszívá válhat, és ha jól tudom segédképzésen is elmondják ezt.
2011. ápr. 25. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Én - a változatosság kedvéért - az előttem lévővel értek egyet, és a Beaglet is nyugodtan vihetek öv-re, hiszen vadász kutya, és ahogy az első is írta, jó ösztönei vannak, és ha szagot fogna, mialatt póráz nélkül sétáltatod, hamarabb le tudod állítani!
2011. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!