Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyát lehet télen is...

Melyik kutyát lehet télen is az udvaron tartani? Van természetesen fűtött kutyaháza.

Figyelt kérdés
Rövidszőrű tacskót szeretnék vagy rövidszőrű magyar vizslát.
2011. ápr. 25. 09:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ezek közül egyiket se. Az a minimum, hogy ősztől tavaszig éjszaka bent lehet. Ha kertbe kicsapott kutyát akarsz, akkor válassz bernáthegyit, leonbergit, kaukáziusit, moszkvai őrt, orosz fekete terriert, vagy valami hasonló nagytestű nagy szőrű kutyát.
2011. ápr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nkeünk kint van a foxi meg a németjuhász van télen meleg takarójuk fedve vannak a hótól van kutyaházuk de enm szeretik ezért azt csináljak hogy az eresz alatt van egy asztal és azalá rakunk nekik jó meleg takarót a foxi pedig egy nagyobb ládába van.Kinn vannak és nincs semmi ajuk a németjuhász 7 a foxi 4 éves és még soha nem voltak betges és jól érzi magukat.am két fiú
2011. ápr. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha fűtött kutyaház,kazánház,pince van,és bemehet,akkor kinn lehet.Erre felé,kinn vannak a tacsik,meg a vizslák is...Semmi bajuk,pláne ha még le is vannak mozgatva,naponta foglalkozva van velük.
2011. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha fűtött a kutyaház vagy van valami kis meleg zug ahova be tud menni akkor nyugodtan kint lehet tartani őket. Bár én nem ajánlom. Kintre inkább vastag bundájú nagy vagy órisás kutya való. pl. Német juhász,Berni pásztor,Szibériai husky.. hasonló szánhúzó kutyák...
2011. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem rövidszőrű kutyát kint tartani állatkínzás.Ha csak kinti kutyát akarsz akkor válassz hosszúszőrű fajtát.
2011. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nory0722 ***** válasza:

Nekem beagle-m van. Télen kint van,bár nappal,ha minusz van,ruhát adok rá. De a lényeg az,hogy éjszaka(mikor nem mozog) ne fázzon. Ugyan úgy,mint az embernél,ilyenkor lelassul a vérgeringés,így könnyebben megfázhat. Szigeteld az ólat körbe hungarocellel(erre érdemes oldalt valamilyen rossz ágy alját levágni,és rászegezni,mert még jobban szigetel és nem rágja ki. Tegyél még rá kutyaajtót és semmi baja nem lesz. Szőnyeget télen ne tegyél be neki!!! Behordja a havat és megfázik. A hungarocell tökéletes padló ilyenkor. Ha kikaparja,akkor azt gyakrabban kell cserélni. Nyáron mi csak leszedjük az ajtót és kész is. Akkor úgyis oda fekszik,ahol hűvösebb van. Meg adj neki kicsit több kalóriában dús kaját,de figyelj rá,hogy ne zsírosat,mert attól a bűzmirigye begyullad. Én a jó táp mellé egy héten 3x-4x adtam neki kutyaszalámit+kutyatésztát(fele-fele arányban). Ezt is úgy érdemes,ha ilyenkor 1,5-szeres adagot kap(3-4 nap egy héten). De figyelj rá,hogy mozogjon is,nehogy elhízzon. Vitaminokat is érdemes még ősszel elkezdve adni neki tavaszig,hogy ellenállóbb legyen.


Egyébként inkább vizslát vagy szálkásszőrű tacsit javasolnék,a rövid szőrű tacskót semmiképp,azt télen bennt kell tartani.


Még egy fontos dolog: Ne csinálj olyat,hogy éjszakára lakásban van,nappal meg kint,mert könnyen megfázik a túl nagy hőingadozástól,mivel a lakásban 25 fok van,nappal kint meg minusz 5. Az enyém is így fázott meg egyszer.

2011. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!