Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ember 2 kutyával (kis és...

Egy ember 2 kutyával (kis és közepes testűek) felszállhat buszra/villamosra/HÉV-re? Természetesen póráz-szájkosár-jegy kombóval.

Figyelt kérdés

Csak mert múltkor nem engedett a sofőr felszállni az 5-ös buszra, pedig a kisebbik, 3,5 kg-os kutyámra is szájkosarat tuszkoltam, és őt ölbe is vettem, hogy ne foglaljon még annyi helyet sem, valamint lobogtattam az érvényes vonaljegyüket, de ez sem volt elég meggyőző erő:)


Fontos lenne tudnom, szabályt erre külön nem találtam, csak a szállítás díjáról, viszont nem tudom átgyalogolni velük az egész várost..


2011. aug. 3. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
hát 2 kutya macera, de fel kell engednie ha van minden, amiket írtál!!
2011. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg csak 1 kutyát lehet szállítani ezeken a járműveken. Gyakorlatilag pedig a sofőrön, ellenőrökön múlik. A kicsit próbáld meg elrejteni egy táskában.
2011. aug. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azaz csak a buszon lehet egy kutyát. Vonaton többet is lehet.

Elnézést, félreírtam.

2011. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Keresőprogram : közlekedési feltételek, HÉV!


Ennyi!

2011. aug. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A keresőprogram, közlekedési feltételek, HÉV, ennyi!-t már megnéztem, de a szállítható kutyák száma/Kopf témakörben nem találtam semmit. Szerinted kérdeznék itt, ezen az oldalon, ha már meglenne a válasz? :)
2011. aug. 3. 11:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Rájöttem a megoldásra, a BKV-t felhívom:)
2011. aug. 3. 11:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs már limitálva a létszám. Csak ne zavarják az utasokat
2011. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1.2. Állatok szállítása



Élő állat a kézipoggyász méretét meg nem haladó zárt szállítóeszközben szállítható, amely biztosítja, hogy az élő állat az utazás során nem szabadul ki.

Az előző bekezdésben foglaltaktól eltérően a kutya zárt szállítóeszköz nélkül, szájkosárral és pórázon vezetve szállítható.

Az utasnak rendelkeznie kell a kutya oltási bizonyítványával és kérésre azt a szolgálatban lévő személyzetnek fel kell mutatnia.

A kutya utaztatásának viteldíja azonos az adott távolságra érvényes teljes árú menetdíj árával, a HÉV vonalain a vonaljegy, gyűjtőjegy, átszállójegy a vonal teljes hosszára érvényes. A kutya részére teljes árú havibérlet váltható. Az értékszelvényt általános bérletigazolványban kell használni, az arckép helyén " EB " felirattal, az általános bérletekre vonatkozó szabályok szerint. A megkülönböztető jelzéssel megjelölt kísérő kutya (fogyatékkal élő személyt kísérő, hangot jelző, rohamjelző, személyi segítő és vakvezető kutya) utaztatása díjtalan.

Járművön (kocsinként) több kutya szállítása esetén a kutyát szállító utas(ok) felel(nek) azért, hogy az állatok egymást, illetve a többi utast ne zavarják vagy veszélyeztessék, a járműben kárt ne okozzanak.

Az olyan kisebb élő állat - méreténél fogva a kutya is - díjmentesen szállítható állatok szállítására alkalmas eszközben, amely a kézipoggyász méretét nem haladja meg és az utasok ruházatát, illetve a járművet nem szennyezi be.

2011. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!