Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy rottweiler?

Dobermann vagy rottweiler?

Figyelt kérdés
Nekem a 2 legfontosabb szempontom az,hogy legyen jó házörző(mindenkit megugasson aki elmegy a ház előtt), és szeressen mozogni.
2011. ápr. 25. 10:35
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Kifoghatsz jó rotit, és rossz dobit. (a dobi eléggé szeret ugatni, sokszor a semmit) És ugyanez forditva. A roti talán nyugisabb.
2011. máj. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

Hát a roti nem fog neked mindenkit megugatni, ha ez a fő szempont, vegyél tacsit. A rotik csak akkor ugatnak, ha nyomós okuk van rá. Egyébként nem támad soha gazdára. Ha ezt tenné, akkor valamit nagyon elrontott a gazda.

Nyugodt, kedves kutyus, iszonyatos ereje van, lomhábbnak hiszik, mint a dobit, de piszok gyors.

Én a rotira voksolok, nekem is van.

2011. máj. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szia! Én a rotit ajánlanám. Nem tudom, hogy milyen közel vannak hozzád a szomszédaid, de a nagyon ugatós kutyákat egy ember sem szereti. A szomszédunkban volt egy keverék kutya aki éjjel nappal ugatott ha kell hanem. Kb 1 évig húzta. Átdobtak neki valamit a kerítésen és megette. Nagyon gázos környéken laksz?
2011. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én is a rotit ajánlanám! Igaz dobermann-om van,de a roti szerintem sokkal nyugodtabb tipus,volt már rotink,sosem csalódtunk benne,mindig kihuzott a *zarból! A dobermannom már teljesen kikészített idegileg,éjjal nappal ugat,ugrál,futkos,nem valami kiegyensúlyozott fajta a dobermann.
2011. máj. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nekünk gyerek koromban volt Dobink. Kinti kutya volt, és télen, még nem is volt olyan nagyon hideg, de már majd meg fagyott, nem volt túl aktív még házőrzés terén sem ilyenkor.

Lehet, hogy kifogtunk egy fagyos egyedet, és a Rotik hideg tűrését nem ismerem, csak lehet, hogy ez is segít a döntésben.

2011. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
a dobermann csak arra vigyázz,hogy jó tenyésztőtől válassz
2011. máj. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!