Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vagy egy öregasszony, aki...

Vagy egy öregasszony, aki mindenáron azt akarja elérni, hogy a kölyökkutyámat eltüntessem a lépcsőházból. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
A nő a 3. emeleten lakik, van egy öreg vizslája. Estefelé mikor kiviszi a kutyáját, visz magával zacskót, keresgeti a kutyakakit, összeszedi 8nem a saját kutyájáét, hanem olyan kisebbeket, amiről a laikusok azt hinnék, hogy az én kutyámé), és az emeletünkön lakó családok lábtörlőjére rakja. Már 3x megtörtént az eset, eddig 2x időben észrevettük, és feltakarítottuk. Egyszer viszont a szomszédnő észrevette, de mivel jóba van velünk, tudta, hogy nem mi voltunk, meg látszott a kutyaürüléken, hogy meg volt fagyva, tele volt fűszállal, tehát kintről hozták be. A vizslás nőt mindenki utálja, mert hallgatózik, és amelyik kutya nem szereti az ő kutyáját, azt ki akarja űzni a házból. Látni még nem láttam, hogy ő tette oda a kutyapiszkod, de csak neki áll érdekében. A szomszédok egyenlőre elhiszik, hogy nem az én kutyám csinált oda, mert már szobatiszta, de a nő váltig állítja, hogy nem az, mert én mondtam neki (még karácsonykor, amikor 5. napja volt nálunk a kutya!) Azon kívül, hogy meglesem, szemétség lenne, ha kizárnám a lépcsőházból? A lépcsőházunkban összesen 7 kutya lakik, ebből nekünk van 2 (egy idősebb, 5 éves, és egy 6 hónapos kutya)
2009. márc. 5. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nahát, mik vannak. :S Nem lenne szemétség kizáratni az asszonyt, de én egy lakógyűlést javasolnék, ahol mindenki elmondhatja a véleményét és közös döntésre juthattok.
2009. márc. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem most hirtelen ez jutott eszembe, h kiírom ezt a faliújságra: "Kedves Lakók! Akit zavar a kiskutyám jelenléte(szobatiszta, és nagyon ritkán ugat), az legyen szíves a SZEMEMBE MONDANI a problémáját, nem pedig aljas módon kutyaszart hozzon be az utcáról,hogy ránk foghassák. Remélem elszégyelli magát az a gerinctelen ember,aki eddig ezt tette!! Köszönöm! T.N."



Jó ötlet?

2009. márc. 6. 00:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Keretezd be piros alkoholos filccel a házirendben a kutyatartás szabályát és rakj mellé egy nagy felkiáltójelet!!! hogy mindenki lássa. Az öregasszony meg kinyalhatja sztem, foglalkozzon magával és pont.
2009. márc. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia... Igen, sztem írd ki... Soha nem értettem az ilyen gerinctelen embereket, akik csak a másik háta mögött képesek vmit mondani, és szembe nem... Velem is csinálták ezt (nem éppen kutya témában, hanem a bringám szúrta vkinek a szemét), nagyon pipa voltam... A szemembe nem merte mondani az illető... Majdnem kiírtam, de vki mondta a házból, hogy mégse tegyem, s lebeszélt, pedig azt kellett vna...
2009. márc. 6. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem akarlak ijesztgetni, de sürgősen tenned kellene valamit, ettől az öreg lánytól bármi kitelik. Mi is társas házban lakunk a földszinten, főként idősekkel. Senkinek nincs kutya, csak nekünk. Semmi problémánk nem volt, mindenki szerette a kis kutyámat, nagyon édes kis szőrmók, barátságok, okos kutyus. A bajok akkor kezdődtek mikor a szomszédba beköltözött egy gyagyás öreg asszony. Azt mondta ő nagyon fél a kutyámtól és ha meg látja, hogy kint van a folyosón a kutya akkor ő bizony meg fogja mérgezni. Ezt nem vettük komolyan (sajnos), azt hittük csak viccel és nem is fél tőle. (hozzáteszem, hogy egy Yorkiról van szó, kb 3 kg és elég kicsi) A kiskutya mindig ki jött velem a folyosóra mikor teregettem, szaglászott, nézegette a galambokat, de soha nem ment el senki ajtaja elé, nem rosszalkodott, csak a mi lakásunk előtt volt. 1x észre vettem, hogy valamit rág a kutya. Sajnos későn láttam meg a rózsaszín kis golyókat a földön, addigra már megevett egy párat. Felhívtam az állatorvost és elmondtam mi történt, azt mondta szerinte ez patkány méreg, gyorsan vigyem be hozzá. Be vittem, adott neki valami szurit és kimosta a gyomrát, egy kis hányáson kívül nem lett semmi baja szerencsére. De az öreg lány nem adta fel. Még 1x megpróbálkozott a patkány méreggel, csak akkor a lábtörlőnkre tette. Akkor is sikerült meg menteni a kutyámat. A legutolsó próbálkozása az volt, hogy egy darab kenyérbe gombos tűket rakott (nem tudom mennyit, én 2-t találtam meg benne) és letette a lábtörlőnkre, de szerencsére én találtam meg és nem a kiskutyám. Na akkor már tényleg nem bírtam cérnával, bekopogtattam az öreg asszonyhoz és hozzávágtam a kenyeret. Elkezdett ordítozni, hogy kihívja a rendőrséget, de nem foglalkoztam vele, haza mentem és be vágtam magam mögött az ajtót, ő meg egy darabog ordítozott a folyosón, de nem nagyon érdekelt. Egyébként az öreg lány mindenért fel akart jelenteni, többek közt azért is, mert a párom biciklije a folyosón volt és őt az nagyon zavarta. Mindenki utálta már őt a házban. Nagyon kibírhatatlan nő volt, mindenkivel kötekedett, egyszer a szomszéd nénit is megverte. :( Szerencsére most már nem lakik itt, el ment egy nyugdíjas otthonba, most az unokája lakik itt, de ő sincs jobb véleménnyel a nagyanyjáról mint a lakók.

Valahogy vedd fel a harcot az öreg lánnyal, mert ezektől a vén dögöktől minden kitelik. Hidd el mindent el fog követni, hogy eltüntesse a kutyádat. Beszélj a közös képviselőtökkel, vagy fogjatok össze a szomszédokkal, vagy bármi, de el kell érned, hogy leszálljon rólad!

Sok sikert!

2009. márc. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet ha kiirod a faliujságra,de még jobb a lakógyűlés. Asszem a kutyatartás szabályai között van h aláírást kell gyűjteni a szomszédoktól h őket nem zavarja,a kutyád. Azt javaslom tedd meg ezt is. Biztos h sokan aláfogják írni,hiszen nem neked van egyedül kutyád a lépcsőházban.De ne felejtsd el a nénitől is megkérdezni h aláírná e.

Ha már megvannak az aláírások,akkor jöhet a szöveg a faliujságra,és mellé kirakhatod a lefényelt aláírásokat is :)

Kiváncsi vagyok a fejleményekre

2009. márc. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
De egy sz..ét vén majom. ne hagyd magad álizsd le minnél hamarabb de valami hivatalos formában. hátha akkor abbahadja. kitartás.
2009. márc. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj , hogy mik vannak en biztos nem hagynam annyiba , ha valaki ilyen patkanymerges vagy kutyaszaros modszerekkel probalkozna, jol lejaratnam , hogy allatkinzo stb a mi tombhazunkba is van nehany ilyen aljas venasszony, ugy kepzelem el oket mintha boszorkanyok lennenek, mindig a mas problemajaval foglalkoznak , hogy utalom az olyant istenem !
2009. márc. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen először is írd ki midnenképpen! Nekünk is lakott egy öregasszony a szomszédunkban, vele nem a kutya miatt volt baj, semmi baja nem volt az enyémmel. Ellenben ecettel mosott és a lépcsőházban teregettett, összegyűjtötte éjszaka a szemetet a lakásból és hazavitte, ilyenek. 2X volt miatta csótányirtás a lépcsőházban! Na szóval én utánna kérdeztem és azt mondták van rá lehetőség, hogy egy ilyen idős, szenilis egyént a lakóközösség kérésére el lehessen távolítani onann, mondjuk egy szép lakályos öregek otthonába, vagy elmegyógyintézetbe.

Ha az én kutyámat akarta volna bárki is megmérgezni biztos , hogy pár pofonnal meggazdagítottam volna.

Ha nem nem jön be semmi tegyél kutyaürüléket egy rongyba, tedd az ajtaja elé, gyújtsd meg és kopogj be, tuti elkezdi taposni..:DDD

2009. márc. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

A vizslán kívül (lassan 14 éves a kutya) SENKI nem hozott semmilyen papírt(4 lakónak is kellett volna), hogy aláírjuk, ezért úgy gondoltam, én sem fogok körbejárni.

És ezt utólag sem kívánom megtenni. Ma este kiülünk egy ismimmel a ház elé, és lesni fogom az öregasszonyt, de gondolom kétszer egymás utáni nap nem fogja megcsinálni.

A házmesternek meg a közös képviselőnek is lett már szólva (az emeletünkön levő nő szólt, aki megtalálta a kutyaszart!), és ez még januárban volt. Azóta sem történt semmi. Fogalmam sincs, mi olyat tehetnék, amiből nem lenne harc, mert félek, hogy megmérgezik a kutyáimat. A kölyök mindent megeszik, elég ha valaki megsimogatja, egy kis kaját ad neki, és simán meg lehetne mérgezni :(

Hiába figyelünk rá, sok mindent felkap a szájába.

2009. márc. 6. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!