Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskóbénulás? Ilyen korán?

Tacskóbénulás? Ilyen korán?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 1 éves a tacsink. 1 emeleten lakunk, nincs lift ezért lépcsőzik. Naponta 3× általában. Mivel terhes vagyok, nem tudok és nem is akarok 10 kilot cipelni, még ha csak 2 percig tart...

Múlthéten voltunk állatorvosnál, kapott oltást, bűzmirigy tisztítást és féregtelenítéshez gyógyszert. A fülébe cseppegtettünk eddig kétszer.

Nem volt lázas, nem volt rossz a közérezete egészen szombat reggelig. 6 órakkor volt lent sétálni utána 9kor újra felkelltünk és akkor már alig bírt rá állnmi a jobb első lábára. Ha hozzáértem és nyomkodtam nem nyűszített, nem is kapott oda. Mire sikerült találni egy állatorovost, addigra mondhatni kutya baja se volt. Gondolom elzsibbadt nek ia fekvésben.

Most, hogy játszottunk már egy órája - dobáltam neki a labdát -, újra elkezdte húzni a lábát, de mikor megnyomkodtam szintén nem volt semmi reakció.


Mitől lehet ez neki? Lehetséges, hogy ilyen fiatalon elkezdődött a tacskóbénulása? :(:(:(

Vagy esetleg az oltás tett be neki?


2011. ápr. 27. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
A tacskó bénulás leginkább a hátsó lábaknál kezdődik. Fókaállásban áll a kutya,és kúszik. Pedig jobb lenne, ha nem lépcsőztetnéd a kutyust, ha nem akarod ideje korán elveszíteni.
2011. ápr. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez sokkal inkább valami csonthártyagyulladás, vagy szalaghúzódás, vagy ilyesmi lehet szerintem, de majd az orvos megmondja.
2011. ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de a mi tacsinknál is így kezdődött. Kint labdáztam vele, amikor furcsán kezdte húzta a jobb első lábát, neki se fájt, úgy tűnt, mintha elzsibbadt volna a jobboldala. Furcsa volt, hogy így kezdődött, később jobb lett az első lába, de a hátsó lábai lebénultak, majd fokozatosan az egész teste.:( Ő 11 éves volt, de a te kutyád fiatalabb, remélem, nem ez a baja.
2011. ápr. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!