Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy zajlik az ivartalanítás?

Hogy zajlik az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Már számos cikket elolvastam, de az még nem egészen világos, hogy mikor elviszem a kutyát akkor ugye ott hagyom és délután megyek érte. (Nem egy nagy dolog, de nekem fontos lenne, hogy tudjam.)

Előre is köszönöm.


2011. ápr. 27. 18:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Először is jó lenne tudni, hogy kan vagy szuka kutyáról lenne szó. Szuka kutyával kapcsolatban tudok segíteni. :)
2011. ápr. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A kant megvárod. A legtöbb helyen a szukát is.
2011. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Na erre én is várom a válaszokat!Most fontolgatom az ivartalanítást...
2011. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 nory0722 ***** válasza:
Nekünk 1hónapja ivartalanították a szukát. 1,5 órára hagytam az orvosnál. Nem adott neki ébresztőt,hogy magától,lassan keljen fel,mivel már az altatótól is rosszul volt kicsit. Hát,maga az ébredés... nekem kicsit kínszenvedés volt,mert bár az orvos figyelmeztetett,hogy nyöszöröghet,az én kutyám meg am is kényes,így egyfolytában nyüszített:) De nem volt semmi gond. Hányt kicsit az altatótól meg később kezdett el enni,mint kellett volna,de más nem volt. A lényeg: száraz,meleg helyen legyen,míg felébred,mivel lelassul alvás közben a vérkeringése,és kicsit kihül. Én 3napig bent tartottam,a 3. nap után már olyan volt,mintha semmi nem történt volna. Evett,játszott,szaladgált... A varratokra kell még figyelni,hogy ne szedje ki. Adj rá ruhát,vagy gallért,ha piszkálja. Én mondjuk már könnyen beszélek: naponta 2x-3x hívtam a dokit minden apróság miatt:))
2011. ápr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
És a kan kutyáknál mi a helyzet?
2011. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nézd meg videón.


Szuka ivartalanítása:

[link]


kan ivartalanítása:

[link]

2011. ápr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 nory0722 ***** válasza:
Az altatás-ébredés nyilván náluk is ugyan így van. Egyébként arra vigyázni kell,hogy ne engedjük ki addig,míg teljesen fel nem ébred,mert könnyen 'eltéved'. A macskát meg pláne ne,mert neki indul a világnak,és nem talál haza!
2011. ápr. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kan kutyáknál sokkal gyorsabb a művelet, ha jól tudom ugyanúgy végzik mint macskáknál. Levágják a heréről a mellékéherét, és a két vezetéket csomózzák össze, hogy ne kelljen idegen anyagot vinni kötözésként. Gyorsan megvan, az időt csak nyújthatja, hogy mennyi borotválni való szőr van kutyusod alfelén:)

Az altatásnak van csak rizikója, magán a műtéten sok mindent nem lehet elrontani, kanoknál legalábbis. Szukáknál mivel hasűri műtét ezért nagyobb horderejű, de nem szokott baj lenni vele. Altatásból ébreszthetik is, de gyakrabban hagyják hogy kábultan vidd haza, és otthon ébredezzen. Egy délután azért kell általában, mire rendesen tökéletesen magukhoz térnek. Fontos, hogy addig amíg fel nem ébredt teljesen se enni, se inni nem kaphat! Miután már képben van, először itassátok meg. Ébredezés közben ritkán hányás, gyakrabban bepisilés előfordul. Száraz, meleg helyen legyen betakargatva.

Remélem segítettem.

2011. ápr. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 1,5 hónapja ivartalanitották 6 hónaposan a kan kutyámat.Én 12-re vittem,de a doki mondta,hogy felesleges maradni,majd ő telefonál ha megvan a műtét és megbeszéljük hány órára menjek érte,mert ő azt szereti ha a kutyánál a kórházban zajlik az ébredés első fázisa.Igy is volt,délután 17:00-re értem oda érte a klinikára,a kutyus akkor már magánál volt.Szerencsére nagyon jól viselte a műtétet és az azt követő gyógyulási időszakot is :) .
2011. ápr. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ajjaj-megnéztem a linket,és ez engem kicsit megviselt:(
2011. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!