Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is így van ezzel? Sokszor...

Más is így van ezzel? Sokszor nem tudom nyugodtan sétáltatni a kiskutyámat.

Figyelt kérdés
Kis városban élek, csendes szép környéken és vannak olyan egymást követő napok hogy nem tudok normálisan sétálni a kicsimmel mert valami hülye dög mindig vagy nekünk jön, vagy 3 utcát elhagyva jön utánam és ugat. Ilyenkor nem akarom felvenni a kiskutyámat mert, azt akarom neki tanítani hogy mi vagyunk az erősebbek és hogy nem szabad betojni. Jó evidens mikor egy nagy dög ront ránk akkor felkapom, mert nincs mit tenni. Mostmár gázspray van nálam, nem érdekel ha valamelyik nekemtámad lefújom vele. Van aki hasonló helyzetben van?
2011. ápr. 29. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ez mindenhol így van, nem csak kisvárosban. Ráadásul mióta a labradorom megnőtt, már fel se tudom kapni, bele is törne a gerincem. Viszont még csak fél éves, kölyök és fél, így jobb híján elé állok és addig visítok, amíg a másik kutya el nem megy. Szerencsére még nem találkoztam igazán vad kutyával, pedig nemrég elszökött a városban egy pitbull, aki meg is támadott valakit. :S
2011. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Engem is ez bosszant a legjobban, hogy a kutyám nevelt, szépen megy mellettem és egyszer csak ránk ront egy nagy kutya, akivel szemben az én kutyámnak esélye sincs. Nem lehet nyugodtan kutyát sétáltatni. Jól jönnének a kutya futtatók, de ilyen sajnos nincs a közelünkben. Vagy egyáltalán Mo-on?

Én is tervezem, hogy veszek gázspray-t. Te hol vetted és mennyiért?

2011. ápr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Hát igen, látod vidéken ez a gond, pesten meg az, hogy ugatnak az emberek, hogy minek a városba kutya, meg nem engedheted el.


A futtatók se jók ám, mert ahol vannak, oda azok járnak, akik amúgy nem tudják kezelni a kutyájukat, és ezért kell zárt terepen elengedni. Az utóbbi két hétben kb. ötször próbáltam bemenni futtatóba, és ebből háromszor közölte a bent lévő gazdi, hogy az ő kutyája verekedős, és nem mehetek be.... :(


Sajnos sehol sem igazán jó ma magyarországon kutyának lenni.

2011. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Hát... nem te meg a "kicsid" vagytok egyedül a világon (szerencsére).
2011. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
A gázspray nem árt a kutyának vagy nem vadul meg még jobban? Mert oké, hogy menekülni kell előle, de az a kutya se tehet róla, hogy nincs megnevelve és az utcán kallódik, nem akarnám bántani.
2011. ápr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez máshol is így van. Sőt, néha már az sem segít, ha felveszed a kutyát. Én is fel szoktam venni, de ennek ellenére a múltkor két óriás méretű Snaucer majdnem kitépte a kezeim közül a kutyámat.
2011. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Velünk már többször előfordult, hogy nem csak ugattak a kutyák, hanem meg is támadták a kutyánkat...szerencsére a mi kutyánk nem hagyta annyiban, de így is elég ijesztő élmény...lett pár sebe is már:-( én már egyedül félek kutyát sétáltatni, mert nagyon sok szabadon szaladgáló kutya van. és nem csak mo.on, spoban is.
2011. ápr. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%
kicsit gáz, hogy kicsidnek hívod a kutyát...
2011. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mifelénk az a divat, hogyha szólni merek a gazdájának, akkor még ő van megsértődve, hogy minek akarok én falun kutyát sétáltatni.
2011. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is hasonló a helyzet.Egyik nap sétáltunk a hozzánk közel lévő parkban a kutyusommal/ő egy mopsz fiú aki minden kutyust barátságosan fogad/.Két nő elengedte a két nagy kutyáját.Először az egyik futott oda ugatva hozzánk de gyorsan a gazdája is odarohant és megfogta és elhúzta onnan/persze meg nem kötötte/.Egy perc múlva a másik kutya futott oda aki mérgesen morgott az én kiskutyámra ekkor már ölbe kaptam szegényemet mert a gazdái csak messziről kiabáltak a kutyájuknak,hogy nem szabad.Na ekkor teljesen kikeltem magamból és elkezdtem kiabálni a nővel,pedig én ilyet nem szoktam de nagyon ideges lettem.És még majdnem neki állt feljebb,hogy az ő kutyája nem is bánt.Persze nem bántott csak majdnem nekünk ugrott.Hozzáteszem nem a kutyára voltam mérges hanem a gazdájára,hogy miért kell elengedni ha nem megbízható!
2011. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!