Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más is így van ezzel? Sokszor...

Más is így van ezzel? Sokszor nem tudom nyugodtan sétáltatni a kiskutyámat.

Figyelt kérdés
Kis városban élek, csendes szép környéken és vannak olyan egymást követő napok hogy nem tudok normálisan sétálni a kicsimmel mert valami hülye dög mindig vagy nekünk jön, vagy 3 utcát elhagyva jön utánam és ugat. Ilyenkor nem akarom felvenni a kiskutyámat mert, azt akarom neki tanítani hogy mi vagyunk az erősebbek és hogy nem szabad betojni. Jó evidens mikor egy nagy dög ront ránk akkor felkapom, mert nincs mit tenni. Mostmár gázspray van nálam, nem érdekel ha valamelyik nekemtámad lefújom vele. Van aki hasonló helyzetben van?
2011. ápr. 29. 14:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nálunk nem olyan súlyos a helyzet.

Amíg elérek a parkba, el kell mennem néhány kutyás ház előtt.

Az egyiknél mindig nyitva van a kapu, és 2 yorki meg egy csivava egyszerre ront neki a középméretű kutyámnak. Rögtön elkezdik tépni (egyszerre 3an), és csak nézek, hogy melyik oldalról védjem szegényt.

Van nem messze még egy ház, ahol szintén nyitva van a kapu, ott egy hatalmas kutya van. Általában bezárják vagy megkötik szerintem, néha van csak ott. Olyankor viszont morogva közelít felénk. Hát szerintem rá hiába förmednék, úgyhogy ilyenkor szépen hátraarc és kerülünk egyet.


Viszont a parkban mi is póráz nélkül sétálunk, ahogy szinte mindenki, mert nincs futtató.

Van 1-2 gazda, aki szintén póráz nélkül sétáltat, és ha a mi kutyáink odamennek ismerkedni (játékosan odaugrálnak, szaglásznak), akkor a gazda elkezdi rugdosni a kutyáinkat. Na ez meg felháborító, főleg, hogy az ő kutyája is póráz nélkül jön. Ja, és mindig szivat is, mert direkt felénk jön, hogy a mi kutyáinkat idegesítse, mert mi ugye nem engedjük oda hozzá a miénket, miután megrugdosta... Olyankor megfogjuk és várunk. Ő szépen eljön előttünk nyugdíjas tempóban... Kiakasztó.

2011. ápr. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Jaj anyám kössél már bele hogy úgy hívtam ahogy. Nem mindegy neked? Miért lenne gáz? Gondoltam hogy szemet fog szúrni valakinek de vastagaon letojom. Jobb lenne ha azt mondanám hogy agyerekem vagy mi??? Az lenne a túlzás!

Na szóval. Gázsprayt nem én vettem, hanem édesanyám már évekkel ezelőtt de soha nem használtam. Gondolom hogy nem a legjobb a kutyának, de kit érdekel ha magamat akarom meg a kutyámat elsősoron védeni?

2011. ápr. 29. 16:01
 13/18 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet venni bors sprayt is ez direkt kutyariasztó,(legalábbis valamelyik), de nekem megfelel az enyém is. Nem szeretném használni, mert amúgy szeretek minden jószágot de ami sok az sok. Igen, ez amúgy tipikus nyitva van egy háznál a kapu, már előre nézem hogy mikor jön ki onnan valami és láss csodát mindig előugrik egy kutya. Persze a gazda sehol sincs. Ha meg igen, akkor jól beszólok neki. De természetesen mindig nekik áll feljebb. Nem fogom tudni megérteni hogy mi a f*szomért???

A másik meg hogy simán tudnám vinni póráz nélkül az enyémet, de ki tudja mikor csap le valami akkor meg mit csinálok? Így csak az erdőben szoktam elengedni, de még sokszor ott is rettegek hogy előugrik valami a bokorból.

2011. ápr. 29. 16:09
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálunk a tüzelés idején vannak ilyen gondog.Ilyenkor a lakótelepünkön megjelenik rengeteg idegen kutya.Ősszel pl már falkába verődve tengődtek legalább tizen és nagyon félelmetes volt.Én ugye totyogok a kiskutyámmal,ők meg jönnek tizen felém.Magamat nem is féltem,hanem inkább a kutyámat.Egyszer egy nagy kóborkutya meg is támadta az egyik kutyasétáltató kutyáját,és kishijján széttépte.Én azóta szintén borssprayvel mászkálok.Nem használtam még,és remélem nem is fogom.De ez nyújt némi biztonságérzetet.És itt hangsúlyozom,hogy nem a kóbor ebek ellen vagyok,de nem szeretném végignézni,hogy széttépik a kutyám.
2011. ápr. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Énis így vagyok ezzel utolsó!
2011. ápr. 29. 20:15
 16/18 anonim ***** válasza:

Jajj! Vigyázzanak a kiskutyások, a nagykutyák minden kicsit felfalnak! Kivétel nélkül! Rájuk vannak kiéhezve..

Azért a gazdikban is van kivetni való. ;)

2011. ápr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. 5 kg-os barátságos kutyám elől felkaptak egy yorkit, mondván milyen nagy kutya, még bántaná.
2011. ápr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Tipikus. Rosszul vagyok már a yorkis gazdáktól.
2011. máj. 1. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!