Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen idős korában lesz egy...

Milyen idős korában lesz egy közepes termetű kan ivarérett?

Figyelt kérdés
Még fiatal a kutyám 7 hónapos, jól kijön a kan kutyákkal, ha ivarérett lesz ez meg fog változni?
2011. ápr. 29. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ivarérett olyan 10-12 hónaposan lesz.

Nem fog megváltozni, csakabban az esetben ha tüzelő szukaközelében van. Vagy nagyon domináns,aki egy másik nagyon domináns kutyával találkozik. De neveléssel ez is jólkézben tartható

2011. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Hát ő nem igazán domináns... :)
2011. ápr. 29. 14:54
 3/6 nory0722 ***** válasza:
Az én szukám 14hónaposan lett ivarérett,de ez változó. Ő fél éves koráig kóborolt,ezért nem is volt olyan fejlett. A dominanciának sok jele van,amiket lehet,hogy nem is veszel észre. Pl ha az asztalra felteszi a lábát,kérés nélkül felmászik a kanapéra,rád ugrik, nem adja oda a kedvenc játékát...stb. Ha ezeket nem veszed észre időben,később baj lehet belőle. Milyen fajta kutyáról van szó?
2011. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kutyum különleges eset. 5 és fél hós, de már jelölget, emeli a lábát, amikor pisil, és mást se csinál lenn, csak szaglászik...Ezek elvileg az ivarérés jelei, úgyhogy szerintem elég változó, mikor lesznek ivarérettek.
2011. máj. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Keverék, de még nem emeli fel a lábát pisilésnél...
2011. máj. 4. 13:27
 6/6 nory0722 ***** válasza:
Nálunk a szuka ugye későn ért,de a kan beagle már 4-5 hónaposan emelte a lábát. De ez azért volt,mert volt egy másik kan kutyánk is,tőle tanulta el,ő ezért már 6hónaposan ivarérett volt. Keverékeknél meg nagyon változó. Egy év eltérés is lehet!
2011. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!