Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól ivarérett a kan?

Mikortól ivarérett a kan?

Figyelt kérdés
azt szeretném megtudni, hogy mennyi idős kortól ivarérett a Kan NJ?? Az enyém 8 hónapos, a szukám most tüzel, nem akarom, hogy kiskutyák legyenek, ebbe a korban már lehet probléma??? Időbe szeretném ivartalanítani a Kan-t.
2011. okt. 28. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű, hogy már meg tudja termékenyíteni, ivarérett, úgyhogy ajánlatos külön tartani őket a szuka tüzelése alatt.
2011. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:
100%
Már viheted is. 8 hónaposan már képes fedezni.
2011. okt. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Én nem ivartalanítanám még a kant, megnyúlnak a csontjai, elveszíti "kanos" jellegét. Várnék 2 éves koráig, ha megoldható, hogy külön legyen a 2 kutya zárva. Persze, ha nem baj, hogy küllembeli változásokon megy keresztül a kan, akkor lehet ivartalaníttatni.
2011. okt. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Külön tettem őket, már amikor a szuka elkezdett tüzelni, nehogy baj legyen, csak véleményekre vagyok kíváncsi, lehet tényleg várok még egy kis időt az ivartalanítással, addig meg vigyázunk.:D
2011. okt. 29. 02:10
 5/8 anonim ***** válasza:

Várd meg amíg a szuka abbahagyja a tüzelést, pont most felesleges lenne kitenni a kant a műtétnek. A hormonok pár hónap alatt ürülnek a szervezetből, szegény kutyád megérezné a szuka tüzelését, begőzölne, tuti, hogy nem bírna magával. Felszakadhat a seb.

Arra nagyon vigyázz, hogy a szuka vérzés utáni időszakában legyenek a lehető legjobban elzárva! Ha egy kicsi esély van rá, hogy egymáshoz férkőzzenek, akkor ki fogják találni a módját.


Szóval várd meg, amíg nyugi lesz, utána vidd el a kant megműttetni. Örülök, hogy felelősségteljes gazdi vagy, tényleg.

Bár én mindkettőt megműttetném:)

2011. okt. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.:) az utolsónak: a szukát már nem fogom megműttetni, hat éves, nem mintha oylan öreg lenne, de szegénynek volt egy betegsége, azzal is lett már műtve, fél évvel ezelőtt daganata volt, az is ki lett műtve, a szukát nem akarom még egy ivartalanítással is műtetni.
2011. okt. 29. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
Az én kan kutyám 7 hóaposan már csinált kiskutyákat. És sajnos nem tudtuk, mert még kölyöknek nézett ki, és a szomszéd kutyáját sajnos elkapta, és cask onnan tudtuk hogy az övé, mert nagyon hasonlitott rá. Az utcában sehol enm volt olyan kiézetű kutya, úgyhogy tuti ő csinálta fel.
2011. okt. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 8 hónapos korától kezdve már ivar érett. És én is pontosan ebben a cipőben járok, mint te, hogy nekem is van egy szukám, pont ő is 6 éves és van egy kan kutyám, ő pedig 4 hónapos. Én is akarnám a kant ivartalanítani, viszont nekem meg nem engedik..... a szukát meg én sem szeretném. Úgyhogy nagy valószínűleg, hogy majd külön fogom őket tartani.Ja és úgy hallottam hogy még ivarérés előtt kell a kant ivartalanítani, mert ilyenkor még nincs benne az ösztön és nem fog a szukára ugrálni....stb.Viszont a kant meg akkor ajánlatos, ha rosszul viselkedik, sok vele a probléma stb.
2011. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!