Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálnom menhelyről...

Mit kell csinálnom menhelyről frissen hozott kutyámmal?

Figyelt kérdés
Szeretnék menhelyről egy kölyköt hozni, de ott csak veszettség ellen oltják be őket. Ha elviszem állatorvoshoz, mit kérjek, mit csináljon vele? MIlyen oltások kellenek neki, bolhairtó, féreghajtó stb. És ez kb mennyibe fog ez az egész "kezelés" kerülni?
2009. márc. 7. 14:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én is menhelyről hoztam 2 kiskutyát. Az állatorvos megvizsgálta őket és megnézte az oltási könyveiket. Ő tudja mit kell adni nekik. Az,hogy mennyibe kerül attól függ mit kell kapnia és az állatorvos tarifájától.
2009. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hello. Van olyan menhely, ahol mindenre oltják a kutyákat. Sőt bolhairtót és féreghajtót is kapnak. Javaslom, hogy ha nem ragaszkodsz a kölyökhöz, hozz inkább egy fiatal kutyát, arról már pontosan meg tudják mondani az állatgondozók, hogy milyen a természete, így nehezebb mellényúlni.
2009. márc. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vitát nyitni, de nem értek egyet az előttem szólóval.

Node először is: Ahogy elhozod a menhelyről, kérd el az oltási papírjait, kérdezd meg, hogy féreghajtva van-e,és kapott-e már bolhairtót. ezután vidd el az állatorvoshoz, mutasd meg a papírjait, és a doki tudni fogja, hogy mit kell neki adni. Mondd meg a dokinak, hogy most hoztad a menhelyről, és el fog rajta végezni egy álatlános vizsgálatot. Fog kapni féreghajtót, de bolhairtzni csak akkor kell, ha bolhás. Azok ellen elég egy bolhairtó nyakörv.

Az egyet nem értésem pedig itt kezdődik. A kutya olyan lesz, amilyenné TE neveled! Etológusi végzettsgem van, és állatorvos vagyok. A kutyát mindig az ember alakítja, akár akarja, akár nem! Így a legnagyobb butaság fiatal felnőtt kutyát elhozni ismeretlen helyről! Hiszen egy csmó olyan dolgot megtanulhatott, amit nem kellett volna, fölvehetett egy jópár olyan szokást, amely neked gondot okozhat, lehet, hogy a tanulási időszakban nem szoktatták le olyan dolgokról, mint például az ásás, holott neked gyönyörűen parkosított kerted van, és két nap alatt föltúrja a kertedet.Lehet, hogy megszokta az állandó ugatást, pedig te egy csöndes kutyára vágysz. A menhelyen nem nagyon fgyelik a kutya természetét, nem tanítanak neki dolgokat, nem szoktatják le dolgokról. hagyják, hadd formálja önmagát. Azonban ha egy kölyköt hozol el, olyanná alakítod, amilyenné te szeretnéd. Nevelheted ugatóssá, csöndessé, nyugodtá, ugráóssá. A fajákon belül csak hajlamok vannak, tehát így sorolják be a kutyákat. Remélem, érthető, és nem nagyon bonyolult. Ha valaki nem ért velem egyet, csak szóljon, szeretek ilyen dolgokról vitatkozni :)

2009. márc. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kölyökkutyáknak legalább 6 oltásra van szükségük, ha időben lett elkezdve, akkor 4 hónapos korukig, kéthetente. Természetesen, ez csúszhat, ha nem lesz időben elkezdve.

Oltásonként 3-4 Ft-ot lehet számolni. Ugyanígy féreghajtás az oltásokkal együtt, később negyedévente.

Bolha/kullancsirtás (én spot-ont használok) negyedévente.

(Szerintem a lakásban tartott kutyáknak is szükségük van erre, hiszen járnak sétálni, találkozhatnak mind bolhával, mind kullanccsal)

2009. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
késöbb ivartalaníttasd!
2009. márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
15:38 Figyelj te etológus! Először is az etológiának vajmi kevés köze van a kutyákhoz, nem értem miért gondolod, hogy értesz ehhez. Kurwára félrebeszélsz, nem tudsz egy kölyökből a természetével ellentétes kutyát kreálni, akárhogy nevelheted. Persze sokat lehet rajta változtatni de egy kaukázusiból sose lesz terápiás kutya, és egy goldenből is nehéz lenne kökemény területörzőt nevelni. Remélem érted amit mondok. Persze nem kell elfogadni a nézeteimet, javaslom inkább kérdezd meg a tanszéken a Gácsi Mártit, mi erről a véleménye. Nyilván ismered őt ha etológus vagy. Azért őt javaslom, mert tényleges kutyás tapasztalata csak neki van ott, sem a Csányinak, sem a Topálnak, sem a Miklósinak nincs. Menhelyes keverék kölyköknél pedig szinte lehetetlen megjósolni, hogy milyen természetük lesz, mivel nincs meg az előfeltételezhető fajtajelleg, ami egy fajtatisztánál nyilván megvan. Úgyhogy megkérlek, ne magyarázz hülyeségeket ha ennyire ostoba vagy és ne hazudozz, hogy etológia, meg állatorvosi, mert nyilvánvaló tényekkel sem vagy tisztában. Ekkora hülyeséget rég hallottam, méghogy olyan lesz, amilyenné neveled:) Láttál már rendőrségi bernáthegyit vagy agarat? Keményen elkapnák a bűnözőket bizonyára. Ugyanakkor ritka A terápiás komondor is. Szerinted miért te géniusz? Akaszd fel magad.
2009. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 15:38as "etológus/állatorvos"!

Ezek szerint soha az életben közöd nem volt menhelyi kutyákhoz. De kutyakiképzéshez sem nagyon. Abban az egyben igazad van, hogy a kutya olyan lesz amilyenre TE neveled. De ahhoz, hogy olyan legyen nem kell, h egészen kölyök korától nálad legyen. Azok után amit leírtál, akkor az én örökbefogadott kutyámnak (elmúlt már 1,5 éves amikor hozzám került) még mindig pánikrohamot kéne átélnie mindig amikor itthonhagyom és szétszedné a lakást és félnie kéne mé mindig az emberektől, valamint játszania sem kéne tudnia sem labdával, sem ronggyal. De ő biztos csak csodakutya.

Szüleim kutyája is örökbefogadott - ő 1 éves, fiatal felnőtt volt. Nem ismerte és félt az autótól, járművektől, szintén nem tudott játszani. Bárhova el lehet vele menni, és a legaportosabb kutya akit ismerek.


Amiket leírtál, iszonyatosan félrevezető. Ha nincs tapasztalatod, ilyet ne írj. Ilyet szakember nem ír. Egyébiránt megkérdezheted Erdőhegyi Ágnest a tanszékről, hogy milyen volt Lucky amikor először találkozott vele és milyen most.


Egy szó mint száz: a kutya tényleg olyan lesz mint amilyennek te neveled, de az nem korfüggő.

2009. márc. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok...


Arról nem is beszélve, hogy hány olyan kutya van, aki kiskorától van a gazdájánál és olyan szokásai vannak, amiket a gazdi nem akar vagy nem szeret. Az írásodból alapján ezeket a kutyákat sem lehet már megnevelni.


Egyébként nagyon szívesen találkoznék veled személyesen - mert így neten elég személytelen -, mert én is szeretem ezt a témát...és ráadásul nem is értek veled egyet :o)

2009. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm, az öngyilkosságot inkább meghagyom másnak.

Én csak egy jótanácsot adtam. Egyrészt, mivel dehogynem lehet nevelni fiatal felnőtt állatot, csak nem kell vesződni azzal, hogy a felvett és a gazdi szempontjából káros szokásokról leszoktassuk. Egy kölyökkel ilyen gond nincs, mert tudatos neveléssel lehet alakítani és eleve fel sem veszi ezeket a szokásokat. Tapasztalatanság, azért vaktában ne mondjunk ilyet. 9 éve kutyakiképzek,10-15 menhelyről(!!!) hozott kutyát képeztem háznál, és van egy saját, szintén mehelyről hozott labrador retrieverem. Tapasztalatból mondtam, hogy a fiatal felnőtt állatokat sokkal nehezebb képezni, sokkal nehezebb közös nevezőre jutni velük, mert ki kell belőlük venni egy csomó olyan dolgot, amit a menhely tett beléjük, és csak ezután lehet érdemesebben foglalkozni velük.

Nyilvánvalóan egy kezdő kutyás gazi nem visz el menhelyről keményebb kutyáktól származó kölyköt, mert minnél egyszerűbben kezelhetőt szeretne. Így a fiatal felnőtt állatot lehet, hogy szépnek találja, de otthon kicsit nyűgösebb, mikor letámadja a postást vagy kiássa a tuját. Egy kölyökkel nincs ilyen gond, a gazdi az életkörülményeihez tudja igazítani.

nnyi, nem szeretnék öldöklést.

2009. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%
Hazudsz. 10-15 menhely, persze. Mégis hol laksz, valami menhelyközpont közelében? Jó ha az egész országab van 15 jól működő menhely te szrencsétlen. Etológus, állatorvos, kutyakiképző, menhelyi szakasszisztens. Mennyé már a hülyeségeiddel. Ha akár csak pár hónapot dolgoztál volna menhelyen vagy tényleg képeznél kutyát, tudnád, hogy marhára nem úgy van, ahogy te azt elképzelted. Nem gond, hogy fingod nincs a dologról csak akkor ne add elő, hogy értesz hozzá és ne adj rossz tanácsot.
2009. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!