Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól szedtük ki a kullancsot?...

Jól szedtük ki a kullancsot? Mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Egy hete elvittük 9 hónapos magyar vizslánkat az erdőbe,és most vettünk észre a füle tetején egy pár milliméteres kulancsot.Kiszettük,de ott maradt valami fekete a nyílásnál,amit nem tudunk kiszedni.Komoly probléma ,hogy ma még bent maradt?Már csak holnap van nyitva orvos.A nyílást lefertőtlenítettük.
2011. ápr. 30. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem volt megszíva a kullancs, akkor döglött volt már, azért fekete. A feje maradhatott bent. Semmi gond. Betadin és azért nem árt figyelni a kutyát, milyen a kedélye.

Lehet, csak a kullancs által okozott lyuk maradt ott.

2011. ápr. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Már tele szívta magát a kullancs.Volt rajta egy kis piros gömb.
2011. ápr. 30. 14:36
 3/9 anonim ***** válasza:

A kullancs feje maradhatott benne. Néhány nap múlva magától kifordul, de az is lehet, hogy kis csomó keletkezik a helyén, de az teljesen normális. Ha valami viselkedésbeli változása lesz a kutyának vagy nem iszik/ eszik, levert lesz, akkor mindenképpen vigyétek orvoshoz.

(Nekem is vizslám van és néhány kullancs helyén ki sem nőtt a szőr)

2011. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Holnap nem hiszem, hogy nyitva van az orvos, mert ünnep van (de ki tudja) :)
2011. ápr. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Nagyon hálás vagyok:)
2011. ápr. 30. 14:39
 6/9 anonim ***** válasza:

Remélhetőleg szerencsétek lesz és nem fertőzött a kullancs. Azért egy hétig nemigen marad bent, nem jellemző. Az is lehet,nem is az erdőben szedte össze.

Csak annyit tehetsz, figyeled a kutyát, ahogy előttem is leírták.

2011. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy hallottam hogy a kullancsnak ha a feje bennmarad, az fúr tovább befele, szerintem nagyon gyorsan szedd ki onnan mert lefúr az agyához és akkor kampec
2011. ápr. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 15:48

Na neeeeeee.

Eleve a kullancs csak az első vérérig megy. Egy döglött fej ugyan miként működne már?

2011. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
15:51 Honnan tudjam miként működne, bennem még nem volt és ne is lesz mivel kerülöm az ilyen területeket, egyszerűen csak ezt hallottam, egyébként működhet. Vegyük pl. a lóbogarat, tudod, ami a földben van, tönkreteszi az epret, dinnyét stb. Ha annak letéped a fejét, még 2 nap mulva mozog a feje sőt még fúr a földbe...
2011. ápr. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!