Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kapok egy kiskutyát nyáron...

Kapok egy kiskutyát nyáron westiet. Lakásba, és nyári szünet után, (suliidőbe) délelöttönként kibírja egyedül otthon a lakásba?

Figyelt kérdés
Emiatt aggódok, mi lenne vele akkor? Bár gondolom mások is dolgoznak, de nem lesz depis vagy valami? Amúgy ha nyaralni mentek magatokkal viszitek? Vagy kölcsön adjátok ismerősnek, akibe megbíztok? Köszönöm előre, és bocsi a sok kérdésért. De még nem nagyon vagyok informált. (lehet még messze van a nyár, de jobb felkészülni előre)
2009. márc. 7. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kibírja. Nyaralni én nem viszem a kutyámat, mert a szüleim nem engedik, ilyenkor ismerősre bízzuk. Egyszer volt kutyapanzióban, de eléggé megviselte.
2009. márc. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Attól függ, délelőttönként mennyit van egyedül. Mert ha pl. te reggel fél8kor letudod vinni, és mondjuk délben valaki hazaér, akkor talán nem fog bepiszkítani, de kb 1 éves koráig sok mindent meg fog rágni. Ha a nyári szünet első hetében megkapod, fokozatosan szoktasd hozzá, hogy egyedül is lesz majd. A miénk megrágta a tv zsinórt, mobiltöltőt, konyhában a tapétát, cipőket, könyvet és távirányítót. Erre mind készüljetek fel. Nyaralásnál elvihetitek magatokkal, ha van útlevele (és asszem chip is kötelező!). De ha van valaki akiben megbíztok, otthon is hagyhatjátok. Mi nem voltunk nyaralni mióta megvan (idén lesz 6 éves), de mikor esküvőre mentünk, egy kedves ismerősünk vigyázott rá.

2009. márc. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát végülis a szobatisztaságot meglehet oldani, mert apukám műhelye (asztalos) itt van alattunk, és akkor végülis ha őt megkérem akkor míg én suliba vagyok egyszer csak letudja vinni. De az hogy egyedül van az akkor nem baj neki? annyi ideig? végülis suli után egyszerre hazamennék
2009. márc. 7. 20:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha hozzászoktatod, nem lesz gond, csak ha unatkozik sok mindent megrág!És a mienk egy időben nagyon ugatós volt, órákig ugatott ha nem voltunk itthon. Természetesen a szomszédok toleránsak voltak.
2009. márc. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Etesd meg és nem fog éhen halni drágám.
2009. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
chip meg utlevél csak külföldre kell.mi se voltunk amióta megvannak(2éve),de ha megyünk feltétlenűl visszük őket is.igazából nem szívesen hagyom senkire őket.tavaly szilveszterkor még csak egy volt,akkor a barátnőmnél aludt,de tiszta rosszúl voltam,reggel ahogy kinyílt a szemem,máár egyből mondtam,hogy menjünk a kutyáért.:-)
2009. márc. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem azt kérdezi, hogy nem fog-e éhen halni...
2009. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Nekünk egy 3 éves westienk van. Ő is lakásban tartott kutyus, és simán kibírja akár 8-9 órát is. Sajnos muszáj neki, mert mindketten dolgozunk, de nem szokott gond lenni, bár közvetlenül indulás előtt visszük le, és hazamenetelkor az a legelső, hogy rakjuk rá a hámot, és megyünk sétálni.


Mondjuk nálunk viszonylag sokáig tartott a szobatisztaságra tanítás, kb 9-10 hónaposan lett szobatiszta, azóta viszont teljesen, és jelez, ha menni kell. Nekünk "rágásügyileg" szerencsénk volt, semmit nem rágcsált meg még 3 év alatt, ezen csodálkoztam is. :D


Ha nyáron otthon leszel, igyekezz minél több mindenre megtanítani, és akkor nem lesz gond suliidőben sem.


Mi nyaralni kétszer voltunk, mióta megvan, egyszer 5 napot külföldön, akkor kutyapanzióban volt, de nagyon jól érezte magát, legalábbis úgy tűnt. Egy nagyon szuper helyet találtunk Győr mellett, ahova ismerősök is szokták vinni a kutyáikat, kulturált körülmények voltak, és a bácsi figyelt rá, hogy naponta játszani is tudjon.

Tavaly 3 napot voltunk, akkor a tesómék vigyáztak rá, ott is viszonylag jól elvolt, sétáltatták mindennap, szeretgették.

2009. márc. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nyáron lesz időtök megszokni egymást!

Bár ha egész nap együtt vagytok, akkor eléggé megviselheti majd, ha egyszer csak sokáig magára hagyod.

Ezért nem kell állandóan vele lenni, már nyáriszünetben kissebb intervallumokban magára kell hagyni, hogy megszokja az egyedüllétet!!!

2 hónapig van ideje megtanulnia a szobatisztaságot, ha 2-3 óránként kiviszed, és ha kint végzi el a dolgát megdicséred!

És persze ha elmentek, majd fog ugatni, nyüsziteni, ezért minnél hamarabb le kell erről szoktatni! El kell őt foglalni...és napközben tegyél a fekhelyéreaz egyik dolgodat..lehet az egy ruhadarab, amin rajta van a 'szagod'. igy a kutyus nyugodtabb lesz!

És már szünetben kell leszoktatni a bútorrágásról is, ami nem lesz könnyű, és sok időbe is telik...ha elkezdi rágni a bútort, szólj rá (pld, Fúj!), ha abba hagyja, dicsérd meg, de azonnal! :)


Sok sikert a kikutyához, de azért még 100x gondold át, hogy kell-e a kutya, és hogy mibe is fog ez kerülni (nem csak az anyagiakra gondolok) hisz 10-15 év elég sok idő.

2009. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) igen, asszem már jól meggondoltam, épp ezért szeretnék nyáron, mert akkor még több időm lenne vele foglalkozni.
2009. márc. 8. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!