Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvehetik tőlem az ugatás, és...

Elvehetik tőlem az ugatás, és sírás miatt? (lenn)

Figyelt kérdés
A napokban feljelentettek a szomszédok, mert a kutyám ugat ha jön valaki, és sír ha itthon hagyjuk. Sajnos nem tudok mit tenni, főleg nem családi házba költözni.Imádom a kutyám, és nem élném túl, ha elvennék tőlem. Sajnos a szomszédokkal nem lehet beszélni! Elvehetik? :S
2011. máj. 1. 12:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
6%
Hát figyelj, ha szereted a kutyádat, akkor odaadod valakinek, akinek kertes háza van, mert kutyát nem lehet panelban tartani a sok bunkó miatt, meg a hangszigetelés hiánya miatt
2011. máj. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy el fogják venni de azért gondolj már bele a szomszédok helyzetébe is. Egy társasház falain át minden úgy hallatszik mintha melletted történne. Egy állandóan ugató-vonyító kutya azért több mint idegesítő, biztos én sem tűrném el hosszú távon. Inkább neveld meg a kutyát ha annyira szereted.
2011. máj. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
Biztosan nem,de ha jól vettem ki a szavaidból,panel házban laksz.Azt meg tudják tenni,hogy szólnak a házmesternek,aki figyelmeztet téged,de ha ez sokáig így marad,akkor akár ki is rúghat a házból.Persze a szomszédokon múlik,hogy efljelentenek-e nála,vagy sem.
2011. máj. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
Neveléssel biztosan tudsz javítani rajta. Keress megfelelő iskolát, oktatót, aki segít. Van módja az ugatás leállításnak és van módja a hisztizésnek a leállítására is.
2011. máj. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez normális, hogy ugat és sír... nem hiszem, hogy elvehetik tőled, nyugi! És ne add oda senkinek, aki ezt írja, annak biztosan nincs kutyája, egy kutya nem egy tárgy, amit csak úgy elajándékozunk.... Próbálj meg minél többet lenni vele, hogy ne legyen szomorú, és tényleg próbáld valahogy megnevelni, hogy ne ugasson és sírjon annyit. (tudom hogy nem könnyű) Amikor otthon vagy, és ugat, csitísd le, adj neki jutalomfalatokat, ha csendben van, hátha úgy megtanulja. (Bár egyébként az ugatása az idegeneknél a szomszédoknak is jól jöhet, elvégre ha valaki hozzájuk kívánna betörni, és a kutyád elriasztaná rögtön megváltozna a véleményük...ha meg csendben lesz, akkor az lesz a baj, hogy ha már van kutyád, miért nem ugatott...)
2011. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Jártunk kutya iskolába, de sajnos ott kellett hagyni, mert agresszív volt. Ivartalanítottuk, de az ugatás meg maradt. Sajnos kiskorában bántották, félelmében ugat inkább, sajnos ezt nem lehet kinevelni belőle. SZájkosarat szoktam rá adni, ha tudom hogy valaki jön, de annyira nem húzhatom neki össze, hogy összepréselődjön a szája.

Igen, panelban lakunk

2011. máj. 1. 13:06
 7/41 anonim ***** válasza:

Akkor keressetek másik kutyaiskolát, ahol megoldják az agresszióját és a félelmét ahelyett, hogy elutasítják emiat...


Ez mind-mind kezelhető, és hidd el, a kutya is kiegyensúlyozottabb, ha nem kell rettegésben élnie.

2011. máj. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:

Akkor nem jó iskolába jártatok.Ha agresszív volt, lehetett volna szépen lenevelni róla. Erre van az iskola.

Nézegess a neten a kutyanevelés témában. Rengeteg jó tanács van.Vegyél neki kongot, hátha bejön.

2011. máj. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
9%

Remek, lassan ott tartunk hogy már mindenre a haszontalan kutyaiskola a megoldás. Azt (és minden mást) NEM tudnak megoldani a kutyaiskolán, mert talán ha 10 ilyen hely van az országban ahol értenek is hozzá. Tegyél rá egy k.rva elektromost, menj ki, ülj le a folyosó, ha ugat megnyomod.

(Állatvédők pofázását nem kérem mert nem értenek hozzá, és te se mond hogy fáj neki mert nem. Ez a megoldás. Ha nem kell megy a kutya).

2011. máj. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 panettone ***** válasza:

Mennyit sétáltok mielőtt egyedül hagyod? Lehet ha sikerülne jól kifárasztani örülne hogy jól kialudhatja magát míg vár haza.

a másik dolog ami beválhat, az az hogy kiadós séta és aztán többször egymás után "eljátszod " az a rituálét hogy indulsz napokon át, gyakorlásként, vagyis veszed a táskád a kulcsod kimész vársz pár percet és vissza...egy idő után nem fog azzal foglalkozni hogy ott hagytad mert azt hiszi pár perc...és bealszik mire aggódni kezdene.

Nem tudom neked elérhető-e a cerberos kutyaiskola de az oldaluk nagyon jó keress rá talán ők lennének nektek a jó választás.

Amúgy ha sikerül elég sokszor bejelentést teeniük akkor egy idő után ha kérik a jegyzőnél, állatkínzásra hivatkozva szerintem a jegyző el rendelhet kobzást. De a cél úgysem az hogy a szomszédokatne zavard arra elég ha üvölt a rádió :-) hanem hogy a kutya ne szenvedjen.

Sok sikert.

2011. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!