Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viharkor jutalomfalat?

Viharkor jutalomfalat?

Figyelt kérdés
Mivel a kutyám nagyon fél mikor dörög az ég,arra gondoltam mi lenne ha minden egyes dörgéskor adnék neki a kedvenc jf-ból?akkor talán megtanulná,hogy az nem rossz dolog?Vagyis inkább nem kell rettegnie,és kevesebb pánikkal át tudná vészelni!
2011. máj. 1. 19:23
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
77%

NE ERŐSITSD MEG A FÉLELMÉT!!!!


Ha jutit adsz neki amikor fél ezt hozzákapcsolja és azt fogja hinni hogy jó dolog félni...

2011. máj. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
76%
Játssz vele, tereld el a figyelmét. Legyen ez egy ugyanolyan természetes zaj neki, mint pl. az ajtócsapódás.
2011. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
56%
A félelmet nem szabad erősíteni,jutalmazni.Falkavezérként kell viselkedni,mutatni,hogy rá sem hederítesz a dörgésre.Ha te vagy a,,főnök"otthon,érteni fogja,hogy a vihar olyan dolog,amitől nem kell félni.
2011. máj. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
az a baj,hogy hiába maradok én nyugodt,a kutya nem,dörgéskor leül mellém úgy hogy 5cm távolság sincs és remeg...el nem mozdulna mellölem.eddig be volt engedve a lakásba,ott végig aludta a vihart,de most hogy változás történt a munkahelyemen,nem tudok minden este otthon lenni...ha pont olyankor lesz zivatar mikor dolgozom,nincs ki beengedje,nem akarom hogy az ajtóban nyüszítsen.már a legelején a házába akartam beszoktatni,de ott sehogy se akart megmaradni.szerintetek mit lehetne ilyenkor tenni?figyelem elterelés nem megy,már próbáltam,ha dörög,akkor csak arra koncentrál!
2011. máj. 2. 19:33
 15/29 A kérdező kommentje:
ja igen,és mikor be volt engedve a lakásba,nem volt kényesztetve,dupla simi meg ilyenek,csak egyszerűen megengedtem neki hogy benn legyen,de teljesen közömbös voltam,ugyanugy tettem a dolgom mint ahogy szoktam
2011. máj. 2. 19:36
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
És ha ilyenkor kiállsz mellőle, és magadhoz hívod? Az megint olyasmi, amire már lehet jutalmazni, és valószínűleg szívesen is megy ilyenkor. Vagy türelemjáték. Állsz, ázol, és várod, hogy elmúljon a remegés.
2011. máj. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
nem kell hívnom,mert jön magától!ha én arrébb megyek 2 lépést,ő is arrébb jön!folyamatosan követ.próbáltam esőben,fél órát is ott voltam a háza mellett,addig ő is benn maradt,de ha eljöttem,akkor megint mellettem volt!az a baj hogy ilyenkor a játék se érdekli!ilyenkor az a legfontosabb neki hogy ember közelében legyen,mindegy ki az,csak ember legyen!csak ott érzi magát biztonságban.az a baj,nincs másik kutya,aki mellett el lehetne...
2011. máj. 2. 21:10
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki enyhe nyugtatót. Orvossal beszéld meg, hogy mit és mennyit.
2011. máj. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
39%
szerintem ez NAGYON jó ötlet!!! aki nem hiszi az járjon utána pl Jan Fennel Kutyapszichológia c. könyvében is irja!:) a falkavezérséggel függ össze :) most nincs időm kifejteni mert hosszu lenne :)
2011. máj. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
54%

Ha magára hagyod, ha egyedül hagyod kint a félelmével, epilepsziát is kaphat.

Vagy elszökik félelmében.


Benned lehetne kicsit több együttérzés.

Talán ha egyszer nagyon rettegsz és magadra hagy mindenki, megérted, miről beszélek.


Bent kellene tartanod és természetesen viselkedni. Idővel elmúlik a félelme.

2011. máj. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!