Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viharkor jutalomfalat?

Viharkor jutalomfalat?

Figyelt kérdés
Mivel a kutyám nagyon fél mikor dörög az ég,arra gondoltam mi lenne ha minden egyes dörgéskor adnék neki a kedvenc jf-ból?akkor talán megtanulná,hogy az nem rossz dolog?Vagyis inkább nem kell rettegnie,és kevesebb pánikkal át tudná vészelni!
2011. máj. 1. 19:23
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
egyébként szomszédoknak nem tudsz olyankor hazaszólni hogy engedjék be a kutyát a házba ?
2011. máj. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

mármint a tiedbe .Mondjuk nyilván attól is függ milyen jóban vagy velük, és rájuk mered e bízni a házkulcsát...


Vagy van egy jobb ötletem =D...csináltass kutyaajtót..Nem ismerem az anyagi helyzetedet , de ha jól állsz akkor felszereltethetnél egy olyan kutyaajtót ami csak a te kutyádat engedi be .(nyakörvről ismeri fel)

2011. máj. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

20:52-nek!

nem hagyom magára,félreértettél!ugy értettem hogy kinn vagyok vele a kutyaháznál,és mikor nyugton van,én bejönnék a házba,de észreveszi és követ!olyankor(söt minden)viharnál beengedem!szegényt sajnálom,hogy fél.

próbálok természetesen viselkedni,nem foglalkozni vele,de mikor a vihar épp felettünk van,és a leghangosabb,állandóan a lábamnál hisztizik és remeg...miközben én nyugodtan nézem a tv-t vagy netezek.nyugtatózni nem szeretném,mert hát vihar elég sürün volt tavaly is,2-3naponta mégsem tömhetem gyógyszerral.

de azt hiszem,ilyenkor inkább nem adok jutalom falatot,kitalálok rá valami mást.

2011. máj. 4. 21:51
 24/29 anonim ***** válasza:
Az első és legfontosabb dolog a gazdi közömbössége. Kutyánk minden apró mozdulatunkra, hangulatunkra, belső változásunkra figyel és reagál. Ha azt érzi, hogy félünk vagy éppen hirtelen idegesek, izgatottak leszünk, akkor ő is ugyanígy fog reagálni, gyakran anélkül, hogy tudná, mi is történt valójában, amitől félni kell. Nagyon fontos, hogy próbáljuk megőrizni a hidegvérünket, csináljunk úgy, mintha minden rendben lenne, mutassuk meg kutyánknak, hogy nem kell félnie, hiszen minket sem érdekelnek a durranások.Az idegesség elkerülése mellett azonban figyeljünk ennek ellentétére is. Azzal sem segítünk kutyánkon, ha simogatjuk, nyugtatgatjuk, amikor megijedt. A kutya nem ember, szavainkat nem érti, csak annyit érez, hogy miután ő megrémült, mi összevissza simogattuk, becézgettük, falattal jutalmaztuk. Hát persze, hogy a következő dörrenésre még nagyobb ijedtséggel fog válaszolni, hiszen akkor még több törődést, simogatást, becézgetést, jutalomfalatot, engedményt zsebelhet be, és ezzel pár dörrenés után egy életre beleerősíthetjük a félelmet.
2011. máj. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

17: 07-es vagyok. A Cerberos Kutyaiskola honlapjárol másoltam be, olvasd el az egész oldalt. Szerintem nagyon hatásos, nekem a yorkimnál bevált.


[link]

2011. máj. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt a hiba: "ugy értettem hogy kinn vagyok vele a kutyaháznál,és mikor nyugton van,én bejönnék a házba,de észreveszi és követ!olyankor(söt minden)viharnál beengedem!szegényt sajnálom,hogy fél"


Mikor megnyugszik, te ki akarod vonni magad a dologból = a megnyugvásnak negaív következménye van


Mikor utánad megy és újra megijed, akkor mégis beengeded = a hisztinek pozitív következménye van.

2011. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha a kutyád ennyire frászban van a dörgéstől, akkor te tehetsz, vagy nem tehetsz bármit, akkor is félni fog.

Sok kutyánál ez veleszületett. Az enyhe nyugtatót tudom én is tanácsolni és azt, hogy engedd be a házba, de ott is félni fog meg remegni. Sőt a zivatar elmúltával még egy darabig fülelnek is, hogy tényleg elmúlt a veszély?

2011. máj. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

17:07!

nagyon jó az oldal,amit linkeltél,el is olvastam sokmindent!

utolsó elöttinek:igazad van,ez eszembe se jutott!

utolsónak:sajnos benn a lakásban is fél...de észrevettem pár hiányosságot a kapcsolatunkban,7végétől el is kezdjük a tanulást!

lehet hogy nem szűnik meg teljesen a pánik,de ha tudni fogja hogy bennem megbízhat,talán azért könnyebben viseli majd.

2011. máj. 5. 19:11
 29/29 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, ha minden dörgésnél adsz neki, de akkor tényleg mindegyiknél, még hajnali 3-kor is :) Hallottam olyanról aki ezt alkalmazta és bevált. A lényeg, hogy valami nagyon-nagyon finom, speciális falat legyen, amit imád a kutya és csak ilyenkor kapja. Pl. egy kutyus, aki pánikolt, mikor tűzijáték volt, mindig megkapta a Kongját banánnal megtöltve, rövid időn belül, mikor meghallotta a durrogást, pánik helyett erős nyálcsorgatással reagált :)

Ez sajnos egy elterjedt tévhit, hogy a félős kutyát ne jutalmazzuk. A félelem egy érzelmi állapot és ezt nem tudod megerősíteni. Nyugodtan lehet a félős kutyát vigasztalni, a lényeg, hogy te teljesen nyugodt maradj és legyél megnyugtató a kutyának is.

2014. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!