Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ostoba kutya? Lehet vele...

Ostoba kutya? Lehet vele valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Szomszédunkban egy vonyító kutya él. Ha nincsenek otthon a gazdái, akkor megállás nélkül vonyít. Kezdem nagyon unni, mert még szellőztetni sem tudunk, mivel pont az ablakunk alatt vonyít, és baromira hangos.

A szomszédokkal már többen beszéltek a környéken élők, mert szó szerint elviselhetetlen a kutya, de őket ez nem igazán érdekli, mert ha itthon vannak nem vonyít, tehát nem is igazán tudják, miről beszélnek a szomszédaik...

Ekkor arra gondoltam, hogy megpróbálom én megnevelni, így kerítésen keresztül. Ha vonyít mindig rászólok (ekkor abba is hagyja, és elvonul). Ha pedig kedves, csendben van, akkor megvakargatom a fejét, viszek neki kekszet. De kb. 2 perc és újra vonyít. Valahogy nem veszi a lapot, hogy ne vonyítson. Egyfolytában újra kezdi és kész (ja és úgy vonyít, hogy majd beledöglik, rossz nézni). Csak akkor nem ugat, ha ott vagyunk, lát minket. Amúgy egyből rákezd.

Mit tehetnék? Hogy legyek számára érthetőbb? (nehéz így kerítésen keresztül)

Amúgy szeretem a kutyákat, és a saját kutyáimat mindig meg tudtam nevelni, de valahogy ezzel a kutyával nem bírok. Soha nem fogja megérteni?

Kb. 1 éves beagle kutya (tudom amúgy is vonyítós kutyafajta, de ez nagyon-nagyon...)


2011. máj. 2. 11:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Láncon van a kutya?

Mert az állatkínzásnak számít.

2011. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nincs láncon, csak ici-pici a kert.
2011. máj. 2. 15:09
 13/16 anonim ***** válasza:
ez gondom még szinte kölyök kutya lehet. valóban arról van szó, hogy egyedül marad, hiányzik a gazdija. hallottam már olyat, hogy nem szabad elbúcsúzni a kutyától, gazdi akkor jön megy, mikor akar. ha vonyít, nem szabad kimenni hozzá, mert ilyenkor megdicséred őt, ha megsimogatod: okos kutya, ezt tudatod vele. abba fogja hagyni. szomszédnak szólni kell, de ez egy nagyon nehéz dolog, azt is értsd meg, mert ők nem tudhatják, h a kutya áriázik:(
2011. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

1 éve ezt csinálja a kutya, már nem kölyök és semmi változás nincs a dologban, nem enyhült nála a helyzet.

Megértem, hogy a gazdái nem tudják, hogy ugat, mert piszok sokat nincsenek itthon. De épp ezért nem értem miért kellett egyáltalán nekik kutya!

2011. máj. 4. 10:23
 15/16 anonim ***** válasza:

Az a szerencsétlen kutya kétségbeesésében vonyít, másnak meg terhére van.

A szánalomnál erősebb a saját nyugalom.

A kutya fogja kárát látni, bármi is történik.

2011. máj. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A kutya nem miattam szenved, hanem a buta gazdái miatt.

Szánhatom én szerencsétlent, ha a gazdái tojnak rá...

2011. máj. 5. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!