Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A támadó kutya egyértelműen...

A támadó kutya egyértelműen gyilkolni akar vagy "csak" erődemonstrál?

Figyelt kérdés
Sajnos az összes eddig látott kutyásműsor, legyen Stillwell vagy Cesar Millan, az összes tudomány egy pillanat alatt oszlott füstté ma reggel. Két spániellel sétáltam az utcán, pórázon voltak. Egy kapu előtt megláttunk egy argentín dog kant, aki (kb 20-25 méterről) stírelni kezdte a kutyáimat. Én az összes olyan magabiztos energiát és oldalraforduló testbeszédet alkalmaztam, ami Cesar Millan műsoraiban el szokott hangozni. De az a kutya rárontott a spánielekre. A személyvédő sziréna sem hatotta meg, amit előkaptam. Óriási kavarodás lett, én maximálisan védtem a kutyákat, de az a dög nem adta fel. Az volt a mázli, hogy a gazdája észrevette, (azért is szabadult ki a kutya, mert állt ki a kapun) és kocsival odahajtott és leszedte rólunk a kutyáját. Tehát jól kijöttünk az ügyből, sőt korrekt volt a srác, nem hárította a felelősséget. Engem etológiailag érdekel a dolog. Ha nem lép közbe a fickó, akkor mi lett volna? Ez ölési szándék? Mert nagyon durva volt, amit művelt. Végülis csak az én kezemről és a térdemről ment le a bőr, mert elestem a kavarodásban, a kutyáknak nem lett bajuk.
2011. máj. 2. 11:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Hú, nekem nem lett volna ilyen lélek jelenlétem. Amikor a vizslámat megtámadta egy nagy fekete kutya, egyből a nyakát kapta el. Próbáltam rugdosni a kutyát, de nem engedte, egy ideig nyüszített szegényem utána már nem azt hittem , hogy megölte, de még idejében le tudtam venni róla a kutyát. A hátsó lábát húztam. (Nem régen láttam egy videót, hogy támadó kutyát, hogy kell leszedni az áldozatról, de ez kicsit kockázatos. A hátsó lábait fel kell emelni, így elengedi akit harap és nem is tud megfordulni. Csak ugye az elengedéssel van a baj, hogy akkor megharap-e.)

Engem sikerült megharapnia annak a kutyáknak, "szép" heges is lett a lábam. A kutyámnak pedig 2 szeresére volt dagadva a lába 1 hónapon keresztül.

Venni fogok gázspray-t és lefújom azt a kutyát, aki megtámad bennünket és a következő pedig a kedves gazdi lesz.

2011. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem a két hátsó lábát kell megfogni, hanem a két hátsó lábának a tövét. És ha hátrafele húzod, nincs ideje megfordulni és visszaharapni.

De ezt is csak akkor célszerű csinálni, ha ketten teszitek, mert a megtámadott kutya ilyenkor ha visszatámad, amikor a támadó le van fogva, akkor a támadó soha többet nem vesz tudomást arról, hogy a megtámadottja megadja magát.


A spray nem célszerű közelharcnál, mert a te kutyád éppúgy kaphat belőle, mint te magad, illetve más ember.

A megelőzés lenne a lényeg.

2011. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Igen, ölési szándékkal támadott.

Sajnos tapasztalatból mondom, a fent nevezett kutyafajta egyik szép példánya addig harapta az 5 kilós Bichon kutyusomat, amíg az mozgott. A gazdája nem tudta a megfogni, mert a másikat tartotta pórázon. Hiába szólongatta rá se hederített. Egy pillanat alatt történt, közben lefújtam de nem használt. A kutyusomat kórházba vittem, belső vérzése volt azonnal megműtötték, de sajnos elvérzett.

Rengeteg felelőtlen gazdival találkozom. Nem ez volt az első támadás, de első alkalommal szerencsénk volt, segítségünkre sietett valaki. Pedig a kutyusom senkit nem hergelt, ivartalanított kan kutyus, mindenkivel barátkozott. Egyszerűen csak sétált, pórázon vezetve.

Semmi bajom az ilyen nagy termetű kutyákkal, de a póráz nem elég, pláne 2 kutyát egyszerre nem lehet megtartani! Jó lenne, ha ezt egyszer és mindenkorra megtanulnák. Szörnyű érzés tehetetlenül végignézni, ahogy a kutyádat halálosan megsebzik...Ráadásul ha nem történt uszítás, rendőrségi feljelentést sem tehetsz. Ki kell deríteni kié volt a kutya, ha megvan, hiába pereled be, ha nincs tanud, letagadhatja. Ha szerencséd van, megegyeztek kártérítési összegben, de nem tudom mekkora visszatartó ereje van ennek..

2013. jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!