Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyalopás esetén mi a teendő?

Kutyalopás esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
04.22-én 17:20 körül az exem eljött a lakhelyemre és eltulajdonította a kutyámat. (Yorkshire Terrier) Rendőrt hívtam, de nem vették fel a jegyzőkönyvet mondván nem tudok semmit csinálni, ha mégis szeretnék feljelentést tenni, menjek be a . Rendőrkapitányságra és tegyem meg. Ezt két nap múlva meg is tettem. De biztattak sok jóval. Azt viszont tudom igazolni, hogy a kutya az enyém, be van chippeltetve és szerencsémre a vásárlás időpontjában még nem éltünk egy közös háztartásban, így nem számít "közös vagyonnak" a kutyus. Nem tudom mit tehetnék még. Kérem, aki tud segíteni, válaszoljon. Egy elkeseredett gazdi
2011. máj. 2. 13:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat kimaradt: Nem (biztattak sok jóval)
2011. máj. 2. 13:26
 2/18 anonim ***** válasza:
fura amit fogok írni,de lopd vissza!!
2011. máj. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Visszalopod. Magyarhonban a rendörség nem büntet bűnözőket, rájuk hiába vársz.
2011. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos még el sem mentek hozzá, hogy megnézzék ott van-e a kutya, pedig én amikor felhívtam hallottam a háttérben a kutyámat ugatni- mivel ő csak a telefoncsengésre és a kopogásra ugat-, még a címét is megadtam, de semmi. Szóval tényleg van egy "kis" gond a magyar törvényekkel.
2011. máj. 2. 13:35
 5/18 anonim ***** válasza:

A kutya kit választ, kit szeret?

Mert bár tulajdonod, de élőlény!

2011. máj. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Viszont, ha visszalopom, akkor - a rendőr elmondása szerint- ellenem is indul eljárás! Elég kemény
2011. máj. 2. 13:36
 7/18 A kérdező kommentje:
Amikor együtt jártunk mindkettőnket szerette, de azt hiszem ez amióta szétmentünk változott. Mert egy közösségi portálon folyamatosan a képeikkel villog mindenféle "csajozós" dumával. Persze a lányok kapnak az alkalmon és ismerkednek vele, mert aranyos kutyusa van.(Legalábbis azt hiszik,hogy az övé)
2011. máj. 2. 13:38
 8/18 anonim ***** válasza:
Szepen setelj el hozza ket kedves pasi ismerosoddel, es kerd vissza a kutyadat.
2011. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Miután szétmentünk, azért, hogy a kutyus lelke ne sérüljön, mint a gyerekünket két hetente egymáshoz vittük. Két hetet volt nálam, aztán nála is. De ez mégsem működött,mert ő állandóan kikezdett velem. Vagyis a kutya volt az egyetlen kapocs közöttünk. Szóval most elegem lett (1,5 hónapja) és nem vittem hozzá. A kutya kifejezetten boldog volt. Én kertes családi házban lakom, ő pedig egy panel 9. emeleti lakásában. Egyértelműen nálam van jobb helye.
2011. máj. 2. 13:41
 10/18 anonim ***** válasza:
Pff, hát ez abszurd... Te vetted a kutyát, a te tulajdonod, szépen visszalopod és kész. :S Nem indulhat ellened eljárás, mert papírokkal tudod igazolni hogy a tiéd. A rendőrség meg le van szarva! :S
2011. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!