Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fülgyulladás esetén mivel...

Fülgyulladás esetén mivel enyhíthetem a fájdalmát?

Figyelt kérdés

csak amíg nem tudom orvoshoz vinni,legalább addig


15/L


2011. aug. 1. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Mitől van begyulladva a füle? Atka, toklász? vagy más?
2011. aug. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a toklászt mindig kiszedtem neki,de a szőre nagyon nagy már és tök csomós :(
2011. aug. 1. 14:45
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy mindig kiszedted a toklászt? A toklász az nem olyan, hogy naponta belemegy. Az én kutyám fülében 1x volt csak 5 év alatt, és nagyon sok bajunk volt vele. Be kellett bódítani, hogy ki tudják szedni. De tény, hogy utána 1-2 hónappal neki is begyulladt, állatorvos 2x mosta ki neki, sötét váladékos cucc jött belőle.

A szőrének meg mi köze a füléhez? És miért csomós? Kicsi lány, ápolni kellene azt a kutyát...

2011. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne adj neki semmit, amíg nem látta az orvos, mert könnyen árthatsz neki! Csomók ellen meg feltalálták már a fésűt. Nekem nem kell bemutatnod a sok szőrt, 70 kilós hosszúszőrű kerti kutyám van, és garantáltan nem találsz benne egyetlen csomót sem!
2011. aug. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Milyen fajta a kutyád? Vannak olyan fajták, amiknek a füléből tépni kell a szőrt. Ha nem téped időnként, akkor begyulladhat.
2011. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tetris ***** válasza:
Én képtelen lennék kitépni a kutyám füléből a szőrt. Szerintem az rohadtul fájhat nekik. Inkább kivágom ollóval. Eddig még nem volt semmi baja se a fülének.
2011. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Próbáltad már "tépni"? Ezt ne gondold egy brutális műveletnek, nem fáj a kutyának. Azok a szőrök, amik a füléből kijönnek, már el vannak halva.

Amúgy sem az összeset kell kiszedni, csak a nagyját, ami könnyen kijön, hogy szellőzzön rendesen.

Ha ollóval levágod, akkor csak sűrűbb lesz, és gyorsabban nő.

2011. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nem rég halt meg a gazdája és mi fogadtuk be,mikor hozzánk került már ilyen ramatyul nézett ki,egyébként spániel.


nem azt írtam hogy mindennapos a toklász,de pár naponta szokott lenni és akkor kiszedem neki,két naponta nézem neki.

de olyan borzalmas a szőre hogy fésülni már nem lehet,lekéne nyíratni kozmetikussal :(

2011. aug. 1. 21:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha semmiképp sem lehet kifésülni, még úgy se, ha ollóval felvágod a csomókat, akkor tényleg marad a nyírógép, de azt meg minél hamarabb kellene, hogy télire azért legyen már valamennyi szőre.
2011. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!