Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tologatja a kajás tányért?

Csilla Julianna kérdése:

Miért tologatja a kajás tányért?

Figyelt kérdés
6 hónapos puli kutyusom (lakásban tartott) egy idő óta bögdösi az orrával a kajás és a vizes tányérját. Olyan mintha ki akarná borítani vagy arréb lökni. Nem értem. a tányér ugyanaz mint eddig. Próbáltam kicserélni, de nem használt. Próbáltam, hogy nem hagyok benne kaját, (szárazat sem), és csak kajaidőben kap. Néha, ha valami nagyon jót adok, akkor nem csinálja. Ennyire válogatós lett? Mitől? Előtte szinte mindent megevett. De ma reggel már a szintiszta csirke mellet is bökdöste.
2011. máj. 3. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyton van előtte kaja, az bizony okozhatja, hogy válogatni kezd, ha ilyenkor kap mást, akkor pláne.


Mostmár fél éves, elég naponta kétszer etetni. Szerintem a ma estit kapásból hagyd ki, tedd elé holnap reggel. Ha tologatja ahelyett, hogy megenné, akkor vedd el. Tedd elé legközelebb holnap este.


Nem túl kedves módszer, de ha éhes lesz, megeszi. Fontos, hogy megtanulja a kutya, hogy akkor és azt kell megenni, amit elétesznek. Ez már csak azért is hasznos, mert ha így neveled, és egyszer nem eszik, akkor biztos lehetsz benne, hogy nem holmi hiszti, hanem egészségügyi probléma van a háttérben.


Onnan lehet felismerni a nem túletett kutyát, hogy nem emeli ki a fejét a tálból evés közben.

2011. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
lehet beteg a kutyus, valami baja van, mert csirkemell nem kell neki..hát eléggé butuska akkor..valami baja van..:/
2011. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
az nem lehet, hogy kipottyant némi kaja a tálka mellé? azért szokták néha csinálni....mert érzi a szagát....
2011. máj. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak játszik...Nekem mikor a kuvaszok voltak kölykök, szétszedték a tányért, felborították a vizes tálat, meg állandóan a vízbe bugyborékoltak, "tengeralattjáróst játszottak" így neveztem el..:) Kölyökkori játékok ezek, én úgy oldottam meg, hogy a tálat körberaktam 4 téglával akkor, nem tudták eltolni, a vizes tálat meg vederre cseréltem. Mondjuk lakásban ez nem kivitelezhető, bár ezt a körberakást kipróbálhatod... üdv.
2011. máj. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

próba szerencse

Kiadom a családnak, hogy nyista falatkák, meg egyebek.

És ha nem eszi meg amit eléteszek, akkor elveszem, nincs tovább. Az az igazság hogy volt egy lábműtétje és gallérja. Na akkor halálra lett kényeztetve, mert szegény nehezen evett a gallértól. Lehet ez okozza?

2011. máj. 3. 11:57
 6/9 A kérdező kommentje:
11:30-ra : Már én is azt hittem, de már többször körbemostam
2011. máj. 3. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Mostanába lett vagy lesz ivarérett, ilyenkor egyébként is kezdenek dominánsabbak lenni, és ha kényeztetve is volt, akkor az hab a tortán. Kisebb testű kutyáknál egészen mókás tünetei is lehetnek a dominanciának, nem kell feltétlenül agresszióra vagy ilyesmire gondolni. SImán lehet, hogy ez is olyasmi. Azért ha holnap este sem nyúl a kajához, akkor lehet, hogy meg kéne mutatni orvosnak, hátha azért nem eszik, mert valami gond van.
2011. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ha valami gondja lenne akkor gondolom azt sem enné meg,amit kézből adok! vagy nem????
2011. máj. 3. 12:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony, sikerült válogatóssá tennetek.

Ilyenkor: kaja elé téve. ha nem eszik-elvéve. Következő alkalommal ismétlés. Ha netán elkezd enni, de pl a felénél már nyámnyog, csökkented az adagot is.

2011. szept. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!