Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatáshoz kell...

Kutyasétáltatáshoz kell oltási igazolványt vinni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 17:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Úgy tudom elég az oltási biléta, ha a nyakörvön van
2011. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, közterületen a rendőr és a közterületfelügyelő is elkérheti. (tőlem kérték is már többször)
2011. máj. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%
én még sosem vittem magammal :S pedig 14 éve sétáltatom a kutyám
2011. máj. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Jó,ha viszed, 5.000 ha nincs nálad és 80.000 ha kiderül,hogy nem oltott a kutyád.

tavaly január 1-én szigorították a törvényt.

(és elvileg ha nincs nálad, a kutyát lefoglalhatják,nem kötelesek hazasétálni veled, hogy bemutasd.)

2011. máj. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én sem szoktam.Bár nálunk póráz nélkül is sétálhatunk,mert 3 ember viszi a kutyáját sétálni (velem együtt) minden nap meg van 1-2 ember aki ha rájön havonta/évente elviszi,nekik kell..Így az oltási könyv se kell.

De én egy kicsi faluban lakok és mikor voltunk a kutyusommal Pesten oda vittem az oltásit is,estére villágitós nyakörvet meg pórázt is,igaz nem kérték,de azt halottam,hogy máshol ezekért büntetnek,sőt azért is,mert nem szeded össze a kutyakakit.


Amúgy mi is a hivatalba beszéltük meg egy nővel (a kutyások) és akkor ő mondta,hogy a központba szedjük össze laglább a piszkot és ennyi :)

2011. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%
Nekem csak a bilétát nézte meg. De akkor ez változó úgy látom, jó tudni.
2011. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Jó, majd azt fogom vinni magammal, komolyan!!! -.-"

3 éve sétáltatom a kutyám, soha nem volt nálam, nem is lesz..Sok kutyás barátunk van, még soha nem hallottam volna azt, hogy kellene... De ha a kormány így akarja...Akkor sem fogom :D

2011. máj. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Személyi igazolványt és a kutya oltási könyvét mindig viszem magammal, minden sétához.

Nekünk sem volt még szükségünk rá, de nem kockáztatok.


Az oltási biléta ma már nem kötelező, nem is fogadják el adott esetben bizonyítékként. Ezt már letisztáztam orvossal, önkormányzattal, tuti.


Sőt, nem csak személyi és oltási könyv, de lapát és tisztasági zacsi is van a zsebemben és minden sétakor.

Ez egy kulturált kutyás felszerelése sétáknál.

Jó lenne, a minél többen így tennének.

2011. máj. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

oltási biléta nem igazolás,az én dokim nem is adott soha,akkor sem amikor divatban volt.

Gondolj már bele,hogy pl. jön egy kutya és megharapja a tiédet. Honnan tudod ki volt, ha se a gazdinál,se a kutyánál nincs semmi papír? Oké elhiszed, hogy mi a neve és hol lakik. És ha mégse?

2011. máj. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jó tudni, mert bár most nekünk nincs még kutyánk, de én simán elindultam volna úgy, hogy ott lóg a nyakörvénél, vagy a pórázon az oltási biléta és kész. Ha majd lesz kutyánk, erre oda figyelek(ünk).
2011. máj. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!