Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi azt egy pár...

Miért hiszi azt egy pár ember, hogy a fojtó-, szöges- és elektromos nyakörvek kínzóeszközök?

Figyelt kérdés

Pár válasz után én is elmondom a véleményemet.

Bárki véleményét elfogadom, tiszteletben tartom, csak kérlek titeket, normálisan válaszoljatok!


2011. okt. 9. 16:27
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Én nem mindegyikre mondom azt, a nehezebben kezelhető kutyusokon gyakran látok sima fojtót, amit nem ítélek el. A szöges nyakörv az én kutyámon volt de nem a szögekkel befelé hanem kifelé álltak és azért mert előszeretettel támadták meg és így nem sérült annyira pedig pórázon volt kis tacskó, de támadta már meg vizsla rottweiler fogalmam sincs mért. Elektromos nyakörvről nem tudok nyilatkozni mert használatban még nem láttam.
2011. okt. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Szerintem a megnevezett eszközökre maximum akkor lehet szükség, ha a kutya már felnőtt, méretre is nagy, és más módon nem lehet hatni rá.
2011. okt. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
0%
Mert én annak tartom őket. Szerintem nagyon sok esetben nem lenne rájuk szüksége az embereknek,kutyáknak.Jó valószínűleg van kivétel.
2011. okt. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
75%

mert nem is láttak még olyat, nem próbálták ki, vagy mert soha nem voltak képesek azokat szakszerűen használni-szerintem pl. egy hám is lehet ezen az alapon kínzóeszköz, vagy egy lazán felhelyezett sima nyakörvvel nagyobb fájdalmat lehet okozni mint egy "fojtóval" ami megtanultak használni

szóval alapvetően az információhiány és a magyar emberek túlzó önérzete, okoskodása a fő ok:)

2011. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
93%

Álságos hozzájuk a hozzáállás mindenhol.

Nyugaton is használják kiképzésen versenyre felkészítésre, ugatásról leszoktatásról , bizonyos nem kívánatos cselekedetekről leszoktatásra, stb.

Közben meg pl IPO versenyeken meg tilos még nézőnek résztvevő kutyán is akár szöges megléte is.

2011. okt. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%
Mert nem értenek a kutyákhoz vagy nem volt még igazán kemény kutyájuk .A fojtó pl csak akkor szoros ha megrántják amúgy sokkal lazább mint akármelyik bőrnyakörv.A szöges sem szúr folyamatosan és nem is hegyes ,tompa a vége, egy alap verekedésben sokkal nagyobb terhelést ,harapásokat is kibír a kutya bőre mint egy szögesnyakörv okoz. Ésszel használva ezek jó nevelési eszközök .Elektromos nyakörv is nagyon jó találmány ideális arra hogy a kutyával tudatosítsuk ,hogy a gazda keze akkor is elér hozzá ha 50méterre van,ezt mással stabilan nem tudod elérni ,dobálhatsz felé köveket mondjuk..Ezt nem is kell sokáig alkalmazni csak amíg rögzülnek a dolgok.
2011. okt. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
52%

Azért, mert értelmetlen, felesleges fájdalmat okoznak a kutyának és működési elvük nem a gazda tekintélyén, hanem a fájdalmon alapszik. Olyan fajta kellemetlen inger, ami egy eszközből érkezik, nem összeköthető a gazdával a kutya számára és következetlen agyatlan, tudatlan gazda kezében is működik.

Túl könnyű vele elrontani a kutyát, már csak azért is, mert ez kéznél van. Fegyelmezésre éppenséggel hasznos lehet, csak mondjuk a fojtó akkor is fojt, ha az adott mozdulatot amit le akarsz tiltani mondjuk félelem vagy bizonytalanság okozza.

Mondok egy példát. Jön szembe egy kutya, aki neveltlen agresszor, és nekitámad a kutyádnak. A kutyád amúgy nagyon is dícsérendő, jutalmazandó módon szeretné nagy ívben kikerülni a szituációt, de mivel a fojtó megrántja, ezt a viselkedést lebünteted, és gyakorlatilag belekényszeríted a kutyát a félelmi agresszióba az elkerülés helyett.


Emellett tipikusan az ilyen eszközöket használó, ilyen elveket valló emberek azok, akik helyes kommunikáció helyett rángatással próbálnak hatni a kutyára, majd ha a kutya nem jól reagál a szöges/fojtó/elektromos eszközre, akkor jön a magyarázkodás, hogy azért mert a kutya idegrendszeri problémás, kezelhetetlen. Az ilyet használó kiképzők szoktak beleesni abba a hibába, hogy azt állítják, hogy a kutya a hibás. Nem, nem a módszer rossz, a kutya szar. Ott fejeztem be az ilyen módszerekkel való ismerkedést, amikor a helyi kutyakiképző segítségét kértük egy korai szocializáció hiánya miatt félelemmel és szorongással küzdő molosserhez. Az ar közölte, hogy nem vállalja, mert idegrendszeri problémája van a kutyának, ne akarjuk sétáltatni ha fél, el lesz ő a kertben is, nem kell rákényszeríteni olyasmit amit nem akar.

2011. okt. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%

ma 18:36

Az általad leírt szitunál a rossz nyakörv kezelés a hiba.

Pontosan ezt írják sokan, hogy tudni kell használni megfelelően mindegyik eszközt.

Az említett kiképző pedig igen kétséges, hogy valóban hozzáértő volt-e?

2011. okt. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem aki annyira profi, hogy néha sem nyúl mellé ilyen eszközökkel, annak nincs is szüksége ilyen eszközökre. Viszont mivel a többség nem olyan profi, simán többet árt vele, mint amennyit használ.


Az a kiképző azóta is aktívan dolgozik, IPO vizsgákra készít fel olyan kutyákat, akiknél ezek az eszközök működnek, mert elég erősek ahhoz, hogy ne törjenek össze olyan presszió alatt, amiket ezek az eszközök nyomnak rájuk.

2011. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
71%
Jól írod, pont olyan kutyáknál működik ez akik nem törnek össze tőle.Félős érzékeny kutyára nem kell rárakni a szögest ,de egy agresszív domináns kutyával semmit nem ér a tutujgatás,meg a kannadobálgatás amit sokan ajánlanak, egyszerűen nem jut el hozzá az üzenet .Nekem az iskolában ajánlották a szögesnyakörvet ,mert a fojtó ellenére is kitámadt a kutyákra az iskolában, fel sem vette a fojtást ilyenkor.Pedig mindent megtanult okos volt de némelyik kankutyát, szét akarta szedni, ha közelébe jöttek, szögessel meg lehetett hatni rá.És falkavezér voltam ,a szájából szedtem ki a kaját akármit csinálhattam vele ,de a kutyákra pikkelt.
2011. okt. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!