Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek neki?

Hogyan kezdjek neki?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kutyám és szeretném megtanítani neki, hogyha elengedem jöjjön vissza. Viszont az a baj, hogy nem hiszem, hogy visszajönne. A "behívás" az úgy megy, hogy valaki foglya ugye pórázon én meg rohanok és szólítom párszor a nevén, majd megfordulok, legugolok és kiadom a parancsot:"Gyere ide!". Ez általában megy, de van 1-2 alkalom amikor jön nagyba felém és pont az orrom előtt el akar kanyarodni, ilyenkor egy kisebb vetődéssel meg tudom fogni, de félek, hogy egyszer elszalad. Körbekerített terület nincs errefelé ezért egy kisebb erdős-mezős helyen szoktunk gyakorolni.

Most akkor mit csináljak, ha elengedem és elszalad egy velem ellentétes irányba?

(Ui.:vannak errefelé vaddisznók és vadkutyák is ezért félek, hogy megtámadnák, vagy nem is jönne vissza)


2011. máj. 4. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Ebből amit leírtál az látszik, hogy a kutya tudja a feladatot, de azt is, hogyha odaér megfogás következik, ezért kitér előled. Ilyenkor leginkább kéne neki adni egy falatot és elengedni.


A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"

2011. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindig kap valami jutalom falatot, ha odajön hozzám, vagy megcsinál rendesen egy feladatot.

Köszönöm a választ.

2011. máj. 4. 14:24
 3/5 Akiteki ***** válasza:

Ne engedj el szabad területen nem tökéletesen behívható kutyát. Erre van a behívópóráz. Nem kell venni, megteszi egy legalább 10 méteres redőnygurtni (vagy kisebb kutyánál ripp szalag), végén egy karabinerrel. Ezzel helyettesíted a pórázt. Aztán 10 métert elmehet, mikor elfogy a madzag, akkor hívod. Dicséret, jutalomfalat, ha odaért. Mindig tekerd a haladási ütemnek megfelelően a pórázt, akkor ha meg is torpan, egy kis rántással a helyes irányba terelheted. És nem kell vetődni, mikor ott van melletted.

Nem bonyolult.

2011. máj. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam,hogy 10 hetes korától esténként kivittem az utcára,elengedtem,és mentünk. Ilyenkor még te jelented neki a biztonságot,nem megy el. Aztán amikor a gyere már ment, elkezdtem tanítani a "Hozzám" vezényszót. A másik kutyám öregen került hozzám. Ő úgy tanulta meg,hogy otthon leültettem a konyhába, megfogta valaki, elbújtam,és mondtam. Egy idő után összekapcsolta,hogy a hozzámra jönnie kell,de még mindig nem tökéletes,őt nem is szeretem elengedni.
2011. máj. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is türelem, egy öt hónapos kutya még nem felnőtt, ezért nem fog mindig szót fogadni.

De te csak legyél következetes és türelmes.

Szerintem menj kutyasuliba, mert ha te tapasztalatlan vagy kutyanevelés ügyben, ne a kutyától várd az eredményt.


Te sem négy év alatt végezted el gondolom a nyolc általánost...

2011. máj. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!