Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyamenhelyt szeretnék...

Kutyamenhelyt szeretnék alapítani! Hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Van egy hatalmas telkem, a hátsó részt megcsináltam már, hogy ott lesz. Több száz kutya elfér ott, tényleg nagy telek. Hogyan kezdjek hozzá? Már eledelt is vettem, meg az induláshoz, utána rendelni fogom. Menjek el egy menhelyre, és amelyik kutyát leakarják altatni, öregeket, betegeket hozzam el? Tudom, hogy ott a kölykök hamar elkelnek, azokat nem hoznám el. Nem altatnék le kutyát, megtartom mindet, addig amíg nem kell valakinek, ha sosem sikerül elajándékoznom, nálam lesz biztos helyen. Nem ketrecekbe tartanám őket, hanem szabadon. Állatorvosommal is megbeszéltem, vállalja, hogy amikor kell akkor segít nekem, ivartalanít. Pénzem is meg van rá, úgyhogy elkezdem.


Ötletek?


2011. szept. 15. 12:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Szükséged lesz önkormányzati meg valószínű még egy csomó engedélyre, szerintem kezdd el őket begyűjteni. Emellett kezdj el önkénteseket toborozni, mert többszáz kutyát nem tudsz ellátni.

És persze gondold át, hogy biztos jó ötlet-e szabadon tartani minden kutyát, nem mindegyik alkalmas erre, jó lenne, ha nem arra ébrednél egy reggel, hogy az új kutya széttépte a többit.

2011. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
persze, de vannak külön kis részek, ahová elkülöníthetem őket. meg apukám asztalos, és csinált olyan kutyaházakat, mintha 3 kutyaház egy lenne, csak elvan egy kis fallal választva. ;) köszi a választ. eddig 5 kutyám van, akik sajátok.
2011. szept. 15. 13:08
 3/28 anonim ***** válasza:
Ha nyerek a lottón,akkor csatlakozom hozzád! Nos ,sokszor a jószándék, és a telek kevés! Vajon lesz e elég pénzforrásod a menhely zavartalan működéséhez? Szükség lesz orvosra, orvosi költségekre, megfelelő, és folyamatos mennyiségű táplálékra, pihenőhelyekre, kennelekre, futtatókra, stb... Tudod ezt majd hosszútávon biztosítani az állatok számára? Első számú terveim közt szerepel, hogy menhelyet nyissak, ha nyerek a lottón, ezért jól végiggondoltam. Nagyon nehéz pénzforrásokat mozgósítani, hogy minden rendben menjen! Alapítványoktól, vagy esetleg saját alapítvány létrehozásával lehet némi pénzt szerezni, de ez rendszerint kevés!Önkormányzati pénzforrás szinte mindig lehetetlen. Mivel nonprofit tevékenység, ezért az a legfőbb probléma, hogy miből fogod fenntartani! Ezt leszámítva az illetékes önkormányzatnál érdeklődj,mi minden szükségeltetik a tevékenységed beindításához!
2011. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Engedély biztos kellessz vag 1000 helyről, és nézz önkéntesek után, mert egyedül nehezen fogsz eltartani ennyi kutyát. Hová valósi vagy? Én is szívesen segítenék :)
2011. szept. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
ja meg eddig 8 önkéntesem van, 2 tesóm, meg barátok
2011. szept. 15. 13:10
 6/28 A kérdező kommentje:
2 éve költöztem ki családommal Erdélybe
2011. szept. 15. 13:11
 7/28 anonim ***** válasza:

Engedély az önkormányzattól.

annyi kaja amennyi legalább 4 hónapra elég, hiszen kell tartalék.

nem tudod őket egyben tartani. Lesznek kanok akik nem állhatják egymást, lesznek idősek akik már háklisak, lesznek domináns szukák. a max egyben tarthatók száma 4-5.

És sok önkéntes. A menhely nem arról szól, hogy kicsapok a mezőre 50 kutyát, hanem foglalkozni kell minddel, különben nem tudod örökbeadni őket.

2011. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy gyerek lehetsz, vagy tinédzser, mert még idealista vagy! Nagy fába akarod vágni a fejszédet! Én 33 éves fejjel állatőrült vagyok, de tudom, hogy ehhez sokkal több kell, mint állatszeretet, és telek, meg stb...

Félre ne érts! Szerintem az állatok minden jót megérdemelnek, csak nehéz ezt összehozni!

2011. szept. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
és tényleg: 1000% hogy a pénz miatt nem kell aggódni, jó anyagi háttérrel rendelkezik a család is meg minden, szóval jó kezekben lesznek a kutyusok, és az engedélyeket majd holnap megérdeklődöm! köszi ;D
2011. szept. 15. 13:12
 10/28 A kérdező kommentje:
23 éves vagyok... és átgondoltam teljes mértékben, kis korom óta ezt tervezem..
2011. szept. 15. 13:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!