Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy kapjak egy kutyust? (bővebben) lent

Figyelt kérdés
11 éves vagyok.-Szeretnék egy [bármilyen] kutyát...De az anya nem engedi pedig megígértem neki vállalok minden felelősséget...De nem engedi akkor sem :( :(.Az a baj hogy már van 1 papagájom,2 tengerimalacom,1 teknősöm,1 hörim...De valahogy szeretnék nagyon nagyon kutyát...Kérlek írjatok bármilyen tanácsot hogy kapjak...Előre is köszi
2011. máj. 4. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
te is fizeted?
2011. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mármint a gondozását
2011. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

kutyaház vagy kosár,kaja,víz,betegségek,játékok stb

:)

2011. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja megengedni, túl sok állatod van már így is. És ha kapnál is egy kutyát, azzal nagyon sokat kell foglalkozni, és akkor a többi állatodra nem lesz időd. Meg gondolom, pénzbe kerülnek ők is:) Nem haragudj, nem válaszoltam a kérdésedre, de hidd el, nem fogják megengedni, max. akkor ha eladsz egy-kettőt az eddigiek közül.
2011. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Hipnotizáldd őket! Vicc hogy a mai fiatalság már csak arra használja a szüleit hogy irányítsa és kihasználja őket. Amúgy meg ha tényleg rendesen foglalkozol az állataiddal akkor tanulás, barátok és ennyi kisállat mellett nem valószínű hogy sok időd jutna egy kutyára, szóval én nem hiszem hogy neked tényleg szükséged lenne egy kutyára.
2011. máj. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mondd el neki, hogy

"Anya, nagyon szeretnék egy kutyust, hidd el, törődni fogok vele, ugyanúgy, ahogy a papagájaimmal, hörcsögömmel és teknősömmel. Ahogy a kisállatokra, úgy a kutyusra sem lesz gondotok, csak annyit kérek, hogy amíg nem tudok nyaranta dolgozni, addig a te pénzedből hadd neveljem őt, később vállalom az összes anyagi vonzatát is. Kérlek, nagyon nagyon szeretném."

Persze ezt csak akkor, ha jó tapasztalatai vannak veled és az állataiddal kapcsolatban, különben azt hiszem, tudjuk, miért nem szeretné ő :)

2011. máj. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az eddigi állataidat te eteted, takarítod, foglalkozol velük? Mert ha nem, akkor nincs miről beszélni.

Egy kutya még több törődést igényel, mint az eddigi állataid együttvéve, nem hiszem, hogy lenne rá elég időd és energiád.

2011. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Inkább az eddigi állataiddal törődj mégtöbbet, mert egy kutyára így nem lesz időd. Csak szenvedés lenne neki hogy nem foglalkozol vele, meg nektek is mert rongál. Majd ha már felnőtt leszel és saját kereseted lesz, vagy kevesebb állatod, akkor majd lesz kutyád. Egy állat törődést igényel, főleg a kutyának sok foglakozás kell, akár kicsi akár nagy!
2011. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
1 kutya nagyon nagy feleloség hidd el nekem 3 van is és az egyik kolyok naon sok gond van veluk.DE az enyémek kintik.Gondolom a szobai lenne azt kell kb havonta orvohoz vinni kormot vagatni stb.Es ráadásul a szoba kutyaknak gyenge a imumrendszeruk.Hidd el én is akartam de amikor belegondoltam h mennyi feleloseg azt montam élegnekem a 3 kinti
2011. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 kutyák és macskák ***** válasza:
100%

Nekem sikerült, DE nagyon sok áldozatot kellet érte hoznom, és nem volt más állatom!

Pl.: a kötelező kölyökkori oltások áráért cserébe le kellett mondanom a nyári táborról, pedig az összes barátnőm ment. Reggel 5órakkor keltem, hogy suli előtt megtudjam futtatni, hogy kibírja, míg haza nem érek. Suli után szintén a futtató volt a program, a játékait, a pórázt, az etetőtálat a szájkosarat megvették a szüleim, de 2hónapig nem kaptam zsebpénzt! Mikor prosztata daganata lett szintén ugrott a tábor! A labdáit is havonta kellett cserélni, ez is a zsebpénzem terhére ment. A sulit úgy oldottam meg, hogy szülinapra, névnapra, karácsonyra pénzt kértem ajándék helyett.

Ha ezeket megtudod beszélni a szüleiddel, és nem okoz neked se gondot a sok lemondás, akkor van remény, de ha nagyon nem akarják, annak biztos meg van az oka, kérdezd meg mi az! És ne erőltesd, mert egy kutya nem játékszer, legfeljebb játszó társ lehet!

2011. máj. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!