Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá a szüleimet,...

Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy jó minőségű táppal etessük a kutyánkat?

Figyelt kérdés

Lassan 12 éves lesz a kutyánk, az elmúlt fél évben sajnos eléggé látszik rajta, hogy öregszik. Eddig ugrált, szaladgált össze-vissza, a bundája is szép fényes volt. A mozgás terén most sincs nagy változás, viszont a bundája kezd fakulni, az állkapcsánál pedig őszülni.

Mondtam szüleimnek, hogy ezentúl vegyünk neki prémium tápot, mert ugye ő is családtag és megérdemelné. De azt mondták, hogy a mostani is megteszi. (Általában a Pennyben vagy a Tescoban veszünk neki, az olcsóbb fajtákból, 1 tálca szárazat és 1 tálca konzervest)

Szerintem ezekben nincs meg a megfelelő tápanyag a számára és én nagyon szeretném, ha még sokáig velünk maradna.


2011. okt. 20. 12:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Mivel vedd rá öket??Pénzzel...

Örülj,hogy a kutyátok még így is konzervet,meg tápot eszik.Sok kutya a házi kosztot kapja és semmi bajuk.....

Ha a kuta öregszik,rajta is meglátszanak a változások mint az emberen......

2011. okt. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

Ezekbe megvannak szerintem a szükséges tápanyagok. Egyik ismerősöm is tescos-al eteti és már igen elvan hízva...XD (nem nagyon) De tök mind1 ahogy te látod, úgy kell leni-e!:D

Sok sikert.

2011. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy az alapkérdésre válaszoljak: menj el dolgozni... Gondolom nem azért nem a legdrágábbat veszik neki, mert nem szeretik, hanem mert erre van pénz.

Az öregedéssel pedig nem tudsz mit kezdeni, sajnos minden véget ér egyszer. Nem hiszem, hogy 12 év után egy tápváltás sokat adna az életéhez.

2011. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem táp helyett jobb ha marhahúst veszel neki nyersen, és a vizébe teszel vitamincseppeket, de az öregedésen nem lehet változtatni.
2011. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

A szüleit pénzével ebben a sz. gazdasági helyzetben ne te akarj már gazdálkodni! Lepontozhatsz, de ez az igazság..

A szüleidnek nagyobb anyagi gondjai is lehetnek/vannak attól, hogy a kutya mit egyen.

Inkább örülj, ha nektek jut csirkemellre meg meleg ételre, a kutya hidd el, hogy nem olyan fontos.

Ha nagy leszel megérted..

Értem, hogy szereted a kutyát, de első az ember, és anyukád jogosan nem a kutyára fogja költeni a pénzt, amig neked/neki téli csizma kell, vagy épp vasárnapi ebéd.

2011. okt. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 LadyLee ***** válasza:
28%

Semmivel sem jobb a prémium táp, mint a rendes.


Az én kuvaszom - ami nem a hosszú élettartamáról híres fajta - 16 évet élt úgy, hogy életében egyszer sem kapott prémium tápot, sőt. Leginkább csirkefejet és konyhai maradékot evett és hosszú, egészséges, boldog élete volt.

2011. okt. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Dolgozni nem mehetek, még csak 15 éves vagyok. :(

Igazából szerintem telne rá, mert nem élünk olyan rosszan, amolyan átlagosan.

De majd akkor karácsonyra kap tőlem egy minőségi tápot a zsebpénzemből :)

Milyet érdemes venni neki? (Nem igazán ismerem a márkás tápokat)

2011. okt. 20. 12:18
 8/17 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, ki hogy van vele, de az én kutyám házilag készített kaját kap. Általában azt, amit én is eszek, de ha olyan kaja van itthon, amit nem szeret (gondolok itt tésztára..), akkor főzök neki tojást vagy valami husit. Néha kap száraz kutyakaját is, tápot sose adok neki. Kitudja, hogy miket tesznek bele.. Jobban szeretem tudni, hogy mit eszik. :) És még nem halt bele!


Itt csak arra szeretnék kilyukadni, hogy teljesen mind1, hogy milyen drága tápot veszel neki, hiszen öregszik, és ha finomabbakat kap, nem fog megfiatalodni. Ha aggódsz az egészségéért, ami teljesen érthető, akkor vegyél neki vitaminokat. (pl: kalciumot a csontjaira) Állatorvosnál be lehet szerezni, nem olyan drágák. :) Vagy ha eszel valami hús ételt, akkor adj neki abból, sok benne a fehérje. :) Enyém pl. a sajtot is imádja, abban is sok fehérje van. :)

És a kérdésedre: a szüleid valószínűleg azért nem engedik meg, hogy drágább tápot válassz, mert azok drágábbak. Sajnos most sokan vannak olyan helyzetben, hogy nem engedhetnek meg maguknak mindenféle "luxust". Mi is így vagyunk, szóval tudom..

A szüleid tartanak el Téged is meg a kutyád is, szóval ha nem engedik meg, akkor nem tehetsz semmi, csak elfogadni tudod a döntésüket..

Remélem segítettem! :)

2011. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Elnézést..


*És a kérdésedre: a szüleid valószínűleg azért nem engedik meg, hogy prémium tápot válassz, mert azok drágábbak.

2011. okt. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Arra ügyelj, hogy ne a márkanevet fizesd meg. Nyugodtan hasonlítsd össze a teszkós tápot egy ott árult akár pedigree-vel, nézd meg melyikben hány százalék hús van, bőr, zsír, stb..

Nem mindig a drága a jobb.

És valóban, a 12 év kutyánál már igencsak "öregbácsi", fittebb és fényesebb már ő sem lesz :S

2011. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!