Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom le erről...

Hogyan szoktathatom le erről a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kiskutyám. Kerti kutya. 2 hónapos kora óta van nálunk.

4 napja elkezdte kaparni a teraszajtót (ahol mindig kijárunk hozzá), nem csak kaparja de döngeti is, majd beszakítja ("hisztizik").

Pedig 1 hónapig teljesen normálisan viselkedett, sosem csinált ilyet ezelőtt.

Semmi sem változott, nem éhes, ugyanannyit foglalkozunk vele mint régebben (vannak vidéki gazdák akik messze nem foglalkoznak ennyit a kutyájukkal). Amikor hisztizik, kimegyek vele játszani egy 5-10 percet. De ha bejövök megint újra kezdi. (mindig csak este csinálja)

Már érti azt a szót, hogy "nem", tegnap minden egyes alkalommal kinyitottam az ajtót, és azt mondtam hogy nem, leszidtam. Nos ez még annyira sem használt, hamarabb elkezdett cirkuszolni.


Miért csinálja? Mit lehetne tenni ellene?


2011. máj. 5. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"Amikor hisztizik, kimegyek vele játszani egy 5-10 percet." Szerintem ezt nem kéne, hisztizzen, majd abba. De ha kimész hozzá azzal csak azt kondicionálod, hogy ha hisztizik akkor utána játszol vele egy sort.
2011. máj. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kutyák és macskák ***** válasza:
62%

Ha kimész hozzá ne játszatok, hanem szidd le és ha "gondolom" van helye, háza, akkor zavard oda. Ha játszol vele, akkor ne csodálkozz, ha újra hisztizik, mert eléri amit akar. Pont mint a gyerekek!

hagyj neki az udvaron játékot, esetleg próbáld meg a nagyobb csontot amit nem két perc alatt rág szét, azzal lefoglalhatja magát!

2011. máj. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnél a pont. Még leszidni se menj ki, mert ő azt is annak veszi, hogy végre foglalkozik vele valaki.
2011. máj. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha hisztizik, akkor tilos kimenni hozzá, mert akkor azt erősíted meg benne, hogyha ezt a viselkedést mutatja, akkor eléri amit akar. Persze, hogy következő alkalommal még jobban fogja csinálni.

A megoldás: Ne menj ki hozzá, csak akkor ha megnyugodott, még akkor is, ha órákon keresztül kell hallgatnotok. Rászólni is felesleges, mert ezzel is azt adod tudtára, hogy ha hisztizik, akkor figyelmet kap tőletek.

2011. máj. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Hogyan szoktathatom le erről a kutyámat?

Amikor hisztizik, kimegyek vele játszani egy 5-10 percet. De ha bejövök megint újra kezdi. (mindig csak este csinálja)

MERT KIMÉSZ HOZZÁ !!

ELÉRI AMIT AKAR !!!

A KUTYA IRÁNYÍT ,ÉS TE TESZED !!


Már érti azt a szót, hogy "nem", tegnap minden egyes alkalommal kinyitottam az ajtót, MEGINT CSAK ELÉRTE, A GAZDI OTT VAN VELEM !!

és azt mondtam hogy nem, leszidtam. Nos ez még annyira sem használt, hamarabb elkezdett cirkuszolni.A KUTYA TESZI AMIT KELL, FELHÍVJA MAGÁRA A FIGYELMET , NEM AZ A LÉNYEG,HOGY MIT TESZ !!

AZ A LÉNYEG,HOGY TE HOGYAN REAGÁLSZ RÁ !!


Miért csinálja? Mit lehetne tenni ellene?

FALKAVEZÉRI MEGERŐSÍTÉS, TANULD MEG HOGYAN KELL !!

JÁTÉK, SÉTÁK STB.

HOGY MIKOR ÉR VÉGET AZT TE DÖNTÖD EL, ÚGY HOGY EGYSZERŰEN BEMÉSZ A LAKÁSBA !

AMIKOR EZEK UTÁN A KUTYU AMORTIZÁLJA AZ AJTÓT, ,SÍMÁN ÖNTSD LE EGY VÖDÖR VÍZZEL, DE NE SZOLJ HOZZÁ,NE NÉZZ RÁ,ÉS NE ÉRJ HOZZÁ!

CSAK KIMÉSZ,LEÖNTÖD, VISSZAMÉSZ !

EZT HÍVJÁK NEGATÍV VISSZACSATOLÁSNAK, ROSSZ ÉLMÉNY EGY CSELEKVÉSRE !

ÉS UTÁNNA SEM FOGLALKOZOL VELE AZNAP !!

2011. máj. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó: nem lennék a kutyád...
2011. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Pedig nem írt butaságot! Azért egy pohár, vagy kisebb kancsó víz is elég a pofijába!

Hisztis gyereket hogyan a legkönnyebb leszoktatni a hisztiről, amikor már a földön fetreng, sarkával veri a padlót, lilul a feje az ordítástól és hiába szólsz rá, mintha nem is hallaná? Az én fiam egyszer csinált ilyet, őt sem sajnáltam nyakon önteni. Hatásos volt, többet nem fordult elő!

A kutyámnál is alkalmaztam, amikor éjszaka lefeküdt a kapu elé és órákon keresztül ugatta a semmit. Sem mi, sem a szomszédok nem tudtak aludni napokon keresztül. Hiába szóltunk rá, pár percre abbahagyta, aztán újra kezdte. Kétszer nyakon öntöttem, helyére zavartam és azóta csak akkor ugat, ha oka van rá!

2011. máj. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

a kan kutyák közötti harc ( pl , amikor a kutyasuliban összemarakodik két domináns kan kutya ?? szerinted mit tesznek a gazdik ??

rábgatják a pórázt, de a problémát nem oldják meg,mert a kutyák ujból,és ujból egymásnak mennének !!)

megoldás 1 vödör víz !!

és lám, nyugodt kutyák !!!!

kizökkentés, negatív visszacsatolás, és a két marakodó kutya símán eljátszik egymással utánna !!

beválik??igen.

a lényeg a sokk okozása, ami jelen esetben szükséges!!

aki ezt erősnek találja, annak : 1 ölebe van ,aki uralkodik a gazdin,2 nincs kutyája, ,3 remélem nem is lessz ??:)

2011. máj. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!