Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatom rá a...

Hogyan szoktathatom rá a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van 1 éves lány német juhászkutyám.

A pórázt ráakartam rakni a kutyusra de sajnos nem engedi kiakar bújni belőle.

Mit tegyek?


2011. ápr. 11. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

nyakörv/hámot ráteszed, rá a póráz ilyen textilt és hagyd hogy húzza maga után, majd megszokja, utána a kertben fogd meg a pórázt és sétáltasd körbe-körbe.

közben pedig mindig jutalomfalat! ez beválik. :)

2011. ápr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kicsit későn kaptál észbe.


Elsőre csináld azt pár napig, hogy mindig vacsi előtt teszed rá a pórázt, rajta van míg eszik, aztán leveszed. Ne fogd a pórázt, csak legyen rajta.


Ha már összerakta, hogy a póráz jó dolog, mert kaja jön utána, akkor jöhet az, hogy fogod is a pórázt.


Aztán szépen fokozatosan kezdd el irányítgatni a pórázzal. Ha nem akar menni, leblokkol, akkor falattal csalogasd. Ha szépen megy melletted, akkor etesd folyamatosan, ha eléd megy, húz, akkor válts irányt egy határozott rántással.

2011. ápr. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, te vagy a gazdája. Ezt a "nem engedi" dolgot nem értem. Leülteted és el kell tűrnie, hogy rátedd a felszerelést.

Idáig miként vitted ki?

2011. ápr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
idáig nem vittem ki mivel egy faluba lakunk és egy kertes házban.
2011. ápr. 13. 18:07
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindez nem kizáró ok arra, hogy a kutya sétáltatva legyen. A szocializáció annyit jelent, a növekedő, nyíló értelmű kiskutyákat szépen, fokozatosan hozzá szoktatják ahhoz, hogy a kerítésen kívül is van élet.

Ha sikerül elfogadtatni vele a pórázt, nyakörvet, készülj fel, hogy az utcán teljesen másként fog viselkedni ,mint otthon, a kerítés mögötti biztonságban.

2011. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
normális választ estleg valaki nem tudna irni?
2011. ápr. 14. 20:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első kettő neked nem "normális " válasz?

Mit akarsz olvasni? Varázsszót, amitől a kutya bekattan és azonnal működik? Az, sajnos nincs.

2011. ápr. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
b.u.z.u.l.j. m-e-g simán beszólók én is! Nem csak te!!!!!
2011. ápr. 15. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!