Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tii kutyátok is lenyugodtt,...

A tii kutyátok is lenyugodtt, megjavult 1 éves kora körül?

Figyelt kérdés

Pár hete azt vetem észre, hogy folyamatosan, napról napra jobban viselkedik. Nagyon eleven, örökmozgó kiskutya, eddig sokmindent megrágott, harapdált, ugatott, elopott dolgokat, szóval ilyen tipikus kutyás dolgokat csinált. Persze próbáltam lesozktatni ezekről, többb kevesebb sikerrel. De mostanában olyan mint egy kisangyal. Nyugodt, csendesebb, csak akkor pörög, mikor itt az ideje( de akkor pörög ezerrel, szóval biztos, hogy nem beteg), sőt még a tápot is válogatás nélkül megeszi.

Nálatok is így volt? Egyszerűen lenyugodnak ebben a korban?

(a 2 i a szírő miatt van, másképp nem engedte, hogy feltegyem a kérdést)

25/N


2011. máj. 5. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szerintem fajtája is válogatja. Húgom beagle kutyusa most 3 éves, néha még mindig kajla, de úgy 2 és fél éves korától kezdett nem lökötten viselkedni. Addig volt hogy a kiteregetett ruhát addig cibálta míg mind le nem szüretelte. Ha jobban odacsiptettük akkor is cibálta míg el nem hajlott a szárogató szára. :S Vehettünk újat.

Mindent ellopott ahogy letetted, pl. nem lehetett a szeme láttára szerelni az autót, motort vagy bármit.

Kb. 3 db slag cső véget rágott össze, húgom vette őket sorban, nem tudtuk leszoktatni, most már nem érdekli.

Volt egy neylon zsákban apró kavics, én alig bírtam el, de a kis szaros pár hónaposan elhúzta az udvar közepére és "belenézett" mi van benne, azaz szétrágta.

Utólag már röhögök mindenen. :)

Anyu párszor megígérte neki hogy elmegy a háztól, de nem ő az első ilyen kutyánk, volt egy tibet terrierünk, az ugyanez a kategória volt, 3 évesen lett mami, és akkor komolyodott meg. Én úgy vagyok, ha magadhoz veszel egy állatot, bármilyen rossz te vagy érte a felelős, ezért aztán nem is bírnék megválni tőle csak azért mert rosszalkodik. Anyu azóta imádja a Larát (beagle) agyon puszilgatja a kis plüss füleit. :)

2011. máj. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Huuu,akkor neked még szerencséd is van.

Nálunk bőven a két éves kort is elérte,mire úgy ahogy megnyugodott. Most sem piti,de mérföldekkel jobb a helyzet. Mondjuk szerintem fajta függő is.Minket egy Német boxer boldogít.

2011. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az enyém Bichon keverék.
2011. máj. 5. 12:03
 14/20 anonim ***** válasza:
Na, az én kutyáim mit sem javultak. Vizslakeverékek. Ivartalanítás után sem, szóval a babonáknak nem hiszek, még csak el sem híztak, pedig annyit esznek, amennyi csak beléjük fér. Hiperaktívok még most is. Egyik kettő, a másik három éves. Együtt katasztrófák. Egész nap a pörgés, levadásszák egymást, mindent széthordanak, szétrágnak. Ha szidom őket még élvezik is, mit sem ér a szavam. De én így(is) szeretem őket. Két kis bohóc, akik sohasem fogynak ki az energiából. Egyszer majd csak megnyugszanak, más nem öregségükre, akkor meg majd mit nem adnék egy kis mókáért! :-)
2011. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
AZ én kutyám csak olyan szinten komolyodott meg 1 éves korára,hogy nem rongálja a lakást,illetve komolyabban viselkedik.De ugyanolyan kis bohókás mint azelőtt.
2011. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 zsuzsabazsa ***** válasza:
A kisebb testű kutyák hamarabb érnek, így a "fejük lágya" is benő.
2011. máj. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kutya első éve előtt is jó. A korának megfelelően viselkedik, ha élénk és vehemens.

Kérdező, te mindig jó gyerek voltál kicsinek?

És minden felnőtt "megjavul", ha elhagyta gyerekkorát?


Abból lesz jó kutya, akit jól nevelnek, ellentétben az emberrel.

Tehát a jó kutya jó gazdát jelez.

2011. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
enyem 3 evesen sokkal elevenebb mint kiskoraban volt. kb 4 honapos koraig visszahuzodo felenk termeszetu volt azota pedig egyre porgosebb lett. pont forditva mint kellene...
2011. máj. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 nory0722 ***** válasza:
az én beagle-m 2éves korára javult meg teljesen(már amennyire egy beagle megjavulhat:D). A fajtajelleg természetesen megmaradt: makacs,önfejű vadászkopó,de a 'mindent rágjunk szét,csináljunk felfordulást,amiért itthon mertek hagyni egyedül,idegesítsük halálra a gazdit,rágjuk meg a lábát...stb' ezekből kinőtt hála az égnek:) Bár ő egy örökmozgó,mindig kölyök marad,ezért is választottam ezt a fajtát. Még öreg korában is incselkedni fog és játszani hív majd:)) A másik kutyánk most kb 15 hónapos,még mindig mindent megrág,tehát fajtától is függ:))
2011. máj. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 nory0722 ***** válasza:
:DDD Most látom,más beagle-je is jól viselkedett:D Az enyém is minden kint hagyott papucsot ellopott,ha nyitva maradt a fürdő ajtaja(mivel télen kaptam,bent volt),mire hazajöttünk,minden wc-papírral volt borítva. Anya egyszer virágot ültetett,ellopott egy csomaggal,és olyan szép szabályos sor virágot vetett a kukorica közé,hogy mindenki rajtunk röhögött,hogy még oda is virágot vetünk:DD Reggel,mire felkeltünk,mindig a fejünk mellett feküdt(a kis sunyi megvárta,míg elalszunk,mert folyton visszaraktuk a helyére). Egyszer még egy felfújt épp megjavított biciklibelsőt is ellopott,mikor barátom észrevette,azt hitte,kiugrik a világból,nem tudta,hogy vegye el tőle,hogy ne legyen baja:) Bár ő a cipőket sose rágta meg,mivel én adtam neki egy niveás papucsot,és felfogta,hogy csak azt rághatja. de a másik kutyánk(keverék 15hónapos) ha csak 5percre bezárom a garázsba(sokszor elfelejtem,hogy a kennelbe zárjam,mert mindent megrág) egyből megrágja a szivacsot,gumicsizmát,tesóm pecabotját...stb-t:)
2011. máj. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!