Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4ésfél hónapos szobakutyát...

Nocika02 kérdése:

4ésfél hónapos szobakutyát hogy szoktassam hozzá rokonaim szobacicájukhoz?

Figyelt kérdés
max hétvégente vagyok ott de vinném a kutyust is (a cicák nagyobbak a kutyusomnál)
2011. máj. 5. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Elsősorban a cicák hozzáállása a meghatározó. Fújnak-e a kutyára vagy kíváncsiak. Ülj le a kutyusod mellé és nyugtasd meg. Hagyd, hogy szag alapján tájékozódjon kicsit, de ne menjen el mellőled. Ha a cicák oda mennek és kíváncsiak, akkor is fogd a kutyád, nehogy megijessze őket. Ha közönyösek akkor elengedheted.
2011. máj. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%
Az anyám ezt úgy csinálta, hogy megsimogatta a kutyát ás a kutya szagú kezével meg a macskát, hogy a macska na idegenkedjem a kutya szagától. Aztán ezt megcsinálta fordítva is. Később hagyta őket közeledni egymáshoz, de a kutyát azonnal leintette, amint kezdett volna agresszívebben viselkedni és megnyugtatta. A macskát amint elkezdett fújni elkezdte simogatni hogy megnyugodjon és ne féljen. Ezt naponta megismételte, kb. 1 hét után már jó barátok voltak (igaz hogy a cica még nagyon fiatal volt, de a kutya meg már elég öreg).
2011. máj. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és még azt elfelejtettem mondani, hogy mindegyik cicához külön kell szoktatni és viszont, mert a kutyák ezen a téren nem általánosítanak, a macskakergetési hajlam továbbra is megmarad náluk, de hajlandóak kivételezni az ilyen esetekben és akkor nagyon jó barátok tudnak lenni.
2011. máj. 6. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg sehogy... Nem idegesíteném és terhelném azzal a cicákat, hogy az ő területükre egy idegen kutyát viszek... Ha mész a rokonokhoz, hagyd otthon a kutyát és annyi. Nekem két cicám van a házban, de nem engednék be más állatot a lakásba. A nagyobbik cicám így is hetekig stresszes volt, amikor a kisebbiket hoztuk.
2011. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!