Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tud a K-9- es képzettségű...

Mit tud a K-9- es képzettségű kutya?

Figyelt kérdés
2011. máj. 5. 23:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
a K 9 (kiejtése kénájn) egy munkakutyás gyűjtőfogalom (kutyás egységek, desszantosok, rendőrök, mentőalakulatok stb. használják) az angol canine(ejtsd kénájn) vagyis a kutya tudományos megnevezésére utaló kifejezés...pl. az amerikai rendőrség kutyás járőreit is így becézik, K9 a szlengben ugyanis utalás a kutyapózra:)
2011. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan, ahogy az előttem valók leírták. Én még kiegészíteném annyival, hogy pl a Hortobágy kommandónak, volt egy Rotija, na az komplett lefejelt a szájkosarával egy pacákot szemből és elfeküdt szépen. De aztán valami idióta 150 kilós pszichopata állat kifogott rajta, egy lapáttal (asszem) kiküldte az ablakon a kutyát.
2011. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. :-)


Szeretnék a következő kutyámmal is dolgozni, de Őt már jó lenne több mindenre kiképezni. ( a mostani is vizsgázott, de nem olyan magas szinten )

Nekem az oktatóm azt mondta, hogy a kutyát sose egymagába küldjem a támadóra, hanem én is legyek ott, mert egymásnak tudunk segíteni.

2011. máj. 7. 08:19
 14/14 anonim ***** válasza:
A Kutyám Jerry Lee film óta terjedt el a K9 nálunk az országban, és mindenki azt hitte a kutya képzettségi szintjét jelöli, k1-től k9-ig, de az hülyeség a K9 az amerikai rendőrségnél egy szleng kiejtve hasonlít a canine szóra, ami a kutya latin nevére utal ill. a rendőrkutyákat is így hívják simán kutyát, szolgálati kutyát jelent. A lakótelepi HMCS-k visoznt tudnak hencegni vele ( pörköltszaftos asszonyverős trikó style ugye :) ,hogy az ő kutyájuk k9-es amit természetesen az ő szuper képzésük árán ért el. A kevésbé beképzeltek megelégszenek a K8-al vagy akár a K1-el is.
2016. jan. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!