Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor, hogy reagáljak?...

Ilyenkor, hogy reagáljak? Veletek is volt már ilyen szituáció?

Figyelt kérdés

Amikor megyek pl az utcán a kutyámmal, vagy épp állatorvosnál várok vele és megkérdezik, hogy milyen fajta mindig mondom, hogy "törpe pincser MIX". Erre általában kapom az olyan válaszokat, hogy "Pff csak egy korcs" vagy épp "Szóval keverék. Miért nem lehet csak ennyit mondani?". Ez engem egyszerűen irritál. Nem tudom, hogy miért, de jobban "szájra esik" ez a megnevezés. Mikor az állatorvos mondja, hogy keverék akkor a falra tudnák mászni.

Persze tisztában vagyok vele, hogy nem fajtiszta, de ez mégis elfogadhatóbb nekem.

Mit mondotok, vagy mondanátok ilyenkor? Hogyan reagáljam le?


2011. máj. 7. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ugyanúgy vannak a kutyákkal is újabban az emberek, mint a mobillal, vagy a kocsival, márkás ruhákkal.

Villognak vele hogy milyen drága kutyájuk van, aki meg "kínai" ebbel jár, az le van nézve.

Ne foglalkozz az ilyen barmokkal :)

2011. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Hát ha egyszer a mix az keverék... Nem igazán értem mi a baj a keverék szóval. A korcs az tényleg erős, de a keverék az helytálló. Vagy tán szégyelled, hogy keverék a kutyád?
2011. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

nekem fajtatiszta kutyáim vannak a blue merle colliem volt már: keverék, husky, afgán agár ja és a Lassie kutya a kedvencem :D

a sheltiem: szintén volt keverék, de rókának is nézték, kis Lassie, spicckeverék stb

aussiem: volt collie, border, német juhász, dobermann (valami teljesen rejtélyes okból:), border keverék...stb

Tedd magad túl rajta:D Én a Lassievel vagyok így...mindig megfogadom, hogy a következő Lassie-zőt leütöm... Ja és a kutyám oltásiába az van írva, hogy tricolor...közben nem is az...na mindegy...az embernek túl kell lépnie ezeken...

2011. máj. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
De felületes vagy. Tehát, ha jól értem, van egy keverék kutyád, aki egyébként ugyanannyit ér, ugyanolyan jó, mint egy fajtatiszta, és mégis, ezt mondod: törpe pincser mix. Ezek szerint ugyanolyan felületes vagy, mint a többi. Csak azt nem értem, akkor miért nem veszel egy fajtatiszta kutyát, azzal villoghatnál.
2011. máj. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek sznobok,és manapság ha valakinek nem agyontenyésztett genetikailag sérült, életképtelen kutyája van,az már ciki.

Nem tudom hogy kéne reagálnod,én még nem voltam ilyen helyzetben,de ne törödj velük. Légy boldog a kutyusoddal,ez a lényeg.

2011. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem arról van szó, hogy szégyellném, csak ezt már jobban megszoktam.

Köszönöm a válaszokat.

Van még egy Mudim és egyszer odajött hozzám egy házaspár és megkérdezték halál komolyan, hogy melyik tenyészetből vettem a Csivavám..hát azt hittem, hogy dobok ott helyben egy hátast.

2011. máj. 7. 22:42
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell foglalkozni az ilyenekkel, már én is csak nevetek, ha séta közben a tizedik "kislassie"-zést hallom a colliemra és nyugodtan válaszolok arra a kérdésre, hogy ugye Lassienek hívják a kutyát. Pedig borzasztóan zavaró. A goldenem is volt már labrador keveréktől kezdve minden, amit el tudsz képzelni.

Nem kell ilyeneken felkapni a vizet szerintem, a legtöbb ember nem ismeri a fajtákat és képesek nagy hülyeségeket mondani. Azzal ne törődj, ha néhányan lenézik a kutyádat csak azért, mert keverék, attól ő még nem lesz kevesebb számodra és neki ez a lényeg.

2011. máj. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha bárki leszólja a kutyámat(szokták,hogy gyilkos kutya meg harci,meg pitbull az ártalmatlan bullterrier),elküldöm a halál sápadt,jéghideg f@szára az illetőt.Nem érdekel,hogy milyen korú vagy nemű.
2011. máj. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám fehér puli volt. Jól szétmarta a lábam. Megtámadott. Azóta nekem minden kutya az ellenségem.
2011. máj. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Dogo Canariom van, és mikor kérdezik milyen fajta, sokszor már nincs kedvem magyarázkodni ( mert a kanári szigeteki kutyát nem nagyon ismerik ), így csak annyit mondok keverék.

Én sem értem mi a bajod hogy a kutyád keverék? Az a lényeg, hogy szereted,és egészséges. :-)

2011. máj. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!